Громадськість міста обговорила пропоновані зміни у Статуті Івано-Франківська (фото)

 

 

Сьогодні, в залі засідань Івано-Франківської міської ради, відбулося відкрите громадське обговорення проекту Статуту територіальної громади міста Івано-Франківська та проекту Положення про місцеві ініціативи у місті Івано-Франківськ.

 

На обговоренні начальник експертно-аналітичного відділу міськради Станіслав Козлов та керівник регіонального відділення Інституту політичної освіти Тарас Случик представили присутнім оновлений проект «Статуту територіальної громади міста» та проект Положення «Про місцеві ініціативи у місті Івано-Франківськ», передає Фіртка.

 

За їхніми словами такі оновлені проекти дадуть змогу знизити бар’єр винесення представниками територіальної громади власного проекту рішення на сесію міської ради.

 

«Нами передбачено норму в 300 підписів членів територіальної громади та чіткий порядок підготовки й винесення власного проекту рішення на розгляд депутатів. Також є зміни щодо проведення громадських слухань. Тепер для їхньої організації представниками громади потрібно не 7 тисяч мешканців, а тільки 75. У чинній редакції для того, щоб населення внесло на сесію проект рішення потрібно зібрати 10% підписів, це близько 14 тисяч підписів. Ця норма недосконала, тому ми пропонуємо знизити цю планку до 300 підписів. Це важливо, оскільки часто трапляється ситуація, коли є конкретна проблема, а мешканці не мають на неї впливу. Інша норма про громадські слухання передбачає не менше ніж 5% тер громади – в районі 7 тисяч. Натомість ми пропонуємо, що ініціаторами громадських слухань можуть бути не менше 75 мешканців, а по окремому будинку не менше 7 мешканців», - розповів Станіслав Козлов.

 

Тарас Случик зауважив, що громадські слухання є способом «ніжного» тиску на владу чи пропонування їй якихось рішень. Натомість місцева ініціатива – це механізм висування якоїсь ідеї.

 

"Місцева ініціатива – це проект рішення що стосується  Івано-Франківська, який висувають не депутати, а громада міста. Для її створення, згідно Положень, потрібна ініціативна група з принаймні 15 осіб і підтримка громади у вигляді 300 підписів. Далі у міській раді впродовж 5 днів мають зареєструвати ініціативу і висвітлити інформацію про неї на своєму сайті. Ініціативна група готує проект рішення, а міськвиконком має оформити його згідно з регламентом. Місцеві ініціативі мають бути обов’язковими до розгляду на сесії. Більше того, на сесії їх мають розглядати першочергово", - пояснив Случик.

 

Загалом, до Статуту внесли 30 нових статей, які регламентують проведення громадських слухань, де можна розглянути будь-які проекти рішень виконкому чи міської ради, заслухати звіти про роботу посадовців. Крім того, встановлені конкретні часові рамки, відповідно до яких представники місцевої влади мають реагувати на пропозиції громадськості.

 

Присутній на обговореннях керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба зауважив, що наразі Івано-Франківськ має «жахливий статут». Відтак, внесення змін до нього є позитивним кроком.

 

«Івано-Франківськ має жахливий статут порівняно з іншими містами. Досі були зведені найбільші "мури" між місцевою владою і громадськістю: за умов, коли слід було зібрати 9 тисяч підписів, аби влаштувати громадські слухання, їх не проводили жодного разу. Я дуже радий, що зараз ця ситуація змінюється і секретар міської ради виступив з ініціативою внесення змін до Статуту. Адже, в цьому питанні є простір для змін», - зазначив Лациба.

 

Не всі присутні підтримали пропоновані зміни, зокрема мешканці міста вносили власні пропозиції щодо зменшення кількості осіб в групі для створення місцевої ініціативи та кількості необхідних підписів.

 

Нагадаємо, проекти документів опубліковані на сайті міськради. До 12 березня ще будуть прийматися пропозиції чи зауваження до проектів від громадськості. Далі проекти із запропонованими пропозиціями винесуть на розгляд засідання виконкому і сесію міської ради.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


04.03.2015 758 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

7908
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1418
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1068
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2094
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3607
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1360

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1723

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

525

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1155

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1329
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

517
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24274
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

519
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

479
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

638
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1525
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

696
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

6836
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

636
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1619 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

630
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

543