Голова профкому Івано-Франківської обласної філармонії написала відкритого листа про інспірований конфлікт у колективі

 

/data/blog/41004/c81e8705c6d51104acbc5fc2a391f54b.jpg

Фото: www.golos.com.ua


Голова профкому Івано-Франківської обласної філармонії Олександра Золотова опублікувала відкритого листа з приводу конфлікту між керівництвом і колективом закладу.

 

Лист опубліковано на сайті філармонії.

 

Наводимо текст листа повністю: 

Я, Золотова Олександра Йосипівна, працюю в обласній філармонії з липня 1987 року на посаді артистки-інструменталістки академічного камерного оркестру «Harmonia Nobile», а з грудня 2006 року ще й очолюю профком філармонії. Цю установу вважаю своєю рідною, адже тут є часточка і моєї багаторічної праці, тому всі розмови, що точаться останнім часом довкола конфлікту, пов’язаного з симфонічним оркестром, мене турбують. Саме з цієї причини хочу висловити свою думку з даного питання.


З січня 2012 року філармонію очолив Савка А.М., випускник ЛМА ім. М. Лисенка, кандидат мистецтвознавства (тема дисертації пов’язана з дослідженням роботи Львівської філармонії). Маючи такі ґрунтовні теоретичні знання та своє бачення розвитку філармонії, Андрій Михайлович почав втілювати ці ідеї та плани в життя. В той же час ми отримали чудово відреставрований концертний зал, а це дало змогу повноцінно відновити концертну діяльність (понад півтора року зал був закритий). Впродовж концертного сезону 2012-13 рр. у філармонії були впроваджені абонементи (вперше!) для постійних відвідувачів (в т.ч. пенсіонерів, учнів та студентів), сучасними стали поліграфія (друк афіш, буклетів, флаєрів, банерів), звукове та світлове оформлення, дбайливе ставлення до кожного відвідувача, про що свідчать записи в «Книзі відгуків», сайт філармонії. Для глядачів неодноразово проводилися конкурси з врученням призів і т.д.


Окрім цього, я, як працівник філармонії, можу оцінити злагодженість, добросовісність та невтомність в роботі всього адміністративного апарату, що сприяє чіткому графіку в підготовці та проведенні кожного концертного заходу як в стінах установи, так і поза її межами (на виїзних точках). Впродовж минулого концертного сезону глядачі мали змогу насолодитися виступами як корифеїв, митців зі світовою славою, так і молодих блискучих виконавців (М. Скорик, Л. Шутко, К.А. Кулька, Н. Хома, В. Винницький, І. та Н. Пилатюки, О. Мороз, Л. Футорська та ін.) – варто переглянути буклети, щоб переконатись в цьому. Якісно нового рівня набуло і ведення філармонійних концертів – чітка, лаконічна, надзвичайно цікава (особливо маловідома) інформація краще налаштовує слухача на сприйняття музики, збагачує, формує та виховує смаки, особливо у молоді, яка активно зараз відвідує концерти.

П’ятий концертний сезон філармонійного симфонічного оркестру я вважаю найбільш успішним та вагомим. Головним диригентом та художнім керівником в цей час був Н. Яцків, також окремі концертні програми готували з оркестром диригенти Д. Злотник (Литва), С. Хоровець.


Публіка вже встигла полюбити наших симфоністів і з нетерпінням очікувала кожного виступу, адже скарбниця світової симфонічної музики справді невичерпна, а живе виконання (а ще коли воно хороше) в гарному залі дарує естетичну насолоду і відчуття причетності до творення дива. Тоді справді розумієш істинність слів, що філармонія – храм мистецтва. І як до будь-якого храму, сюди слід входити з добрими намірами і чистими помислами.


Конфлікт між директором філармонії та групою артистів симфонічного оркестру створив нездоровий ажіотаж довкола тих суперечностей, які можна було вирішити в робочому порядку, адже дирекція готова була до діалогу. Однак молоді люди обрали шлях «боротьби». Мене, як голову ПК, було поінформовано, що колектив вимагає проведення конкурсу на посаду головного диригента, відміни безпідставного прослуховування артистів, повернення до колишнього штатного розпису і т.д. Проте, вони забули, що керувати філармонією належить за посадою – директору, а виконувати свої посадові обов’язки повинен кожен артист згідно з посадовою інструкцією. Заробітна плата нараховується не за прихід на роботу, а знову ж таки – за виконання цієї роботи. Тому за систематичне порушення трудової дисципліни ряд працівників отримали догани, їх поведінка розглядалася на засіданні ПК (04.09.2013 р.) і кожен персонально підтвердив своє бажання працювати на посаді артиста симфонічного оркестру (оскільки вчасно не змогли розібратися в ситуації та були введені в оману), визнаючи свої помилки і запевнивши, що жодних подальших порушень трудової дисципліни не допустить, бо це призведе до втрати роботи на законних підставах.


На даний момент симфонічний оркестр повноцінно готує нову програму до відкриття концертного сезону, з колективом працюють диригенти Н. Кулиняк та І. Остапович. Хотілося б сподіватись, що «борці» за «правду» нарешті зрозуміли, що правда у кожного своя, а істина – одна. Для нас – це мистецтво. І воно потрібне нашим глядачам. А журналістів і всіх цікавих радо запрошуємо до глядацької зали – тут ви отримаєте найсвіжіші враження з перших рук.


23.09.2013 1828 1
Коментарі (1)

ремонт... 2013.09.23, 16:21
До всіх ремонтів Савка не мав жадного відношення,це робили інші люди і ВИ це знаєте,але чомусь маючи таку купу років,не хочете розказати про те ,хто найбільше вклав здоровя в філармонію,а розказуєте про кандидатську дисертацію.Писати треба було про нашу Івано-Франківську,а не Львівську.Львівська філармонія і без Савки і його дисертаціії має свою честь і славу.Вам до Львова,як до неба..........А люди мають право,на свою думку,тим більше теперішня молодь -розумні і талановиті,а не кашолки....нафталінові!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12123 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1419
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

761
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5903
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1623
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1475

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

545

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1366

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1182

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1085
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

434
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

547
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1471
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

510
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

780
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5820
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

12506
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

412
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

397
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

714 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1164