Мамографія – більше року успішної діагностики в поліклініці у Коломиї

Мамографія молочної залози – один з найважливіших рентгенологічних методів, який дозволяє виявити захворювання молочних залоз. Особливу цінність становить дослідження при діагностиці раку – з його допомогою можна виявити ознаки онкопроцесу ще за 1 – 2 роки до того, як з’являться перші симптоми.

Вже рік, як у новій поліклініці у Коломиї працює цей апарат, на якому пройшли діагностику понад 660 жінок не лише з Коломийщини, а й з сусідніх районів, пише Фіртка з посилання на ДК.

Мамограф новій Коломийській поліклініці вдалося отримати за сприяння народного депутата, засновника благодійного фонду ''Покуття'' Андрія Іванчука, який доклав зусиль, щоб лише за останні три роки Коломийщина отримала надсучасного медобладнання на суму понад 100 млн гривень. 

Про показання та протипоказання для проведення мамографії

Обстеження рекомендовано проходити жінкам після 35 – 40 років раз на 2 роки за направленням лікаря, навіть якщо у жінки немає ніяких скарг з приводу стану її молочних залоз. Жінкам після 45 – 50 років проходити мамографію необхідно щорічно.

Щодо протипоказів, то сюди входять вагітність і лактація. Перед самою процедурою рекомендують утриматися від нанесення кремів, дезодорантів або лосьйонів на молочні залози.

Ці речовини можуть призвести до неправильної реакції з апаратом. При мамографії нема жодних ризиків, тому що рентгенівська доза опромінення у сучасних мамографів – низька, крім того й низька рекомендована частота досліджень. Варто зазначити, що саме обстеження в коломийській поліклініці – безкоштовне.

Також мамограма може показати невеликі відкладення кальцію в молочній залозі, що може бути ранньою ознакою раку. Власне тому мамографія є методом, який здатний виявити захворювання на ранній стадії, регулярні обстеження скорочують смертність від онкологічних захворювань на 30%.

"За словами однієї з пацієнток, яка проживала у США, один раз на рік кожній жінці від 40 років сімейний лікар надсилає на електронну адресу лист із вказаною необхідністю пройти мамографію. В нас, на жаль, дещо по-іншому – не сформувалось ще культури діагностики в людей. Здебільшого пацієнти звертаються, коли з’являються симптоми, або коли потрібно пройти обов’язкове обстеження. За час, поки працює апарат, обстежено 660 пацієнток, з них в майже половини виявлено ті чи інші патології, значна частина – це доброякісні, а також вікові зміни в молочних залозах. У близько 7% обстежених – злоякісні онкопатології. Також у тих пацієнтів, в яких виявили онкохвороби, гістологічно вони були підтвердженими. Частині з них вже провели оперативне втручання або хіміотерапевтичне лікування, і результати в більшості випадків успішні. Дехто вже проходить планове обстеження для оцінювання динаміки наявного стану. Власне, коли рак молочної залози діагностований на ранніх стадіях, це покращує успішність лікування", – каже лікарка-рентгенолог Вікторія Титик і додає, що за допомогою цього апарату, окрім пухлин, також виявляють мастопатії, фіброаденоми, кисти.

Єдине залишається за жінками: не варто відкладати обстеження, адже рання діагностика – запорука здоров’я.


06.07.2019 2215
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

554
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3124
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21233
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2064
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1559 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2434

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

288

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

219

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

818

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2228
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

245
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

519
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1070
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

234
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

850
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

812
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

737
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8299
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

370
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1057 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2239 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

942