Косівський інститут та міська рада не можуть поділити землю

 

/data/blog/65931/430f6ced6558579fccb2f0d79942a283.jpg

 

Депутат Косівської міської ради Юрій Плосконос у соціальній мережі Фейсбук висвітлив ситуацію, яка виникла навколо майна Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва.

 

Він стверджує, що проблема може бути гостра і болюча, і вимагає висвітлення всіх подробиць для громади, передає Фіртка з посиалнням на Версії.

 

Як відомо, декілька тижнів тому відбулися громадські слухання. На яких ректор несподівано заявив, що подає в суд на косівську міську раду з метою відсудити право власності на будівлі ІПДМ.

 

Але, повернемось трохи назад. У 2010-му році Львівська академія мистецтв звернулася з проханням до Косівської міської ради визнати право власності на будівлі інституту за нею. Сесія Косівської міської ради відмовила в даній заяві. Пам’ятаючи долю таких об’єктів, як «Гуцульщина», пише в соціальній мережі депутат.

 

«Сирзавод,- міською радою було прийнято рішення виготовити свідоцтво на право власності над даними будівлями за косівською територіальною громадою в особі міської ради. Що й було зроблено. Мотиви даного рішення – заклад почав свою історію ще в 19-му столітті,землю під нього і значна частина коштів виділялась представниками громади (і не тільки косівської,а й навколишніх сіл), тому будівлі, земля і нерухоме майно повинно належати громаді Косова,а не львівській академії,яка появилась на горизонті на початку 2000-их років», – переконаний Юрій Плосконос.

 

І додає, що разом з тим, ще в 2008 році інституту було видано свідоцтво на право користуватись земельною ділянкою під будівлями,так як вони були користувачами.

 

«Маючи цей документ,і керуючись тим,що існує нібито якесь розпорядження міністерства освіти про те, що будівлі повинні знаходитись в державній власності, ректор Мартинюк С.Л вирішив відсудити будівлі. 9 грудня профспілковий комітет інституту запросив мера та групу депутатів на своє засідання, щоби дізнатись про ситуацію з перших вуст, так як намір ректора подати в суд викликає в багатьох представників колективу (які,одночасно, є представниками косівської громади) питання. Зустріч відбулася, ректор,зробивши коротку доповідь, в якій подав дуже своєрідну точку зору, відразу втік, а ми 2 години спілкувались з представниками колективу», – написав депутат.

 

На питання до ректора, чому ж тоді він своєю заявою просив міську раду визнати будівлі майном Львівської Академії – конкретної відповіді депутат не отримав. Проте, головний бухгалтер заявила, що відсутність у них права власності на будівлі створює певні незручності в роботі. Але, які саме незручності не пояснила. Юрій Плосконос вважає, що ніхто більше,ніж косівська громада,не зацікавлений в успішному функціонуванні вузу.

 

«По-перше – це престиж, місто з населенням 9тис чол. має вищий навчальний заклад, який готує і випускає спеціалістів, котрі набувають реальних професій. По-друге – це гроші і робочі місця. Не секрет, що студенти, які привозять і тратять свої гроші тут, наймають квартири. Ми говоримо про розвиток туризму і забуваємо – що студенти – це практично туристи,які проводять в нашому місті більшу частину року. Багато міст в Європі тільки й живе за рахунок навчальних закладів. По-третє – успішні люди,які закінчили наш вуз,назавжди пов’язані з нашим містом, роблять йому рекламу. Тому міська влада ніколи не втручалася в діяльність вузу, не ставила ніяких майнових претензій,не вимагала ніякої оплати. І не збирається цього робити в майбутньому», – переконує депутат.

 

Натомість, депутата дивує позиція ректора. Який міг би формальні проблеми вирішити і без позову до суду.

 

Ось заява, в якій керівництво інституту просить міську раду визнати право власності на будівлі, на яку депутати дали відмову.

 

косів2

Отримавши відмову, приносять папір, на якому пише, що воно є державною власністю.

косів 3
А осьсвідоцтво, де написано,кому і що належить…

косів4

rjcsd5
Депутат написав запит на ім’я голови Фонду державного майна України. Та пообіцяв, що коли отримає відповідь ініціюватиме проведення позачергової сесії міської ради. Сподіваючись, що тоді проблема вирішиться.

останнє косів


23.12.2014 1054 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

344
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2931
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21085
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1986
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1355 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2370

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

714

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2145

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

828

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1414
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

147
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

469
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1003
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

151
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

769
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

744
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

684
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8217
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

854 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

881
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2176 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

827