Як працює програма «єОселя» в Івано-Франківську

24-річна Анастасія Левицька працює лаборанткою в одному із медзакладів Івано-Франківська. Нещодавно вона купила власну квартиру в сучасній новобудові і зараз готується до переїзду. Анастасія розповіла нам, як стати власницею першого житла без допомоги батьків і коли ти тільки починаєш кар’єру.

Підштовхнула сестра

Дівчина жила з батьками та, звісно, хотіла мати власне житло. Утім, у свої 24 роки ще не встигла заробити на нього. Про програму «єОселя», що пропонує пільгові іпотечні кредити для військових, медиків, педагогів і науковців, Анастасія почула від двоюрідної сестри. Спочатку не дуже вірила в те, що вона працює, та дізналася, що ще один родич подав заявку за програмою і йому її погодили.

«Сестра постійно мені говорила подати документи. Приспішувала, поки ціни на квартири в Івано-Франківську ще не такі високі, як в інших містах. І я вирішила скористатися можливістю», – розповідає Анастасія Левицька.

З чого почати

Зі свого досвіду та з досвіду знайомих дівчина розповідає, що заявку можна подавати через банк, що вам імпонує, або ж подати одразу в усі фінустанови, що беруть участь в програмі «єОселя» і обирати найбільш вигідні для вас умови. Найпростіший і найшвидший спосіб подати заявку – через портал Дія: це займе до 10 хвилин.

Для медиків, військових, вчителів та науковців іпотека пільгова – усього під 3% річних. Інші українці, які не мають власного житла, можуть подати заявку на кредит під 7% річних, що теж значно нижче, аніж комерційні кредитні ставки.

Анастасія Левицька подала заявку у різні банки, потім серед тих, хто погодив, обрала банк, в якому має рахунки. Довго чекати на погодження не довелося – дуже швидко до неї зателефонували працівники банку з хорошими новинами.

«Усі документи ретельно і прискіпливо перевіряють. Важливо, щоб у вас була хороша кредитна історія. Якщо суми кредиту, яку вам, з огляду на ваші доходи, погоджує банк, не вистачає на житло, що ви обрали, то банк може збільшити суму кредиту, якщо у вас є поручитель», – ділиться досвідом дівчина. 

Які можуть бути нюанси

Спочатку Анастасія хотіла купити більшу квартиру, але з поручителем їй було важко. Ним може бути чоловік/дружина, працюючі батьки непенсійного віку або повнолітні працюючі діти. Кредитну історію поручителів також ретельно перевіряють.

«Мені лише 24 роки. Чоловіка і дітей у мене немає. Мама не працює, а тато служить в ЗСУ. Він якраз міг би бути поручителем, але ніхто йому не дасть відпустку, щоб він приїхав у банк підписувати документи. А це треба робити особисто», – розповідає Анастасія.

Тож дівчина обрала однокімнатну, але простору квартиру площею 42 кв. м в будинку, де хотіла б жити.

«Це ЖК Comfort Park від компанії blago. Він неподалік від моєї роботи, я одразу розглядала його – хороше розташування, є вся інфраструктура, гарне планування квартир, свій двір. До того ж у них найбільша пропозиція за програмою і квартири добре підходять під критерії», – каже дівчина.

Вже наступного дня після погодження заявки вона пішла у відділ продажу компанії blago, що пропонує за програмою «єОселя» квартири в уже збудованих комплексах і в ЖК на етапі будівництва. Загалом компанія пропонує на вибір п’ять проєктів, де можна придбати квартиру за програмою. Після цього в банку розрахували точну суму кредиту відповідно до площі квартири. А після отримання банком фінансування за програмою від держави, Анастасія одразу отримала ключі від свого помешкання. 

Дещо нижча ціна обраної квартири дозволила дівчині зробити більший перший внесок за неї. Отже, сума кредиту вийшла меншою і щомісячний платіж не буде проблемою для її бюджету. А якщо буде можливість, то меншу суму можна виплатити значно швидше.

Є певні юридичні нюанси, на які потрібно зважати при подачі заявки. Фахівці у відділах продажу компанії blago з радістю проконсультують з цього приводу і допоможуть все зробити правильно.

Декому також доводиться чекати довше ніж іншим на оформлення документів і отримання ключів. Це залежить від надходження державного фінансування за програмою. Утім, програма працює.

Щодо збору та перевірки документів, то з цим допомагають менеджери банку, через який ви оформляєте кредит, говорить Анастасія. Технічний паспорт на квартиру, комісії банку та інші обов’язкові витрати під час купівлі квартири дівчина оплатила сама.

«Це дуже вигідно. Квартира, скажімо, коштує 30 тис. доларів, людина може заплатити 30% першого внеску, а решту їй порахують як кредит на 20 років. При цьому квартира вже готова, можна робити ремонт і жити, не витрачатися на оренду, що в Івано-Франківську останнім часом значно подорожчала», – ділиться відгуком Анастасія Левицька.

Дівчина розповідає, що ще двоє лікарів із закладу, де вона працює, також придбали квартири за програмою «єОселя», один із них – навіть у тому ж ЖК Comfort Park від компанії blago. Ще кілька знайомих Анастасії готуються до подачі заявки на пільгову іпотеку. 

Чому це вигідно

Сьогодні в Івано-Франківську ціна квадратного метра в новобудовах класу комфорт, за даними ЛУН, становить, в середньому, 32-36 тис. грн за квадратний метр. Ціни на однокімнатні квартири в новобудовах стартують від 1 млн грн, а ліміт кредиту для однієї людини за програмою «єОселя» становить 2 млн грн.

Нагадаємо, одна людина може купити за програмою «єОселя» житло площею до 52,5 кв. м, а на кожного наступного члена сім’ї додається 21 кв. м. Якщо ж ви хочете придбати більшу квартиру, за додаткові метри треба буде доплатити.

Окрім того, сьогодні в Івано-Франківську чи не найбільша кількість варіантів житла, доступних за державними програмами. Так, за даними ЛУН, оформити іпотеку «єОселя» можна в 13-ти житлових комплексах міста. При цьому частина з них пропонує іпотеку на вже готові квартири.

Реклама


24.08.2024 396
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

693
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6713
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14850 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1775
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1036
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6480

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

833

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1632

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1425

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1296
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

392
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

663
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

821
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

605
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1719
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

747
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1046
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34875 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

213
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

408
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

715
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

631