Карпатське селище Дземброня увійшло до ТОП-5 незвичайних місць для зимової подорожі Україною

 

 

Цієї зими в Україні стартував другий сезон проекту Знайдено в Україні, мета якого - розповісти про незвідані місця нашої країни і підтримати внутрішній туризм. Команда в особі поетеси Лали Тарапакіної, журналіста Максима Щербакова і фотографів Олега Кирієнко і Олександра Котенка проїхали 5 тисяч кілометрів і відвідали більше двадцяти місць, щоб дослідити кращі місця для зимового відпочинку та розповісти про них українцям.
 
 
 
На основі цього проекту vogue.ua вибрав п'ять цікавих і красивих місць, куди можна поїхати на День Святого Валентина або будь-який довгий вікенд, пише  Корреспондент.
 
Дземброня, Івано-Франківська область
Високогірний карпатське селище Дземброня, в якому живе всього 300 осіб - підходяще місце для того, щоб втекти від цивілізації. Всі, хто тут побував, в один голос твердять: Дземброня - місце особливе. В 20 столітті за натхненням сюди приїжджали відомі українці Леся Українка, Василь Стефаник і Сергій Параджанов. Вважається, що саме тут Параджанов задумав свій фільм "Тіні забутих предків".
 
 
Сьогодні в мальовничій Дземброні, оточеній з усіх боків горами, проводяться майстер-класи для художників-пейзажистів - гори тут особливо красиві. "Це найбільш правильне і недороге місце в Карпатах, після якого залишається тільки зізнатися в любові до своєї країни. Приїжджайте хоча б раз", - ділиться враженнями поетеса Лала Тарапакіна.
Сьогодні Дземброня - центр зеленого туризму: сюди вабить прозоре гірське повітря, ліси і полонини, також тут знаходиться гора Піп Іван, третя за висотою в Україні. При цьому важливо, що трекінгові маршрути тут середньої складності, тому підійдуть навіть початківцям мандрівникам.
Але їдуть в Дземброню не тільки любителі походів і ті, хто перебуває в пошуку натхнення; ті, хто прагне глибше пізнати і зрозуміти українську культуру, також приїжджають в Дземброню - в селі, в якому живе всього лише 300 осіб, дбайливо ставляться до традицій і звичаїв. В тому числі, і гастрономічним: команда "Виявилено в Україні" дуже хвалить варення з чорниці та морошки, яке готують місцеві господині.
 
