Hi-Tech події 2013 року: смерть Nokia, смартфон-конструктор та гнучкі екрани

 

/data/blog/45656/71a8efc59b2c62e56ee19e4b14f93375.jpg

 

Продовжуємо підбивати підсумки 2013 року, де ми згадуємо усі найцікавіші та найважливіші події, що трапилися минулого року в Україні та світі.

 

Тож, сьогодні у нашому фокусі - найкрутіше зі світу технологій за 2013 рік. Він став багатим на вихід нових смартфонів, планшетів, смарт-годинників, а також на презентації різних концептів. Пропонуємо вам згадати найкраще за рік.

 

Смерть Nokia

Певно, найгучнішою подією цього року у світі хайтек стала "смерть" фінської компанії Nokia, яка за багато років зуміла назбирати чималу армію фанів. У вересні американський ІТ-гігант Microsoft несподівано заявив, що купує частину Nokia за 7 млрд доларів. Відтак, американці викупили у фінів основну частину бізнесу, що стосується випуску мобільних телефонів. Дивіться фото: Смерть гіганта: якими були культові телефони Nokia Також стало відомо, що частина СЕО Nokia перейшла працювати в Microsoft, однак при цьому Nokia не припиняє існування як компанія, але самостійно робити мобільники під цим брендом вже не буде. Пізніше стало відомо, що Nokia отримає ще одне життя під новим брендом Newkia. Смартфони будуть виходить на платформі Android. Принаймні, так стверджує Томас Зілліакус, який власне і створив нову команду для випуску телефонів.

 

Смартфон-конструктор Phoneblocks Gizmodo

У вересні світ зустрів абсолютно нову ідею – створити смартфон-конструктур, в якому всі деталі можна буде змінювати на свій смак. Першим це запропонував голландський дизайнер Дейв Хаккенс. Він, власне, і розробив концепт такого модульного смартфона, який отримав назву Phoneblocks. Створюючи гаджет, дизайнер керувався тією думкою, що у вік електроніки телефони постійно змінюються, виходять все нові і нові моделі, за оновленнями яких неможливо встигнути. Хаккенс пропонує створити універсальну платформу, що нагадує конструктор Lego, з безліччю портів для підключення модулів. Кожна частина телефону - пам'ять, процесор, модуль Wi-Fi, екран тощо - підключаються за допомогою універсальних роз'ємів.

Таким чином виходить, що коли одна з деталей ламається, її можна замінити новою. А ще це дозволить юзеру створити свій смартфон самому, переставляючи і змінюючи різні детальки. Ідею одразу ж підхопила компанія Motorola, яку нещодавно викупив Google. Відтак Motorola збирається побудувати відкриту апаратну платформу і залучити до участі сторонніх розробників, які випускали б модулі для пристроїв. За словами Motorola, мета проекту Project Ara - "зробити для "заліза" те ж саме, що операційна система Android в свій час зробила для програмного забезпечення".

 

"Вбивство" Winamp

Winamp on.aol.com Winamp припинив своє існування Один із найпопулярніших медіаплеєрів Winamp у 2013 році припинив своє існування. Про це заявили представники компанії AOL. Гендиректор проекту Winamp Джино Йогем підтвердив цю інформацію, але детальніше пояснювати таке рішення представники AOL не поспішають. Читайте також: Samsung випустить смартфон-трансформер з повністю гнучким екраном (відео) Зазначимо, Winamp відомий з 1997 року. Популярність плеєра зумовило поширення в інтернеті музики у форматі MP3. Остання версія Winamp позначена номером 5.66. Цікаво, що після оголошення того, що Winamp припиняє свою роботу, цим проектом зацікавились в Microsoft. Згідно з даними джерел, разом з популярним музичним проектом може бути проданий і Shoutcast - сервіс для "потокового" прослуховування мультимедійного контенту, також розроблений компанією Nullsoft.

 

Видалення музики з ВКонтакте

Акція протесту користувачів проти видалення музики з ВКонтакте Саме ця фраза стала дуже популярною у соцмережі ВКонтакті після того, як 13 травня адміністрація почала звідти видаляти музику. В деякій мірі, це стало трагедією для користувачів. Із бази аудіозаписів почали зникати композиції як закордонних виконавців, так і вітчизняних. При спробі прослухати деякі з пісень спливало вікно з повідомленням: "Аудіозапис [...] було вилучено з публічного доступу в зв'язку зі зверненням правовласника". Читайте також: У 2014 році Apple представить два iPhone із опуклими дисплеями та надчутливими екранами Як тільки почалося масове видалення музики з ВКонтакте, це викликало величезне здивування і образу у користувачів.

