Ілона Федорко: Ніколи не потрібно зупинятись. Що класно зараз, завтра уже може бути зовсім не крутим

 

 

 

Ілона Федорко – танцюристка із села Вістова Калуського району. Студентка юридичного коледжу, скромна, але при тому дуже талановита дівчина. У свої 18 років вона уже чемпіонка світу із сучасного танцю та викладачка школи Влада Ями. Проте, цим не козиряє, навпаки переконує, що  не перестає самовдосконалюватись та рости.

 

Отож, у розмові з Ілоною про: захоплення танцями, минулі та майбутні  проекти, а також звичайні будні зіркової дівчини, пише Станіславське ТБ.

 

Ілоно, що для тебе означає танець? І від кого перейняла цей дар?

Танець для мене це насамперед те, що я відчуваю, що є в середині. Коли це неможливо сказати словами, можна висловити рухами, емоціями і таким чином донести певну історію до людей. У моїй сім’ї танцюристів немає. Колись бабуся хотіла танцювати, але не мала можливості, тому всі дружньо втілили цю мрію у мені. Моя ж любов до танцю виникла самостійно, ще в трирічному віці. Вона проявилась через надмірну жвавість. Займаючись в Калуському ансамблі «Фламінго» проявляла себе в естрадно-спортивному стилі, зараз розвиваюся і вивчаю різні танцювальні напрямки у Франківській школі Влада Ями.

Чи пам’ятаєш свою першу сцену?

Концерт в Калуші у Палаці культури «Юність». Маленькі «ангелята» були настільки розгубленими, що навіть не до кінця розуміли що з ними діється ( сміється – Авт.) .

Які емоції переповняли тебе коли їхала на Чемпіонат світу? Чи могла передбачити свою перемогу?

Не потрібно себе зразу налаштовувати на перемогу. Адже кожен, хто потрапляє на чемпіонат світу достойний її, адже є переможцем у своїй країні. Спочатку був відбір на чемпіонаті України. Вперше коли я їхала на світовий чемпіонат в Італію, то не проходила відбору, тому що мене помітив директор асоціації на іншому конкурсі. Ті емоції які я відчула там, хотілось би відчувати ще і ще.

У скільки років і за яких обставин стала викладачем? І чи є перспектива учням перевершити свого вчителя?

Уже третій рік я працюю в ролі хореографа, ставлю постановки і тепер уже мої учні їздять на чемпіонат. В такі миті переживаєш ще більше, адже хвилюєшся не тільки за себе, а й своїх підопічних. Щодо занять, то їх я проводжу тричі на тиждень. Мої учениці – мої однолітки, тому мені легко з ними знаходити спільну мову. Вони неодноразово вигравали різні конкурси, в тому числі і Чемпіонат України, були фіналістами Чемпіонату світу. І якщо вони мене перевершать, я не ображусь.

Нещодавно, ти брала участь у телепроекті «Танцюють всі». Проте, на жаль, у двадцятку не потрапили. Чого не вистачило?

Це безцінний досвід. Те що ми бачимо по телевізорі маленький клаптик, того що є за кулісами. На таких сценах, серед однодумців, почуваєшся у своїй тарілці. Я б хотіла спробувати себе знову, бо бути глядачем одне, а виступати серед своїх інше. Щодня живу ідеєю бути там: ще раз відчути сцену, пропустити повз себе ще кілька танців. Спочатку поразку було важко сприйняти. Судді сказали, що потрібно в собі шукати більше особистість. Я над цим працюю. Після проекту моє відношення до танцю набуло ще більшого сенсу.

У тебе кожного разу інший образ. Хто створює для тебе ці шедеври, які доповнюють твою постановку?

Ти чуєш музику, ставиш хореографію і бачиш костюм. Закриваєш очі і бачиш. Ще не було такого, щоб не могла придумати костюм. Прокидаєшся і записуєш ідеї. Ідеї черпаю на занятті, в автобусі.

Чи пригадуєш якісь курйозні випадки під час виступів?

Чогось трагічно, на щастя у мене не було, а от комічне траплялося. Бувало забувала, губила костюми. Плакала, бо не так заплели, проте не сцені вигляду не подала. Буває танцюєш і забуваєш половину номера, проте ніхто цього не помічає, адже ти не припиняєш рухатися.  Єдине чого не можу зробити – це вимушено танцювати. Коли не подобається танець – я його не робитиму.

Чого прагнеш бачити від глядача, коли працюєш на сцені?

Найкраща подяка глядача – його емоційна віддача. Коли кам’яні обличчя за 5 хвилин тануть – значить ти достукалась до людських сердець.

Ілоно, зараз ти студент юридичного вишу. Чому саме право, а як же танці?

Завжди хотіла мати ще додатково освіту. Юрист – мені подобається, але попри те я реалізовуюсь в танцях. Навчання забирає багато часу, проте стараюся поєднувати ці дві речі.

 
 


11.11.2015 1471 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

10009 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1273
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

658
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5762
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1567
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1425

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

499

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1313

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1146

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1045
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

391
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

474
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1412
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

464
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

733
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5776
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

493
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

350
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

678 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1121
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

976