Мезин, Чернігівська область
Невелике село Мезин знаходиться на території Мезинського національного парку. Шанувальники це місця ніжно називають "українською Швейцарією". Вся справа в схожому ландшафті: яскраво-зелені задеснянські луки покреслені невеликими озерами з прозорою водою.
Взимку тут добре: оселившись в одному з готельних комплексів, які знаходяться прямо в сосновому бору, щоранку можна гуляти в лісі і годувати з руки білок і бурундуків, а після обіду кататися на ковзанах по замерзлих озерах. Мезин підійде в якості місця для відпочинку на вікенд: всього за кілька годин сюди можна добратися з Києва на машині.
Ще один плюс цього селища - екологія: з Мезином по сусідству лише такі ж маленькі села, поруч немає жодного промислового центру, відповідно, немає великих підприємств та заводів, які могли б забруднювати повітря.
Приїхавши в Мезин, варто побувати в Густинському жіночому монастирі-одному з головних пам'яток українського бароко. "Тут багато яскравих фарб: і навіть якщо погода не радує, а сезон похмурий і сумний, у Густинському монастирі завжди красиво і святково", - говорить Лала Тарапакіна.
Волосянка
Якщо хочеться відчути себе особливим і дорогим гостем, то для відпочинку в Карпатах варто вибрати Волосянку - гірське курортне селище у Львівській області. На відміну від лижного курорту Славське, що знаходиться поблизу і давно уподобане туристами, Волосянка тільки набирає обертів, тому поки тут малолюдно. Чарівні заходи сонця і світанки, мальовничі полонини та інфраструктура - ось три основні причини поїхати в Волосянку.
Більшість комплексів для відпочинку тут складаються з дерев'яних зрубів і втілюють екостиль - актуальний тренд в дизайні. Волосянка сподобається любителям активного відпочинку: тут можна покататися на конях і квадроциклах, відправитися в нескладні, але захоплюючі піші маршрути. Не занудьгують і лижники - Волосянка пропонує 11 трас різних рівнів складності. В 20 км звідси знаходиться водоспад Шипіт, один з найкрасивіших в Україні. Тим же, хто хоче провести вихідні в більш спокійному режимі, сподобаються місцеві спа-комплекси. 
"Тут таке повітря, що можна прикладати його до всіх ран, включаючи душевні, і вони заживуть. Тут така природа, що в будь-яку погоду будь-якого сезону очі знайдуть привід бути широко розкритими. Тут такі заходи, що можна прописувати їх як ліки від сезонної хандри: приймати не рідше двох разів на рік курсами по 10 заходів", - поетично описує враження від Волосянки Лала Тарапакіна.
Опішня, Полтавська область
Всього в трьохстах кілометрах від Києва знаходиться самобутня Опішня - старовинне козацьке містечко, і за сумісництвом столиця українського гончарства. Опішня - справжній сюрприз: більшість туристів не знають про неї, а, дізнавшись та приїхавши вперше, залишаються враженими. Цікавий факт: всього сто років тому тут жила тисяча талановитих і працьовитих майстрів-гончарів, вироби яких експортували по всьому світу. 
Місце сили Опішні - Національний музей гончарства. За його території під відкритим небом розкидано 35 тисяч дивовижних, ні на що не схожих об'єктів - великих і маленьких керамічних скульптур, фігур і фігурок, що дають найбільш повне уявлення про те, яку роль гончарство грало в історії України. 
"Ти заходиш через невелику калиточку і потрапляєш всередину картини Далі: величезні концептуальні фігури з кераміки - сотні авторів, десятки епох. І весь цей чудовий психоделічний легендарний парк знаходиться в надзвичайно мальовничому місці: на правому березі Ворскли, на невеликій височині в оточенні лісу", - розповідає Лала Тарапакіна.
В музеї проводяться екскурсії і виставки, також будь-хто може спробувати створити свій керамічний виріб. А всього в 20 кілометрах від Опішньої знаходиться мальовнича Диканька, прославлена Миколою Гоголем. 
Вижниця, Чернівецька область
12 водоспадів, що нуртує річка Черемош, мальовничий перевал Німчич, який захоплював Лесю Українку, печери Довбуша: селище Вижниця в Чернівецькій області - це джерело красивих місць. Як і Дземброня, Вижниця - селище-муза: так, легендарну пісню "Червона рута" Володимир Івасюк написав саме під враженням від цих місць.
"Влітку тут мекка зеленого туризму, взимку - гірськолижна траса, а в дощовому грудні - коли в Карпатах вже далеко не осінь, але ще й не зима - тут можна залізти в ромнатичную печеру Довбуша і перечекати зливу", -говорить Лала Тарапакіна. Дійсно, Вижниця - універсальне місце, в якому буде затишно і меланхолікам, які шукають усамітнення, і активним допитливим туристам. До того ж, для будь-якого українця Вижниця - місце особливе: саме тут починаються Буковинські Карпати.
Місце з розряду must see - перевал Німчич, з якого відкривається чудовий вид на гірську долину, де тече річка Німчич. Якщо пройтися 7 км на південь від перевалу, то можна побачити карпатський Стоунхендж - дивовижні скельні утворення Протяті каміння.


01.02.2015 3291 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

1684
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18821
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1690
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1178
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2223
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3798

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1906

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

648

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1265

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1420
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

335
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

848
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24362
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

576
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

583
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

720
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1610
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7950
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

360
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

740
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1997 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

706