В усній та письмовій формах: прикарпатцям пояснили порядок подання та строк розгляду рапорту


фото: АрміяІнформ


Військовослужбовець звертається з рапортом до безпосереднього командира, а у разі якщо він не може вирішити порушені у рапорті питання, — до наступного прямого командира.

Тобто рапорт подається по команді.

Детальніше розповіла адвокатка з волонтерського руху «Адвокати Збройних сил України» Наталя Лісова, пише Фіртка.

Адвокатка наголошує, ніхто не може бути скривджений на службі чи притягнутий до відповідальності за те, що він подав рапорт.


Форма рапорту


Рапорт може бути поданий в усній та письмовій. Також військовослужбовець має право усно рапортувати за допомогою технічних засобів комунікації.

Усний рапорт розглядається негайно і відповідь на нього надається також усно.

Письмова форма рапорту може бути: паперова або електронна форма.


Письмовий паперовий рапорт


У паперовому рапорті обов’язково потрібно вказати:

  • найменування посади командира, якому адресується рапорт;
  • заголовок «Рапорт»;
  • суть порушеного питання;
  • перелік доданих до рапорту документів або їх копій (якщо такі є);
  • найменування займаної посади;
  • військове звання, власне ім’я та прізвище;
  • дату;
  • особистий підпис.

Рапорт в паперовій формі може бути надрукований або написаний від руки. Вимог до оформлення немає. Тобто командирам заборонено відмовляти у прийнятті (реєстрації) власноруч написаних рапортів військовослужбовців.

Відтепер командирам заборонено встановлювати будь-які власні вимоги щодо форми та змісту паперового рапорту, у тому числі стосовно:

  • подання рапортів з окремих питань виключно написаними власноруч або друкованим способом;
  • недотримання вимог щодо розміру полів, відступів, шрифтів, кольору чорнила чи друку, розміру та якості паперу тощо;
  • наявності граматичних, синтаксичних чи інших помилок, які не впливають на суть рапорту.

Окремі вимоги є до рапорту про звільнення. В якому обовʼязково зазначена має бути підстава звільнення (частина та пункт статті 26 Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу”), бажання чи не бажання продовжувати службу у резерві та найменування РТЦК та СП, до якого має бути направлена особова справа.


Форма та строк надання відповіді на рапорт


На усний рапорт відповідь має бути також усна.

На паперовий рапорт командири надають відповідь шляхом накладення резолюції, яка має наступний вигляд:

ПОГОДЖЕНО або НЕ ПОГОДЖЕНО (зазначається правова підстава та обґрунтування)

посада безпосереднього командира (начальника)

військове звання                             підпис                             Ім’я ПРІЗВИЩЕ
                                        (для рапорту, поданого в паперовій формі)

Розгляд паперового рапорту військовослужбовця всіма його прямими командирами здійснюється в наступні строки:

  • негайно  усний рапорт;
  • невідкладно, але не пізніше ніж за 48 годин — рапорт щодо питань, які стосуються військової дисципліни, обов’язків особового складу під час виконання бойових наказів (розпоряджень), збереження життя та здоров’я особового складу, відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин;
  • не більше 14 днів — рапорт щодо всіх інших питань.

Початок перебігу строку розгляду паперового рапорту розпочинається із часу подання рапорту, а не часу його реєстрації в службі діловодства.

Часом подання паперового рапорту є:

  • дата передачі рапорту на погодження безпосередньому командиру , а у разі відмови в розгляді рапорту безпосереднім командиром  – дата передачі рапорту прямому командиру;
  • у разі направлення поштою часом подання рапорту є дата надходження рапорту до поштового відділення за місцем знаходження відповідного підрозділу.

Непогодження рапорту 


Непогодження рапорту безпосереднім та/або прямими командирами не перешкоджає подальшому руху рапорту для його розгляду командиром, який уповноважений приймати рішення стосовно порушеного в рапорті питання, та прийняття рішення по суті рапорту. 

Якщо для прийняття рішення по суті рапорту недостатньо наданих військовослужбовцем інформації або документів, безпосередній або прямий командир, уповноважений приймати рішення стосовно порушеного в рапорті питання, може не погодити рапорт, зазначивши вичерпний перелік підстав та документів (копій документів), які необхідно додати до рапорту для вирішення його по суті.

Командири не мають права відмовляти у розгляді рапорту у разі відсутності доданих документів або інформації, які є або повинні бути в наявності у розпорядженні командира, створюються/формуються/видаються самим підрозділом та/або можуть бути витребувані підрозділом в іншого підрозділу та/або відповідного закладу охорони здоров’я тощо.

Усі рапорти, які потребують розгляду командиром військової частини, попередньо обов’язково реєструє служба діловодства.

Непогодження рапорту не позбавляє права військовослужбовця повторно звернутись після усунення причин, з яких було непогодження (додати необхідні документи тощо).


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Військовий облік: чи мобілізують всіх, хто оновив дані та що загрожує тим, хто цього не зробив

Виїзд з України та новий закон про мобілізацію: хто може перетинати кордон та як чоловіки гинуть, тікаючи від призову  


Коментарі ()

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

841
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6738
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14856 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1778
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1040
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6491

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

839

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1637

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1431

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1301
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

396
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

667
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

825
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

615
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1722
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

752
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1051
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34881 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

218
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

412
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

720
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

635