Ігор Бригілевич: ЦНАПи – це часто профанація ідеї, ніякого покращення для громадян немає (відео)

 

 

В Івано-Франківську відбулася панельна дискусія у рамках проект «Київський діалог» під назвою «Реформа самоврядування і децентралізація: чого сподіваємось?».

 

У першій панелі «Переваги й недоліки для великих і малих громад: очікування і побоювання», зокрема, взяв участь Ігор Бригілевич, член правління Центру досліджень місцевого самоврядування (Львів), пишуть Вікна.

 

Якщо коротко характеризувати, в яких сферах мала би відбуватися децентралізація, то такими, на думку експерта, є:

 

— перше: це правова база – Конституція, закони, які повинні бути відповідно під цю ідею, яку ми – влада і громада хоче реалізувати протягом найближчого року.

 

Як заявив спікер парламенту – це внесення змін до Конституції України і внесення змін до відповідних законів, в тому числі і до Закону про нові вибори, щоб вибори відбувалися на новій основі;

 

— друге: треба зрозуміти, що таке «децентралізація» – це те, коли зверху віддаються повноваження на нижчий рівень, на рівень місцевого самоврядування – на даний час це райони і міста обласного підпорядкування. Поряд з тими повноваженнями, які держава буде делегувати на цей рівень або просто передасть на цей рівень – не буде існувати таких державних інституцій, як зараз, їх не буде дуже багато;

 

— третє, що дуже важливо: ресурси і кошти. Без грошей, без відповідних ресурсів – якщо не буде цього не відбудеться ця реформа, бо вона має шанс не почавшись закінчитися. Бо те, що відбувається зараз, – централізація влади руками самої влади.

 

— Наше завдання зараз зрозуміти що наша влада хоче, а щоб розуміти що вона хоче нам треба побільше їй давати запитань. Нехай Президент офіційно задекларує чи якусь програму дій запропонує, нехай прем’єр кроки якоїсь вдалої чи правильної децентралізації нам представить раз в місяць чи раз в два місяці. Хоча, часу в нас обмаль, на жаль. Як показує досвід західних країн чи країн колишнього соцблоку – цей процес тривав кілька років, а в нас нема стільки часу, — каже Ігор Бригілевич.

 

Експерт пригадав, як 2008 року в Івано-Франківську чи не вперше в Україні почали говорити про те, що влада служить громаді і чиновник-службовець — також.

 

Основна функція влади – надавати послуги, коли громадяни отримують повний сервіс: — Тут Івано-Франківська міська рада має ряд успіхів. І що важливо з тими послугами – люди не ходять і щось просять, а замовили послугу і у визначений час це отримали. Це зручно, вигідно, якісно. Дуже важливим в процесі децентралізації є створення так званих центрів надання адмінпослуг, єдиних інтегрованих офісів.

 

— Але акцентуємо увагу, що це не є офіси Мін’юсту, прозорих, як зараз йдеться в деяких урядових документах, це не є прозорі офіси МВС чи земельного агентства. Нам не потрібно десять-дванадцять таких прозорих офісів, нам потрібен один-єдиний офіс, куди людина прийде, в зручному для неї вигляді й форматі отримає цю послугу. А згідно із законом, такі офіси мають відкривати міста обласного підпорядкування та районні державні адміністрації, — твердить Ігор Бригілевич.

 

— Існуючі ЦНАПи – це часто профанація ідеї, ніякого покращення для громадян немає, — каже експерт.

 

 


22.02.2015 854 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

13118
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1502
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1093
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2118
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3648
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1379

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1776

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

552

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1181

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1345
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

599
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24292
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

534
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

502
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

654
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1543
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

709
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7322
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

654
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1699 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

645
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

555