Корупційна комуналка по-франківськи: "ЄРЦ", бізнес і політика

 

Секрет бізнесового успіху депутатів міськради від правлячої партії нехитрий.

Успіх по-франківськи – це коли ти належиш до "правильної" партії, працюєш в "правильному" комунальному підприємстві, яке контролюють колеги по партії, зареєстрував фірму, яка отримує підряди від цього ж підприємства, і сам собі підписуєш акти виконаних робіт. "Сам п’ю, сам гуляю, сам си стелю, сам лягаю". Життя вдалося ))

З таким успіхом можна, наприклад, привітати депутатів міської ради від "Свободи" Віктора Синишина і Василя Скиданчука, які працюють інженерами в КП "МІУК" (до зміни назви – КП "ЄРЦ").

МІУК корупція

 

Віктор Іванович Синишин трудиться на посаді інженера-електрика, протягом 2015 року – інженера з експлуатації. Певно, зарплата інженера не влаштовувала чоловіка, тож він зареєстрував разом Ігорем Романівим фірмочку ТОВ "Станіслав-ІВ" і – о, диво! – одразу отримав замовлення від рідного "ЄРЦ". Дуже зручно: пролобіював підряд – і сам для власної фірми підписуєш акти виконаних робіт, кошториси, дефектні акти… Сам замовляєш, сам виконуєш, сам себе контролюєш, ще й зарплату платять – красааа… От тільки чи може в такому випадку громада міста сподіватися якісних послуг і роботи?

 

МІУК ЄРЦ

Точнісінько така сама "історія успіху" у колеги Віктора по роботі та партії Василя Михайловича Скиданчука. Скиданчук – інженер з мереж КП "ЄРЦ" ("МІУК"). Минулого року працював на посаді інженера з експлуатації. А ще замутив собі наприкінці 2013-го року разом з Олександром Білоусом фірму – ТОВ "Галичина-ІВ". І вже протягом 2014-2015 років "ЄРЦ" замовляв у фірми свого ж інженера ремонтно-будівельні роботи. А той "контролював" себе і акти підписував))

 

МІУК ЄРЦ

А зараз ці хлопці взагалі депутатами у міськраді, секретарем якої є колега по партії й засновниця фірми-підрядника "ЄРЦ". Голосуватимуть за комунальні програми і бюджет, розроблені виконкомом, де сидять побратими по партії і бізнесу – такі ж підрядники "ЄРЦ", екс-керівник "ЄРЦ" та інші "комунальні реформатори"…

 

 

Кишенькові комунальні підприємства

Комунальні підприємства здебільшого є дотаційними, а то й збитковими, але попри це мерія продовжує створювати нові.

Спочатку в ці підприємства вливають мільйони гривень із місцевого бюджету, потім їх бездарно (чи успішно?) доводять до ручки, розказують про дуже важкий і тривалий процес ліквідації, а на завершення – "дуля".

Що з цього всього врешті лишається громаді? Хіба безнадійні борги.

Однак, щоб все не виглядало трагічно, влада створює одразу нове і чисте комунальне підприємство із гарною назвою, привабливою концепцією розвитку, яке... за кілька років теж має перспективу феєричного провалу(((. На такі підприємства витрачаються мільйони, створюються спеціальні посади для "своїх" людей... Це, певно, ті нові стандарти ведення господарки міста, які франківцям обіцяють перед виборами.

От, наприклад, комунальне підприємство "ДРЕУ". Його збираються ліквідувати, створивши взамін комунальне підприємство "Муніципальна дорожня компанія".

"ДРЕУ" було зареєстроване в 2001 році, основними видами діяльності є "будівництво доріг, інші види діяльності із прибирання..." Розмір статутного капіталу 23 млн грн – це кошти громади, внесені міською радою. За 14 років підприємство довели до банкрутства. Як з таким видом діяльності можна стати банкрутом, напевне, відомо тільки директору підприємства, "успішному господарнику" Юсипіву Володимиру Петровичу.

Хоча підприємство вже приречене, з міського бюджету в нього знову вливаються кошти. От на останній сесії прийняли рішення про внесення в статутний фонд цього КП 2,5 млн грн. Як не дивно, але 1 млн грн з цієї суми було перераховано ще до рішення депутатів 23 лютого 2016 р.

КП ДРЕУ

Станом на сьогодні підприємство має податковий борг, два незавершених виконавчих провадження, є також постанова Івано-Франківського окружного адміністративного суду про стягнення заборгованості в сумі 2 333 781,75 грн.

Навіщо ж інвестувати в приречене підприємство, важко зрозуміти. Якщо б "ДРЕУ" було не комунальне, а приватне, то, напевне, жоден підприємець не розкидався б так бездарно своїми мільйонами.

2,5 млн – це та сума, за яку можна купити квартири багатодітним родинам. Надати допомогу постраждали від війни і багато доброго зробити для міста. Не обмежувати громаду тільки сірою бруківкою та дешевими совковими дитмайданчиками, біля яких зробить селфі кілька депутатів від правлячої партії.

Інша сторона проблеми – чому прибиранням та обслуговування доріг не можуть займатися приватні фірми і навіщо взагалі владі для цього нехитрого заняття створювати комунальні підприємства? Навіщо для обслуговування парковок утримувати комунальне підприємство? Для чого все те, на чому могли б заробляти мешканці міста, влада тримає при собі– в своїх кишенькових комунальних конторках?! 

Наталія Сербин

Громадська активістка, волонтер,

співзасновник ініціативи "Поранені SOS".

kurs.if.ua

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Крадуни від "Свободи" на низькому старті або Не-ProZorr-ий дерибан без тендерів «по-франківськи»


19.03.2016 Наталія Сербин 1954 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

2832
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1246
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1164
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2356
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3790
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2799 8

Забобони  або марновірство  це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

75

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1025

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

864

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

816
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

98
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10500
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

96
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

421
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5502
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1215
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

607
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

446 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

880
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

764
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

817