...І на завершення теми про "Огляд преси по-новому"

 

 

Мене вчора колєги-журналісти почали запитувати… Кажуть – а чого ти взагалі встряв в суперечку щодо «Огляду преси по-новому»? Вони ж (Правда.іф) твої прямі конкуренти? І що, кажуть, ти думаєш, що так як в тому огляді «полили лайном» всю друковану пресу місцеву це правильно? Всі ж в коментах Філіпського на Фейсбуці (http://www.facebook.com/home.php#!/profile.php?id=100000894071407) одностайно погодилися, що то є не добре, навіть сам редактор «»Правди»? Це і правда і неправда одночасно - дивлячись з якої висоти дивитися на проблему.

 

По-перше, я не люблю «одностайності». Вона завжди мені дуже підозріла… Нагадує цвинтар (або 24-й з’їзд КПСС). Хоча в метафізичному вимірі Одностайність є великим благом, формою Універсальної Єдності, але в даних нам сучасних умовах Калі-Юги, світ «прогресує» завдяки конфлікту інтересів, протистоянню і суперечці. Такі реалії… Немає бази для правдивої Одностайності.

 

По-друге, щодо самого «Огляду». Тут справа не в конкурентності, а значно вище – в світогляді, як я вже казав в попередньому блозі. От що є місцева преса сьогодні? Що вона видала нового за останні 10 років?

 

Типовий сценарій типово-сірої статті, яке чомусь дехто називає «аналітикою»: «Є проблема (екологічна, соціальна, ….). Ми запитали чиновника А, він сказав, що проблема є, створена комісія. Чиновник Б сказав, що в бюджеті 2013 року на цю проблему будуть закладені кошти і вона буде вирішена. Селяни (міщани) можуть спати спокійно:))». Міняємо «проблему», прізвища і цитати чиновників – маємо «аналітичне розслідування»:)) Чи цікава така преса, коли всі її сценарії вже давно написані?

 

…Колись, років 300-400 тому, єдині хто мали право на «свободу слова» по відношенню до монарха були блазні (шути), скоморохи… Коли я прочитав той огляд, то в мене не виникло жодного почуття «гидливості». Чомусь. Я подумав, що це є просто експеримент в тому, щоб «погратися» в такого собі «віртуального блазня». Ну чомусь монарх не казав, що блазень на нього «лиє лайно»:)) Сміявся разом зі всіма.

 

А резюме в огляді – «цю статтю читати не варто», якраз може збудити протилежний результат. Але «метри» журналістики не люблять концептуально нових речей. Вони їх лякають. Це про описану вище ситуацію десятилітньої давності, коли «метри» пафосної школи журналістики 60-х не розуміли «що діється на світі». Вони були переконані, що «знають як треба». Наївні.

 

Журналістика потребує експериментів. Креативу. Потребує «смачних» текстів. Так, вони мають базуватися на великому життєвому досвіді, але одночасно і на незакомлексованості, на високій освіченості і знанні історії, класичної літератури, порівняльної теології, філософії… І на експериментаторстві, пошуку нових форм (тут прошу вибачення в читачів, бо грішу пафосністю, але про серйозні речі, на жаль, по-іншому не виходить).

 

Ще раз, я не знаю хто саме є автором концепту «Огляду». Не виключаю навіть, що він був зкалькований з подібного тексту на, скажімо, кіровоградському якомусь ресурсі… Але той хто його придумав – (безперечно талановита особистість) свідомо чи не свідомо породив експеримент, щось свіже, що виходить за межі «40 стандартних сценаріїв», і тому викликає спротив традиційного.

 

Спротив наразі переміг, як виглядає. Редактор «Правди» вже «покаявся» в коментах на Фейсбуці»: «Віноват. Бил нєправ. Ісправлюсь... Больше такоє нє повторіться….» Але це тимчасово.

 

 


30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2533
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1196
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1122
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2303
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3742
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2736 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

981

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

835

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

783

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

735
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10466
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1320
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

355
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5465
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1174
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2969
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

557
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

409 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

850
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

737
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

789