Johnson & Johnson: що за вакцина та чи доступна в Україні

Ще 2 липня 2021 року Міністерство охорони здоров’я в Україні зареєструвало вакцину Janssen (Johnson & Johnson) проти COVID-19 для екстреного медичного застосування. 

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.

Проте до України вакцину масово не завозять, а тому щепитись нею змогли лише 20 тисяч українців, здебільшого мешканці Закарпатської області. Деяким українцям також вдалось вакцинуватися Janssen у Румунії.

Інші вакцини, які доступні в Україні, — AstraZeneca, Moderna, Pfizer та CoronaVac для повного курсу щеплення потребують дві дози. На противагу — Johnson & Johnson є однодозовою вакциною, що спрощує можливість отримати COVID-сертифікат про повну вакцинацію.
Розповідаємо, наскільки Johnson & Johnson ефективна та як вона працює.

Johnson & Johnson — це векторна вакцина розроблена, фірмою Janssen. Вакцина містить знешкоджений аденовірус людини, в який вмонтовано ДНК, що кодує шипоподібний білок вірусу SARS-CoV-2.

За даними виробника, вакцина Johnson & Johnson вже показала ефективність у 66,9% випадків під час масштабних клінічних випробувань, які зараз тривають.

За даними ВООЗ, ефективність Janssen через 28 днів після щеплення складає 85,4% від тяжкого перебігу хвороби й 93,1% від госпіталізації.

Johnson & Johnson дозволена до екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров’я, також дозвіл на її використання дали 76 країн. Зокрема, США, Велика Британія, Європейський Союз, Швейцарія, Канада та багато інших країн.

Вакцина потребує температури зберігання від +2 до +8 С. Для повної імунізації достатньо однієї дози. 

Можливі побічні ефекти:

  • лихоманка;
  • відчуття втоми;
  • головний біль;
  • біль у м'язах;
  • озноб;
  • біль у місці ін'єкції.

ВООЗ не рекомендує щепитися Johnson & Johnson тим, хто раніше мав серйозну алергічну реакцію на будь-який компонент вакцини. Крім того, щепитись цією вакциною не рекомендують людям молодше 18 років.


Чи доступна в Україні?

Вперше в Україну завезли Janssen у травні. Тоді 500 доз вакцини з дотриманням порядку ввезення незареєстрованих лікарських засобів для вакцинації працівників приватної компанії, яка оплатила її вартість, організувала доставку та забезпечила дотримання температурного режиму.

Співробітники цієї компанії працюють на Алясці у сфері рибальства і мали вакцинуватися сертифікованою в США вакциною для того, щоб їх пустили в цю країну.

Раніше у МОЗ зазначили, що Україна не планує закуповувати вакцину Janssen через вже укладені контракти з іншими компаніями та обмежене виробництво. 

Попри те, що щеплення Janssen схвалене в Україні, вакцину не отримували як гуманітарну допомогу та не купували за кошти державного бюджету.

  читайте також: Щеплені чи ті, хто перехворів: відомо, хто більш захищений від інфікування COVID-19


Нагадаємо, вчені не знайшли доказів того, що коронавірус заражає сенсорні нейрони, що відповідають за нюх. А це означає, що коронавірус безпечний для клітин мозку.

Крім того, за вісім місяців 2021 року від COVID-19 померли 37 077 осіб, минулого року за весь рік — 20 709.

Водночас понад 55% українців не бояться захворіти на COVID-19.

    читайте також: Третє щеплення проти COVID-19: кому рекомендують зробити

До слова, дослідження у Франції свідчить про те, що вакцинація ефективно запобігає випадкам складного перебігу COVID-19, навіть при інфікуванні штамом «Delta».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Прострочені вакцини від COVID-19: чи викидатимуть їх?

Як вакцинація від COVID-19 впливає на психічне здоров’я — дослідження

Доза-бустер вакцини Johnson & Johnson захищає від COVID на 94% — дослідження

Чи безпечне та дієве щеплення різними вакцинами проти COVID-19 — дослідження

Немовлята вакцинованих вагітних жінок народжуються з антитілами до COVID — дослідження 


Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2576
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1220
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1140
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2322
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3765
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2763 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

999

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

845

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

797

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

741
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10478
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1329
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

381
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5477
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1185
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2985
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

578
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

425 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

858
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

749
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

799