"Філологині на карантині": прикарпатки знімають повчальні відео у TikTok (ФОТО/ВІДЕО)

"Філологині на карантині" – так свій блог у TikTok назвали вчительки з Івано-Франківська Вікторія Буличева та Оксана Гошовська. Штатив та лампа – їхні найкращі друзі у створенні відеороликів.

Ідея такого контенту виникла давно, але через участь Оксани Гошовської у конкурсі "Вчитель року-2020" її довелося відкласти, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

Після проходження першого етапу вчительки таки створили канал у TikTok.

"Спочатку зняли перші ролики, а вже потім виникла сама назва "Філологині на карантині", бо справді почали знімати ролики в період карантину. Це для того, щоб власним прикладом показати дітям, що ми також розвиваємо свою креативність, бо дуже часто даємо дітям творчі завдання", - каже Вікторія Буличева.

TikTok обрали не випадково, адже знали, що там можна легко "залетіти в реки", і відео перегляне більша кількість людей. Вікторія Буличева каже, що у цій соціальній мережі багато непотрібного контенту: челенджів, у яких вони б не закликали своїх учнів брати участь. Розповідає, що школярі стали фокус-групою, давали поради. Зокрема, те, що ролики мають тривати не більше 20-ти секунд.

"Учні спочатку були єдиними нашими глядачами. Підтримували, хтось ставив лайки, коментували. Хтось підписався, хтось навіть зареєструвався заради того, щоб підтримати нас. Але відгукуються досить позитивно. Часто навіть на уроці пригадують. Сьогодні мали навчальний диктант, то вони пригадали, що останній ролик був про слово "напечатали". І ми вже почали цю тему пригадувати. "О, ні. Не напечатали, а надрукували", - ділиться вчителька.

Найбільшою перешкодою у створенні роликів став монтаж, яким жінки ніколи не володіли. Кажуть, довелося вчитися: дивилися ролики та навіть оплатили спеціальний навчальний курс. Важко й набирати перегляди, адже, якщо людина незареєстрована в TikTok, перегляд не зараховується.

"Перший сценарій вигадала я, але як показала життєва практика, дві голови - це краще. Кожен сценарій ми обговорюємо і в процесі знімання редагуємо. Думаємо, щоби виглядало і звучало ефектніше. Щоб залітало, "заходило", кажучи молодіжним сленгом", - розповідає Оксана Гошовська.

За одну годину освітянки складають десять сценаріїв коротких роликів. Спочатку обирають мовне значення, потім – найпоширеніші помилки в сертифікаційних роботах ЗНО. Наступний крок – зав’язка сюжету.

"Всі наші відео спочатку знаходяться в приватних. Потім у нас є фокус-група, наші сім’ї. Ми показуємо і нам кажуть: "Це трохи недобре, тут не видно підпису, це не смішно". І я кажу: "А, це не дуже смішно, тоді запостимо його в неділю. Бо ми помітили, що в суботу і в неділю практично на 30 % падають перегляди в TikTok. Тому якісь "розривні" відео ми постимо в будні", - розповідає вчителька.

Весь контент Оксана Гошовська та Вікторія Буличева постійно аналізують, стежачи за охопленням, переглядами та реакціями глядачів. Навіть музику беруть із рекомендацій TikTok, адже таким чином відео ймовірніше набере більшу кількість переглядів.

"Ми вже три тижні загалом десь працюємо і вже маємо 702 підписників. Це є стрімкий розвиток. Ми записалися в спеціальну програму розвитку талантів в TikTok, які обирають конкурсантів. Чи потрапили до цього списку, будемо знати лише п’ятого січня", - розповідає Оксана Гошовська.

Фінансово педагогині поки канал не розвивають, лише часом і власною працею.


Читайте також:

Прикарпатки здобули повну стипендію на навчання у США (ФОТО)

Більшість закладів освіти в селах Калуської ОТГ стали ліцеями


20.12.2020 1301
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

2833
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1247
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1165
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2357
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3791
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2800 8

Забобони  або марновірство  це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

76

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1026

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

865

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

817
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

99
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10501
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

97
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

422
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5503
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1216
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

608
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

450 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

881
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

765
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

818