Митниця: Хто винен або Що робити?

 

Більше року триває інформаційна війна, без оголошення розпочата  колишнім директором приватного виробничо-комерційного підприємства «Камчадал – Плюс», а нині «власником торгових марок «Губернатор Камчатки» та «IKRA.UA» Костянтином Комісаровим проти низки державних інституцій.

 

Суть всіх емоційно насичених  виступів К.Комісарова зводиться до обвинувачень на адресу СБУ,  Івано-Франківської митниці та СЕС в тому, що зазначені організації лишили українців без життєво необхідного продукту – червоної ікри. При цьому автор, описуючи «історію хвороби», деталізуючи етапи своєї бездіяльності, не уточнює, яким чином вся Служба безпеки України сконцентрувала свої зусилля на одному завданні – виконанні замовлення конкурентів ПВКП «Камчадал – Плюс», при цьому майстерно залучила до виконання своєї пріоритетної мети Івано-Франківську митницю (щастя, що не всю Державну митну службу України!), а також невідому санітарно-епідеміологічну службу. Але не дивлячись на такі потужні сили, що об’єднались проти зусиль підприємства, намагаючись змусити українців позбутися ганебної звички їсти банальну ікру замість дефіцитного сала, К.Комісаров не здається.   

 

Разом з тим, не все так сумно насправді, як звучить з вуст колишнього директора.

 

Якщо хтось ще не перейнявся проблемою, або не встигає відслідковувати полум’яні промови К.Комісарова, які з дивною періодичністю лунають з екранів телевізорів та з’являються на сторінках Інтернету, нагадаємо, що у листопаді 2011 року на митну територію України з Російської Федерації  була ввезена партія червоної ікри, яка для оформлення її у митному відношенні прибула в Івано-Франківську митницю. Для здійснення митного оформлення товару, який є харчовим продуктом, необхідні висновки низки організацій, які визначають придатність такого продукту для вживання людиною, а також відповідність вимогам державних стандартів. У відповідності до висновку Івано-Франківської обласної санітарно-епідеміологічної  станції, який базується на відповідних лабораторних дослідженнях, через порушення у маркуванні та наявність консерванту, який не передбачений нормативними документами на цей вид продукції, досліджені взірці ікри лососевої відносяться до категорії небезпечних, та ввозу і обігу не підлягають, а відтак не допускаються до споживання людиною.

 

На цьому можна й  зупинитись, оскільки подальша доля такого продукту вирішується відповідно до законодавства України, але в будь-якому разі такий продукт не може бути випущений у вільний обіг.

 

Ба ні! Ось тут і починається боротьба К.Комісарова з вищезазначеними ворогами  народу, які будь-якою ціною не допускають навіть думки про те, щоб вказана ікра потрапила на столи українців, позаяк на цих столах ікра має бути, але тільки та, що возиться конкурентами підприємства. Для того три зазначених монстра, в принципі й існують.

 

Хоча, якщо вірити К.Комісарову, варіанти мають право на існування: на прес-конференції в інформаційному агентстві «УНІАН» 13 грудня 2012 року крім традиційних обвинувачень в тому, що «… конкуренты через СБУ заказали придержать икру до Нового года…», «…сотрудники СБУ достают липовое постановление…», «…консерванты все разрешены. Это был заказ конкурентов…», з’являється чи то пропозиція, чи то констатація звичних для автора дій: «Ждали, что мы побежим, заплатим, а мы стали ждать».

 

Дійсно, чекати (а особливо, коли не знаєш, на що, власне, чекаєш) важко, а тому між програмними виступами у мас-медіа автор не помітив, або не хотів помітити понад десяток письмових звернень митниці до нього з проханням з’явитись у митницю для здійснення митних процедур, постанову Івано-Франківського міського суду про визнання винним декларанта у недекларуванні частини цього ж товару, постанову судді Судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Івано-Франківської області про залишення без змін зазначеної постанови суду, постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду про відмову у задоволенні позовних вимог ПВКП «Камчадал – Плюс» до Івано-Франківської санітарно-епідеміологічної станції про визнання протиправними та скасування протоколів досліджень ікри в частині висновків, визнання протиправними дій Івано-Франківської СЕС щодо проведення досліджень ікри лососевої зернистої та дій щодо оформлення результатів дослідження ікри, постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду про відмову у задоволенні позовних вимог ПВКП «Камчадал – Плюс» про визнання дій Івано-Франківської митниці протиправними та скасування Картки відмови, і зрештою ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду про залишення без розгляду позовної заяви ПВКП «Камчадал – Плюс» про визнання незаконними дій і бездіяльності, скасування Картки відмови Івано-Франківської митниці, оскільки представник позивача двічі не з’явився на судове засідання. З такою самою послідовністю не з’являється він й у судові засідання Господарського суду Івано-Франківської області, де слухається справа за позовом Івано-Франківської митниці до ПВКП «Камчадал – Плюс» про спростування недостовірної інформації, принесення публічних вибачень митниці за поширення неправдивої інформації та відшкодування моральної шкоди у розмірі 1 гривня.

 

Щоправда, у представників  митниці у цій справі надія  побачити оратора К.Комісарова у  суді поступово вмирає, позаяк захоплення  К. Комісарова публічними виступами не залишило йому часу на керівництво підприємством, а тому він чи то продав, чи на день народження подарував, а, як кажуть в народі, «переписав» своє багатостраждальне дітище - Приватне виробничо-комерційне підприємство «Камчадал – Плюс» на нового керівника, а принагідно змінив й адресу підприємства.

 

Наостанок хотілося б звернути увагу ще на одне твердження К.Комісарова, процитоване у прес-релізі ІА «УНІАН» від 13.12.12: «…фура находится на таможенном терминале с ноября 2011 года, срок годности продукта истек в августе 2012 года, при этом владелец продукта не имеет возможности ни утилизировать продукт, ни отправить его непосредственно производителю…».

 

Віримо, що власник не має такої можливості, оскільки кожна публікація та виступ у ЗМІ коштують чимало, але в будь – якому випадку вихід з ситуації законодавчо врегульований чітко, а обійти закон К.Комісарову не вдасться.

 

 

Начальник Івано-Франківської митниці,

державний радник III рангу

О.О. Ячкуринський


26.12.2012 994 4
Коментарі (4)

Камчадал 2012.12.26, 20:32
Офіціозна точка зору зрозуміла. Питання до автора лише одне - уявіть собі, що ви підприємець на місці того, кого ви доводите до банкрутства. Уявили? От цікаво, чому Україна котиться і котиться до лідерства серед інвестиційно найменш привабливих країн? Не здогадуєтеся?
Галичанин 2012.12.27, 00:20
Начальник митниці став журналістом? якщо так то в журналістиці прийнято подавати ОБИДВІ точки зору.
ПП 2012.12.27, 13:02
Писака з цього митника непоганий,хабарник можливо теж.Данєцкі чогось поставили цього писаку на таку посаду.Так що любить ікру наш Прикарпатський митник-писака,ще б так Україну і закони любив ото було б щастя,але що я тут про фантастику,він ж від данєцких смотрящій на митниці
Ву 2012.12.28, 13:04
Як би той начальник митниці вмів писати,то вже було би добре (бо вони вміють лише забирати),статтю написав хтось на його замовлення і можливо за ікру...
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

363
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3656
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1344
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1243
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2469
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3880

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

271

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1111

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

949

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

896
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

197
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10575
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

209
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

520
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5588
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1303
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

692
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

517 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

944
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

824
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

879