Всі накинулися на творця соцмережі Павла Дурова з вимогою повернути музику. Видалення музики з ВКонтакте. Акція протесту користувачів проти видалення музики з ВКонтакте Коли почались зачистки, користувачі вдавались до різних хитрощів: перейменовували музику, давали групам кумедні, але співзвучні назви і намагались усіляко зберегти аудіозаписи Вконтакте. Сам Дуров заявляв, що зробить усе можливе, аби музику можна було слухати, як і раніше. Однак, коли скандал з музикою трохи стих, із соцмережі почали видаляти фільми. Усе це напряму пов'язано з антипіратським законом, який цього року почав діяти на території Росії. Зазначимо, що юзери усіляко намагаються залишити своє улюблене кіно в соцмережі, але на часі вже складно подивитись нові серії якогось улюбленого серіалу.

 

Гнучкі екрани Samsung Galaxy Round

Цьогоріч гаджети із вигнутими екранами стали чи не найголовнішим трендом. Багато світових ІТ-гігантів заявляли про випуск смартфонів із гнучкими екранами, але наважились на це тільки LG та Samsung. Відтак Galaxy Round від Samsung можна вважати найпершим в світі смартфоном з вигнутим екраном. З'явився він на початку жовтня. Galaxy Round має 5,7-дюймовий дисплей з роздільною здатністю Full HD, матрицю Super AMOLED, 13-мегапіксельну основну камеру з автофокусом і 2-мегапіксельну фронтальну. Працює гаджет під управлінням ОС Android 4.3.

Однак купити смартфон можна поки що тільки в Південній Кореї. Чи з'явиться гаджет на європейському ринку, на часі невідомо. Одразу ж після виходу Galaxy Round, свій гнучкий смартфон випустила і компанія LG. Його екран виявився більш вигнутішим, ніж у конкурента. Отже, LG G Flex отримав 6-дюймовий гнучкий OLED-дисплей, який дозволяє апарату бути зігнутим. LG G Flex_3 The Verge LG G Flex Пристрій має товщину від 7,9 до 8,7 мм в різних точках корпусу і важить 177 грамів. Однак, роздільна здатність екрану виявилась дуже низькою - всього 1280 на 720 точок, тобто звичайний HD, а не Full HD (1920 на 1080), як, наприклад, в Samsung Galaxy Round. Незважаючи на те, що Samsung випустив свій гаджет раніше, в LG не довго думаючи, назвали свій девайс "першим у світі СПРАВЖНІМ вигнутим смартфоном". Продаватися це "чудо" буде також в Південній Кореї, а чи вийде за її межі, також не відомо. Цікавим сюрпризом стала інформація про покриття задньої кришки LG G Flex. Спеціальна захисна плівка на ній виготовлена з матеріалу, здатного "заліковувати" подряпини, що з'явилися на смартфон, всього за декілька хвилин. LG G Flex_2 The Verge LG G Flex Відчувається, що наступного року гнучкі екрани наберуть ще більшої популярності, ніж цьогоріч. ІТ-гіганти, швидше за все, намагатимуться битися не за розмір екрану, а за його гнучкість. Принаймні деякі лідери ринку заявляли, що наступного року вражатимуть справді гнучким дисплеями.

 

Ера смарт-годинників

У 2013 році світ побачив перший смарт-годинник під назвою Galaxy Gear, який випустила компанія Samsung. До виходу цього гаджету декілька компаній також випускали розумні годинники, але саме вихід Galaxy Gear набув найбільшого розголосу. В Samsung намагалися випустити такий годинник набагато швидше, ніж це зробить Apple, навіть незважаючи на те, що саме "купертінівці" першими озвучили таку ідею. Galaxy Gear_24 The Verge Samsung Galaxy Gear Отже, Galaxy Gear працює у зв'язці з іншими пристроями Samsung Galaxy і коштує в Україні 3500 гривень. Годинник має металеву рамку, з боків циферблату розташовано два мікрофони, в гумовий ремінець вбудована камера з роздільною здатністю 1,9 мегапікселя, а на його застібці знаходиться динамік. Galaxy Gear також має екран розміром 1,63 дюйма (4,1 сантиметри) з роздільною здатністю 320×320 пікселів на технології AMOLED. Samsung називає Gear "ідеальним доповненням" до інших смартфонів і планшетів: під'єднуючись по Bluetooth, годинник може відображати на екрані всі повідомлення, відповідати на дзвінки і записувати голосові нотатки. Зазначимо, що головний конкурент південнокорейської компанії поки що не поспішає випускати свій розумний годинник. Apple збирається здивувати своїм гаджетом вже наступного року і, як відомо з різних витоків, "яблучний" смарт-годинник буде автономним, на відміну від "самсунгівського".

