Глобальна конкуренція країн світу

Тренд XXI століття - це конкуренція за людей і фінанси. Головним завданням для розвинених країн є залучення на свою територію якомога більше грошей, ресурсів і людей, збільшення купівельної спроможності внутрішнього ринку, а значить, підвищення його привабливості.

 

Загальне правило. Чим більше в країну в'їжджає туристів, реєструється підприємств і випускається продукції, чим більше в країну в'їжджає людей на навчання, роботу, тим більш сильною та розвиненою є країна, тим більша купівельна спроможність її громадян. США віддають пріоритет освіті, втягуючи студентів з усього світу на свою територію, і створюють умови для здорових, сильних, працездатних іммігрантів з усього світу – росіян, китайців, африканців і т.д., видаючи їм тривалі візи та посвідку на проживання. Головним пріоритетом для США є подальше вдосконалення головного ринку світу – фондової біржі Уолл-Стріт.

 

Англія, надаючи ідеальні умови для великого бізнесу, а також надаючи політичний притулок практично всім диктаторам, відставним президентам та їхнім родинам, постійно збільшує вартість своєї нерухомості. Лондон втягує на свою територію надбагатих людей з усього світу, надаючи чудові освітні програми для їхніх дітей за шалені гроші, створивши одну із найбезпечніших, комфортних інфраструктур у світі.

 

Південний берег Франції, Монако, Канни, Ніцца, Сан-Тропе – це дорогий, фешенебельний туризм. Монте-Карло, кінофестивалі, чудове вино, яхти, все той же шопінг і їжа втягують багатих туристів, пропонуючи за їхні гроші розваги. Крім того, Франція відкрита для емігрантів з усього світу.

 

Арабські Емірати з їх ньою прекрасною столицею Дубаї втягують на свою територію гроші і товари, маючи круглий рік літо, будівельний бум і безподаткові умови ведення бізнесу. Гроші завжди йдуть за багатими, розміщуючись у найкращих місцях світу для комфортного життя, освіти, збільшення доходів і зручної інфраструктури.

 

Погляньмо з цієї точки зору на перспективи України. Перетягнути через кордон товар, не обклавшись божевільним митом і не зіткнувшись з митниками, практично неможливо. Це відбиває у західних інвесторів будь-яке бажання працювати в Україні. Злиденне населення, у якого бракує грошей навіть на найнеобхідніше, має одну із найнижчих купівельних спроможностей у світі, тут нічого дорого не продаси і не купиш. Ні про які освітні програми на території України навіть говорити не доводиться. Злидні сфери освіти змагаються з убогістю сфери охорони здоров'я. Україна має шахти, ресурси, застарілі металургійні комбінати, які створюють продукт з мінімальною доданою вартістю. І ті гроші виводяться олігархами все у ті ж США, Англію, Францію, Монако. Наші багаті туристи масово вивозять гроші все у ті ж багаті ринки світу. Нерухомість в Україні безперспективна у порівнянні з нерухомістю Лондона, Парижа, Дубаї... Велика частка державного сектора в економіці збагачує нечисленну групу олігархів та чиновників, які зберігають свої гроші в офшорах або під матрацом, роблячи ці підприємства нерентабельними, плюндруючи цілі галузі. Податкова система незрозуміла простим громадянам, незрозуміла іноземцям і відбиває бажання організовувати тут підприємство. У нас не повертається ПДВ, який, по суті, є податком на всю вартість. Додайте до цього жахливі, некомфортні умови життя на території всієї України, насамперед, кліматичні. Середньорічний перепад температур сягає 50 градусів, скаче тиск, часті дощі, несподівані морози. І все це на величезній площі неосвоєних територій з розкиданими розореними селами та населенням, яке жебракує.

 

Тепер згадайте, за що борються всі розвинені країни – втягнути на свою територію якомога більше працездатних людей з усього світу, створити умови для проживання багатих, для притоку інвестицій. І ви дійдете того ж висновку, що і я.

 

Нам необхідно відкривати кордон, дозволити вільне ходіння євро і долара без обмінних пунктів, скасовувати всі податки, залишаючи тільки один податок з продажу (наприклад, 5%), прибрати всі мита, акцизи, які бмежують вільне ведення бізнесу, розігнати чиновників, звести державну частку в економіці до нуля, забезпечити кредитування населення під бізнес з мінімальними ставками. І тільки у такому разі ми можемо стати Меккою світового процесу виробництва та споживання, найкращим місцем на Землі для ведення бізнесу і процвітання з найкращими інвестиційними можливостями. І тільки у такому разі у нас з'явиться шанс скласти конкуренцію таким прекрасним за зручністю життя та ведення бізнесу країнам, як Англія, Франція, США і Японія.

Геннадій Балашов

«ForUm»

11


Коментарі (1)

Radio 2011.02.17, 21:21
Есть записи 7 эфиров радиопередачи "Психология денег" 93.8 FM Киев, кому нужно обращайтесь на balashovradio@mail.ru Также у кого есть записи до 08.02.2011, и запись 17.02.2011 предлагаю обменяться.
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2532
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1195
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1121
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2302
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3741
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2735 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

980

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

834

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

783

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

735
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10465
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1319
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

354
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5464
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1173
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2968
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

556
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

408 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

849
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

736
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

788