Як ми майже взяли інтерв’ю, або про (не) відкритість франківської влади

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк про те, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані. Окрім того, що там немає жодних бізнес-пропозицій, сайти лише українською, тобто  не орієнтовані на іноземних інвесторів.

Ми вважаємо, що інвестиції — це надзвичайно  важливо, і залучати їх в регіон мали б люди, у котрих є відповідні компетенції та безпосередні обов’язки.

Саме тому, запитали про це у пості у фейсбуці, де вказали (тегнули) голову Івано-Франківської обласної державної адміністрації Віталія Федоріва  та його заступника Дмитра Романюка. Описали ситуацію, поставили запитання.

Проте відповіді так і не отримали...

Я не була б журналісткою, якби не почала активно шукати відповіді. 

Почала із того, що разом з Олегом Саїком підготували запитання Дмитру Романюку, було там про місцеві сайти, пріоритетні сфери  щодо залучення інвестицій, про позиціонування Івано-Франківського регіону на карті Європи та комунікацію зі ЗМІ. 

Розробили стратегію:

  • зустрітись із заступником голови ОДА;
  • озвучити питання;
  • записати відповіді;
  • опублікувати матеріал.


 І все би вдалося, якби з самого початку все йшло так, як і планували. Але так не сталось.

Бо виявилося, що  Дмитро Романюк надто зайнятий для нашого інтерв’ю, та й взагалі журналістів уникає.

Для початку я вирішила написати особисто у фейсбуці для того, щоб домовитись про інтерв'ю, але отримала тільки відписки про те, що домовлятися варто через відділ комунікацій. 

Чому не можна домовитись тут і зараз я так і не зрозуміла.

Але легко  здаватись ніхто не планував і я пішла  у приймальню заступника голови ОДА, щоб домовитись про інтерв’ю. Показала помічникам редакційне завдання, щоб було зрозуміло, що у мене справді є повноваження.

Помічник пана Дмитра був дуже привітним, приємно посміхався, пообіцяв все зробити, а потім … перенаправив до Володимира Джигіти. Так, того самого, котрий керівник відділу комунікацій. Того самого, до котрого відправляв пан Дмитро.
Звісно, відповіді мені потрібні, тому я зателефонувала тепер вже до пана Володимира, але так нічого конкретного й не отримала.

Увесь час я дзвонила, щоб запитати, як там справи з інтерв’ю і коли можна буде прийти, на що отримувала “передзвоніть пізніше”, “це не я вирішую” і “керівник поки не погодив”.
Я з усіх сил намагалася донести, що ніхто не ставить собі за мету представити  пана Дмитра у поганому світлі, нам лише  потрібні відповіді. 

Під час останньої розмови,  Володимир Джигіта сказав передзвонити на  наступному тижні і ще раз перепитати. Та так може продовжуватись вічно: я можу дзвонити, просити про інтерв’ю, а мені казатимуть — “пізніше”, нічого конкретного не кажучи та не обіцяючи.

Робота влади полягає в тому, щоб працювати для людей, робота керівників відділів  комунікації в тому, щоб забезпечувати гідну комунікацію, а журналістів — висвітлювати те, що робить влада для людей за допомогою керівників відділів комунікацій, або без них.

В цьому ж випадку ніхто не виконав свою роботу добре. Через небажання чи обставини — вирішуйте самі.
Чи відкрита влада до журналістів та народу — робіть висновки самі. Ми свої висновки зробили.

Та ми й на цьому не зупинились — взяли інтерв"ю в представника урядового офісу з питань залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest в Західному регіоні та запитати що таке інвестицій, чому вони важливі, хто їх залучає та як відбувається процес.

Цей матеріал вийде в другій частині пізніше, а поки публікуємо запитання до заступника голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Дмитра Романюка, які так і залишились без відповідей.

Чому він не йде з нами на контакт ми досі не розуміємо.

— Як ви  оцінюєте роботу ОДА Івано-Франківської області до початку своєї каденції? 

— Які були плани щодо залучення інвестицій, коли ви заступали на посаду? — Що вдалося втілити за цей час?

— Розкажіть, які заходи вживаються владою області, щодо залучення інвестицій в регіон? 

— Які інвестори “зайшли” в область протягом останнього року? Яка була сума інвестицій?

— Як ці інвестори дізнались про наш регіон та чому обрали саме Франківщину? 

— Хто веде переговори від ОДА з зовнішніми та внутрішніми інвесторами в регіон? 

— Які галузі для ОДА є пріоритетними в залученні інвестицій? Чому саме ці галузі чи сфери економіки? 

— Які плани в ОДА, щодо покращення діяльності у сфері залучення іноземних інвестицій? 

— Як відбувається комунікація та взаємодія з Офісом з залучення та підтримки інвестицій?

— Чи планує ОДА покращити комунікацію зі ЗМІ для ширшого висвітлення проблематики залучення інвестицій в регіон? Чи готове керівництво ОДА залучати ЗМІ, як один з каналів комунікації з інвестором? 

— Як ОДА бачить позиціонування нашого регіону на карті Європи?

— Який регіон чи місто найкраще, на вашу думку, працює в напрямку залучення інвестицій? Ваш топ-5?


19.06.2020 Роса Мартинюк 25549
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2520
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1188
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1115
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2296
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3734
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2720 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

973

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

828

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

780

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

734
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10457
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1311
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

343
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5455
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1166
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2958
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

547
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

402 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

843
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

730
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

781