Як допомогти людині, яка тоне: прикарпатцям розповіли алгоритм дій

Головними причинами загибелі людей на водних об'єктах є купання в непристосованих для цього місцях, нехтуваннями елементарними заходами безпеки при поводженні на воді та купанні у нетверезому стані.

Про це повідомила речниця Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христина Перцович під час пресбрифінгу в ОДА, пише Фіртка.

Як наголосила речниця Івано-Франківщини, коли людина тоне, то не обов'язково голосно кричить та активно махає руками.

"Більшість людей тоне тихо й непомітно, недалеко від берега. В оточенні людей, які можуть про це навіть не здогадуватися.

Людина може хаотично рухатися, боротися з течією, намагатися охопитися за предмети на воді або бити по воді, пробувати вилізти на воду ніби це якийсь невидимий стовп", — каже Перцович.

Також слід звернути на такі неочевидні ознаки:

  • як хаотичні переведення погляду та рухів головою;
  • занурення голови у воду;
  • відсутність рухів ногами, адже непритомні або слабкі люди не залучають їх у плаванні.

"Якщо ви не впевнені, що людині потрібна допомога і вона перебуває далеко від берега, то варто запитати, чи все в порядку. Якщо не почули відповіді — дійте.

Спершу покличте на допомогу рятувальників або ж інших людей, які добре вміють плавати. Повідомте рятувальників за номером "101". Перш ніж залізти у воду самому адекватно оцініть свої фізичні можливості.

Якщо все ж таки вирішили йти у воду, то спершу потрібно зафіксувати точку останнього візуального контакту з плавцем. Наприклад, на березі по прямій від нього залиште своє взуття.

Це потрібно для того, щоб ви змогли побачити свою відправну точку, якщо людина піде під воду", — підкреслила Перцович.

Перцович зазначила, якщо не зробити позначки, то можна за секунду загубити місце, де щойно була людина.

"Якщо у вас є жилет, круг, чи інший рятівний засіб, то виставте його між собою та постраждалим. Це дасть йому змогу вчепитися за цей рятівний круг, заспокоїтися. Не підпливайте до людини фронтально. У паніці вона може схопитися за вас та потягти на дно.

Якщо вас схопили за руки, ноги чи голову — намагайтеся негайно вивільнитися. Краще підплисти до людини зі спини, пірнути під неї та виштовхати на поверхню. Поверніть людину на спину, візьміть під пахви або за голову в районі вух й тягніть до берега, працюючи ногами.

Покладіть на рівну поверхню та звільніть дихальні шляхи від води. Витягніть вниз нижню щелепу та перевірте, чи немає в роті сторонніх предметів. Не зливайте воду з легень, перекидаючи людину через коліно. Тому що в людини може бути травма хребта — і ви тільки завдасте шкоди.

Потрібно одночасно й обережно перевернути голову, шию, корпус людини на бік, щоб вода вилилася з рота. Якщо людина дихає, але без свідомості, то переверніть її на бік та чекайте приїзду швидкої медичної допомоги. Не бийте, не щипайте, не трусіть і не давайте нашатирний спирт. Це не рятує, а навпаки може зашкодити.

Якщо ви не розумієте, чи дихання є, або дихання точно немає, то негайно переходьте до серцево-легеневої реанімації. Якщо поруч з вами нікого немає, то закличте на допомогу, оскільки до приїзду швидкої одному фізично складно робити реанімацію якісно.

Якщо поруч з вами є люди, то попросіть викликати швидку медичну допомогу, або ж викликайте самостійно.

Покладіть телефон на гучний зв'язок, проводьте  не прямий масаж серця й одночасно відповідайте на запитання диспетчера та обов'язково дотримуйтесь його рекомендацій", — резюмувала Перцович.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Може вартувати життя": прикарпатцям нагадують правила безпеки відпочинку на воді

"Дуже страшна статистика": скільки прикарпатців загинули на воді з початку року


Коментарі ()

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1226
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6872
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14908 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1825
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1074
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6547

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

875

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1668

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1471

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1337
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

439
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

700
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

860
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

671
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1762
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

787
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1088
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34920 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

266
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

441
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

752
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

667