Краса не врятує світ. Наталя Когут про спорт та "Дім Сірка"

 

/data/blog/55244/39937f92f4bcc5788ee2968b153559a2.jpg

 

Знайомство з нею проходить без натягнутих посмішок і неоковирного намагання здатись кращим, ніж ти є насправді. Вона одягнута в спортивний костюм і кросівки, не нафарбована і підстрижена “під хлопчика”, в свої майже тридцять вона—це 43 кілограми суцільної енергії. Наталя Когут — керівник благодійної організації “Дім Сірка”, вітає нас словами:

 

– Привіт. Молодці, що прийшли, я думала вас буде менше, коли дізнались, що будемо обробляти собак від бліх.

 

 Сідаю в машину до Наталі на переднє сидіння, може вдасться поговорити дорогою до собачого притулку в Павлівці. Мій пасок безпеки надгрижений в двох місцях, на сидінні трохи шерсті. Водія зовсім не треба розпитувати, Наталя замічає моє здивування і сама про все розказує:

– Я часто вожу собак, кішок, брудних, закривавлених, до і після операції. Моя машина—засіб перевезення. А взагалі я з Харкова, попала в Івано-Франківську прокуратуру на роботу по розприділенню, після юридичної академії Я. Мудрого. Оце дійсно була “жесть”, а не собаки. Приходилось і покійника возити в машині, і надивитись на різне. Але найгірше —атмосфера на роботі: нерви, крики і нецензурщина від начальства, нуль вільного часу. Поправилась на 10 кілограм, уявляєте? Тому й кинула те “козирне” місце. 

 

– А чим ти займаєшся зараз, окрім “Дому Сірка”?

– Б’ю морди (сміється).Серйозно. Я тренер по Тхеквондо. Після прокуратури повернулася в спорт. Я ж чемпіонка. Минулого року, правда, травмувала куприк, тому зараз не виступаю на змаганнях. Десь три роки тому, якраз коли мала їхати в Італію, мене попросили доглянути собаку, в неї був травмований хребет. Можна було тоді зробити операцію, але такого пса треба виходжувати приблизно рік, а я вже мала квитки, зобов’язання. Тоді собаку прийшлось усипити. Це так вплинуло на мене, що після повернення я з друзями вирішила серйозно зайнятись “собачими проблемами”.  Так з’явилась організація “Дім Сірка”

 

 Ми доїхали до колії в Павлівці, виходимо з машини, далі дорога пішки на край села. Гавкіт собак чути здалеку.

–  Це не наш притулок, ми тут просто допомагаємо, опікуємось собаками. Власник землі зареєстрував його під тваринництво давно і фактично він тут керує усім. А нам землі під притулок не дають нормальної. Ніхто не хоче з цим зв’язуватись. От недавно, запропонували на старому сміттєзвалищі, де частково сміття вже заросло травою з землею. Кажуть,- “беріть, під притулок”. А там же сморід жахливий, земля отруєна...ну які там тварини будуть жити, мутанти якісь? Навіть тут, в Павлівці, нормальні здорові щенятка не виживають, вони заражаються від дорослих собак ентеритом і мруть.

 

Підійшовши до притулку ми побачили маленький вольєр з собачатами. Ну от, приїхали. Їх тут штук десять. Дівчата-волонтерки піднімають всіх по черзі і перевіряють, хлопчик чи дівчинка. Пухнасті гарнюні хлопчики підуть перші, їх точно візьмуть люди, а от хто не вдався вродою чи статтю...

 

Далі ми обробляємо собак від бліх, переходячи по черзі у 5 чи 6 вольєрів. Тут живе близько 70 собак, було 120, але чумка скосила. Одна собака з страшною хворобою, майже без шерсті, шкіра в неї суха і облуплена, з рани на морді сочиться кров. Наталя хоче її забрати в місто, але власник не відпускає, каже що лікує сам, “бо там її усиплять”. Віддає іншу, здорову, дорослу, в далеких родичах якої були мисливці (вона поїла сусідських курей). Ми забираємо цю Найду і 6 щеняток. П’ятеро мусять залишитися там.

 

 Дорогою назад розмовляємо про гроші:

– Кошти нам небайдужі люди перераховують на офіційний рахунок. Дуже багато йде на ліки, операції травмованим собакам. В нас був пес, якому в морду запхали петарду. Ми його лікували, навіть зробили пластику. Це дорого і я розумію, що за такі кошти можна вакцинувати або стерилізувати багато собак, але моя думка така: якщо вже даєш шанс на життя, то треба йти до кінця. А от моди на дорожезних собак я не розумію, це ж сучасне рабство, де красивий пес “в тренді”-- це нова статусна іграшка. Дуже хочеться змінити такі вподобання людей.

 

Ще півдня ми їздили з Наталею містом. Були в їхніх власних вольєрах на лісокомбінаті, там собаки більш ситі, та доглянуті.  Двох собак віддали у руки нових щасливих господарів. Мене вразила ця сильна, вольова жінка з добрим серцем, тому я просто мусила наостанок запитати її про чоловіків:

– Ну, ветеринари переважно чоловіки. Хлопці-волонтери у нас часом з’являються, десь раз в квартал, але надовго їх чомусь не стає. Лише чоловіки волонтерок постійні, їм уже нікуди діватись (і знову посмішка). 

 

 

інтерв'ю взяла Анастасія Кінельська, БРІЗ


Коментарі (0)

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

416
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3979
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1367
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1263
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2502
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3904

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

295

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1135

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

970

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

914
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

216
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10591
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

240
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

545
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5609
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1340
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

711
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

532 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

963
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

836
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

895