Гаряча пора або Скільки в Івано-Франківську коштує оренда житла

 

http://www.blitz.if.ua/include/img/medium/(15)%20(4).jpg

 

Перед навчальним роком попит на житло в Івано-Франківську значно зростає. А все через великий наплив студентів з області та інших міст. Також чимало прикарпатців перебираються до обласного центру, щоб влаштовувати кар’єру чи особисте життя.
 
 

Тож кореспондент «Бліц-Інфо» вирішив з’ясувати, яка ситуація на Франківському ринку нерухомості. Коли найоптимальніший час для пошуків квартири і скільки потрібно часу, щоб знайти комфортне житло за доступною ціною?

 

Найсприятливішим часом для пошуків житла  є літня пора. А саме з червня до початку серпня. У цей час можна знайти житло за доступною ціною і з хорошими умовами.

 

«Для студентів, які приїжджають обирати квартиру потрібно виділити 3-4 дні на початку серпня на перегляд квартир. Або ж ще у червні, але при цьому доведеться сплачувати 40% вартості від оренди квартири, аж доки не переїдете у неї. Якщо не виділити часу в серпні, то на початку вересня житло знайти не тільки що проблематично, а й невигідно. Адже квартири починають здавати за велику ціну та з не найкращими умовами», - зазначає ріелтор агентства нерухомості  «5 Авеню» Леся Перчикова.

 

Щодо працюючих осіб, які шукають житло найоптимальнішим для оренди є червень. У цей час за словами ріелтора пані Лесі, можна знайти хороше житло за доступною ціною. А все - через студентів, які на час канікул їдуть додому. Саме тоді починається справжнє полювання на найкомфортнішу квартиру.

 

Відтак, осінь не надто врожайний час для ріелторів та власників квартир. А з настанням зими у Франківську знижується до мінімуму.

 

«Для ріелторів починається мертвий сезон з кінця грудня. В цей час здебільшого попит на подобову оренду житла. Звичайно, на довготривалий термін теж є варіанти, але немає такого ажіотажу. Проте, житло шукати можна завжди», - наголошує Перчикова.

 

Щодо стану житла і цінової політики, Франківськ вирізняється від інших міст західної України більш-менш помірними цінами.  

 

В Івано-Франківську за 1-кімнатну квартиру з меблями, холодильником та телевізором у районі Набережної та Баму власники просять 900-1000 гривень плюс комунальні послуги. На Пасічній та Каскаді така квартира коштуватиме на 100-200 гривень дорожче. А у центральній частині за 1 кімнатну просять близько 2000 гривеннь плюс компослуги. Щодо новобудов, то на Каскаді та Бамі ціна - від 1600 грн +кп.

 

Середня ціна двокімнатних квартир у Франківську коливається від 1300-1400грн +кп. А саме, у районі вулиць Чорновола, Коновольця, Галицької.

 

«Також є варіанти охайного двокімнатного житла від 1500грн +кп у районах до середини вулиць Коновальця, Чорновола, Галицької до моста та Січових Стрільців. А от елітне житло здебільшого здають іноземцям», - зазначає фахівець.

 

Однак, варто зазначити, що ціна за житло у будь-якому районі Івано-Франківська також залежить від того, хто її орендує. Для студентів житло здають завжди дорожче на кілька сотень гривень. А от для сімей чи працюючих трохи дешевше.

 

«Найбільша проблема у Франківську з житлом для сімей, що мають новонароджених чи дітей до 3-х років. Їм власники неохоче здають квартири, адже переживають за власне майно. Навіть попри те, що часто молода пара погоджується доплачувати чи на випадок непередбачуваної ситуації привести квартиру у попередній вигляд», - зауважує пані Леся.

 

Крім того, додає, що для таких сімей загалом немає великого вибору. Адже 60-70% квартировласників  взагалі не погоджуються на сім'ї з малюками. 


21.08.2014 1459 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

2824
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1246
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1163
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2356
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3790
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2798 8

Забобони  або марновірство  це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

71

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1025

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

864

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

816
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

97
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10500
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

96
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

421
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5502
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1215
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

606
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

444 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

880
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

764
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

817