 

Осінній "еплпад"

Продовжуючи тему Apple, цьогоріч компанія з Купертіно вразила своїми новинками. Окрім нових iPad та iPhone, які презентуються щороку, Apple показала і новий циліндричний комп'ютер iMac, і нову операційку для своїх мобільних гаджетів iOS7, і нову ОС для десктопів. iPhone 5S Apple iPhone 5S Найбільшого ажіотажу, звичайно ж викликав новий iPhone та операційка iOS7. Як і зазвичай, нового "яблучного" смартфону фани чекають увесь час. І цьогоріч Apple все ж вдалось вразити своїх прихильників, навіть незважаючи на те, що було багато витоків інформації і всі наперед знали, чого чекати від купертінівців.

Якщо говорити про новий iPhone, то в 2013 році з'явилося дві версії смартфону – флагманська і бюджетна. Якраз остання, власне, і здійняла найбільший галас. Всі вважали, що "бюджетний" iPhone й справді коштуватиме дешево, однак сталось зовсім не так: компанія просто замінила новим пластиковим iPhone 5С минулорічний iPhone 5. А ось для флагамана iPhone 5S Apple не поскупилася і нашпигувала його передовими технологіями. Чого варто нова фішка - Touch ID - сканер відбитків пальців. Він вбудований в кнопку "Home" і тепер ніхто без відома юзера не зможе потрапити в його смартфон. Крім того, iPhone 5S отримав новий 64-бітний процесор A7 з відеопідсистемою, яка в 56 разів продуктивніша за свого предка в першому iPhone. Така технологія була вперше застосована в смартфонах. І тут саме Apple стала в авангарді.

 

Nexus 5

31 жовтня на спеціальному заході в Сан-Франциско компанія Google офіційно презентувала свій новий Android-девайс - смартфон Nexus 5, створений разом з LG. Також Google вирішила випустити свій новий смартфон на абсолютно новій версії Android - 4.4 KitKat. Отже, новий гуглфон отримав 4,95-дюймовий IPS-дисплей з роздільною здатністю Full HD (445 ppi), вкритий склом Corning Gorilla Glass 3. Також він обзавівся 4-ядерним процесором Qualcomm Snapdragon 800 з частотою 2,26 ГГц, підтримкою Dual Band Wi-Fi, LTE та функцією бездротової зарядки. Як і було обіцяно, Nexus 5 отримав вдосконалену камеру. Новий об'єктив дає можливість подавати на сенсор більше світла, завдяки чому, як запевняють в Google, фото в умовах недостатньої освітленості виходять якіснішими.

 

Прозорий смартфон

Напевне, найінноваційніший замах цього року зробили тайванські розробники. Їм вдалося створити повністю прозорий смартфон. А якщо точніше, вони зробили концепт, а вже повноцінний апарат обіцяли випустити в кінці 2013 року, або ж на початку 2014. Прозорий девайс в основному складається зі скла з широким використанням прозорих і гнучких електронних компонентів і обладнаний сенсорним інтерфейсом. Прозорий смартфон CNews Повністю прозорий смартфон від Polytron У корпусі гаджета можна побачити кілька непрозорих елементів: монтажна плата, слоти для сім-карти, карти пам'яті та фотокамера. Polytron не опублікувала жодних даних про технічні характеристики цього прозорого смартфона, але пообіцяла, що він коштуватиме дешевше за iPhone.


Марина Колесниченко, ТСН.ua


06.01.2014 1502 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18615
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1671
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1163
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2206
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3775
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1444

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1884

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

625

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1256

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1403
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

316
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

831
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24345
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

548
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

570
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

710
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1600
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7895
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

276
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

731
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1975 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

696