Франківська міськрада сплачує два кредити на суму 9 млн євро, ще понад 69 млн грн планують узяти

Івано-Франківська міська рада сплачує два кредити, які надала Північна екологічна фінансова корпорація NEFСO на загальну суму 9 млн євро. За ці гроші мають утеплити школи та садочки міста.

Про це у відповіді на інформаційний запит Суспільного повідомив керуючий справами виконкому Ігор Шевчук, передає Фіртка.

За словами начальниці фінансового управління Галини Яцків, місто спроможне сплатити ці позики.

Окрім того, 30 липня на сесії міської ради депутати надали дозвіл семи комунальним підприємствам узяти кредити на придбання техніки. Згідно з рішенням, договір терміном до 5 років мають укласти з "Укргазбанком".

"Муніципальній дорожній компанії" дозволили взяти кредит на суму в майже 40 млн грн, комунальному підприємству "Благоустрій" – 10 млн грн, "Полігону" – майже 8 млн грн, "Центру розвитку міста та рекреації" – майже 5 млн грн, комунальному підприємству "Добродій" – майже 4 млн грн, "Івано-Франківськміськсвітлу" – понад 2 млн грн, а "Міській ритуальній службі" – 789 тис. грн.

30 липня на сесії Івано-Франківської міської ради депутати надали дозвіл семи комунальним підприємствам узяти кредити на придбання техніки

Комунальне підприємство "Полігон" орендує на території Ямницької територіальної громади приблизно 21 га землі. Директор підприємства Юрій Мороз розповідає, що ущільнюють відходи тут за допомогою трьох бульдозерів.

За його словами, аби економити пальне та покращити ефективність роботи, на підприємство планують купити компактор. Грошей на таку техніку підприємство не має. Відтак керівництво "Полігону" звернулося до міської ради з проханням надати дозвіл на кредит. Депутати на сесії підтримали такий проєкт рішення.

"Коли простий бульдозер трамбує, він має широкі гусениці й він не настільки ущільнює тверді побутові відходи, як має бути за технологією. Ця техніка має так звані катки, які мають певні шипи. По-перше, це буде набагато більше економії палива, бо там, де один слід робить компактор, простий бульдозер має іти 3-4 рази, щоб так ущільнити", – каже Юрій Мороз.

Кредит до 10 млн грн на закупівлю техніки дозволили взяти й комунальному підприємству "Благоустрій". Його директор Михайло Яцків каже, що саме придбають – ще вирішують.

"Івано-Франківськ виріс, збільшилася територія обслуговування, кількість навколишніх сіл. Відповідно, це потребує додаткової техніки. Ми зараз вирішуємо, яка техніка необхідна, бо маємо трактори, потрібно додавати навісне обладнання, також потрібні додаткові автобуси для того, щоб перевозити людей, інвентар", – поясснює Михайло Яців.

Умови позики на закупівлю техніки для комунальних підприємств мають затвердити на засіданні виконкому міської ради.

За словами виконавчого директора регіонального відділення Асоціації міст України Юрія Стефанчука, перед тим, як затверджувати умови кредиту для комунальних підприємств, членам виконкому потрібно врахувати ризики для місцевого бюджету та громади.

"Можуть бути зовнішні ризики, які впливатимуть на місцевий бюджет. Ми ж не передбачали, що у 2020 році зменшаться надходження у місцеві бюджети, а у світі й в Україні буде пандемія. Тому це є зовнішній ризик, і він теж впливає на фінансову історію. Є внутрішні ризики – це можуть бути політичні якісь дії, бо у місцевій раді, відповідно до законодавства, партії представляють свої інтереси, і у виконкомі працюють різні групи", – каже Юрій Стефанчук.

Як повідомив у відповіді на інформаційний запит Ігор Шевчук, за час каденції 7 і 8 скликань міська рада сплатила 300 млн грн боргу "Укргазбанку" та 4 млн грн – Північній екологічній фінансовій корпорації NEFСO.

30 липня на сесії Івано-Франківської міської ради депутати надали дозвіл семи комунальним підприємствам узяти кредити на придбання техніки


Читайте також:

Івано-Франківськ знову спробує взяти півмільярдний кредит: на що потрібні гроші


12.08.2021 1458
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

2823
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1245
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1162
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2355
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3789
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2796 8

Забобони  або марновірство  це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

69

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1024

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

862

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

814
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

96
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10500
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

95
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

419
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5501
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1214
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

603
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

443 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

878
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

763
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

816