Гострий апендицит – хвороба, від якої в Україні помирає до 500 людей щорічно

 

/data/blog/108545/e989ff365a931ed4d7424b295766fcd5.jpg

 

Незважаючи на те, що надворі XXI століття і, здавалося б, усі знають, що таке гострий апендицит, лікарі досі наголошують на несвоєчасному зверненню пацієнтів за медичною допомогою.

 

Гострий апендицит проявляє себе по різному, в 90-100% людина відчуває болі в епігастрії, думає, що з’їла щось не те і починає самолікування. В аптеці вона купує різні препарати і на якийсь час їй стає легше. Але потім клініка наростає і хворий звертається до лікувальної установи із ускладненням – апендикулярним абсцесом або перитонітом.

 

«Як правило, біль починається в епігастрії. Симптоми такі ж, як при харчовому отруєнні – болі в шлунку, нудота, блювота, може виникнути одноразовий пронос. А через кілька годин болі зміщуються в праву здухвинну ділянку і утримуються там декілька годин. Хочеться наголосити на тому, що запалення гострого апендициту має певні стадії: на перших стадіях болить в правій здухвинній ділянці, але коли наступає гангрена відростка, людині стає легше, тому до нас пацієнт звертається на другу, третю або п’яту добу, коли апендицит прориває і виникає розлитий гнійний перитоніт», – розповідає завідувач хірургічним відділенням Центральної міської клінічної лікарні Анатолій Богуш.

 

За його словами, якщо гострий апендицит виявити на ранній стадії, то не потрібні дороговартісні антибіотики чи тривале перебування пацієнта в стаціонарі. Операцію можна зробити лапароскопічним методом, забрати апендикулярний відросток і хворий до доби вже ходить і почуває себе задовільно.

 

Якщо хворий поступає в занедбаному стані, тоді потрібно всі органи черевної порожнини мити від гнійного забруднення, дренувати, а це означає, як мінімум, два тижні перебування пацієнта в стаціонарі.

 

Ми звикли до думки, що апендицит – не є серйозним захворюванням. Мало хто знає про небезпеку для життя. За статистикою, від апендициту в рік по Україні помирає до 500 людей, тому це не банальне захворювання.

 

«Пацієнт має звернутися за допомогою саме до хірурга. В ідеалі, гострий апендицит має бути прооперований в стаціонарі до двох годин, по наших протоколах. Бо запальний процес розвивається надзвичайно швидко, апендикулярний відросток безпосередньо зв’язаний з товстою кишкою, тому вся інфекція, яка є в товстій кишці, при перфорації переходить в черевну порожнину.

 

Людина не має самостійно встановлювати діагноз. Якщо виникають болі, нудота, болі тривалого характеру, які не проходять 4-5 годин, то хворий має звернутися до хірурга, а не ковтати обезболюючі препарати чи спазмалітики», – наголошує Анатолій Богуш.

 

Лікарі пояснюють: важливо бути уважними і не пропустити першу стадію захворювання. Адже стан нашого організму, в першу чергу, залежить від нас самих.


08.06.2016 3521 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2610
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1239
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1150
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2344
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3778
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2785 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1015

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

855

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

806

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

749
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

70
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10493
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

60
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

402
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5487
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1198
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

592
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

436 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

868
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

757
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

809