Експерт: Антикорупційному бюро вистачить 2 місяці, щоб перевірити ГПУ на корупцію

 

/data/blog/67488/b1a1451064fec45e787abe993567d39c.jpg

 

На думку голови Антикорупційного комітету Майдану О.Ісаєва, юридичні та економічні аудити державних органів і підприємств можна провести до 3 місяців

 

Серед перших кроків директора Національного антикорупційного бюро України (далі - НАБУ) на посаді має бути ініціювання перевірок правоохоронних органів, у першу чергу, Генеральної прокуратури та Міністерства внутрішніх справ.

 

Повноцінні юридичні аудити державних органів та підприємств реально провести за 2-3 місяці. Водночас директор НАБУ повинен звітувати за свою діяльність перед громадськістю кожні три місяці.

 

Таку думку у коментарі УНН висловив голова Антикорупційного комітету Майдану Олексій Ісаєв.

 

Він підкреслив, що очолити НАБУ має професіонал і високоморальна людина.

 

"Щодо перших кроків на посаді, то треба йти в Генпрокуратуру і вимагати пояснення, чому досі немає результату по справах, які стосуються корупції. Також треба йти і в МВС. Тобто першочерговий діалог має бути із правоохоронними органами. Треба провести їх аудит. Щодо термінів, то юридичний аудит, я думаю, може зайняти не більше двух місяців, а економічний аудит, який обов’язкового треба провести у МОЗ, в "Укрзалізниці", НАК "Нафтогаз Україна" - займе до трьох місяців", - зазначив О.Ісаєв.

 

На його переконання, головною зброєю у боротьбі з корупцією має бути внесення змін до багатьох законів, які "дають дозвіл на корупцію".

 

"У нас в країні створена така система, що чимало людей вимушені брати хабарі, аби прокормити сім’ю. Навіть у  Чехії, де зарплата становить близько тисячу євро, є приказка - "Не вкрав на роботі, а украв у сім’ю". А у нас це взагалі введено у систему: якщо особа нічого на роботі не вкраде, то вона не матиме, на що прожити", - вважає він.

 

На думку О.Ісаєва, також необхідно звести до мінімуму спілкування населення із чиновниками.  

 

"Треба максимально скоротити спілкування населення з чиновниками. Робота має вестися через електронну систему. У нас це все в принципі є. Адже є проект електронного уряду, є навіть електронний бюджет. Тобто це вже досить давно розроблено, але немає зацікавленості у запровадженні цього. Бо є розуміння, що як тільки ми це запровадимо, то 30% корупційної складової буде зруйновано за один день", - упевнений він.

 

Водночас, експерт переконаний, що директор НАБУ повинен звітувати перед громадськістю за свою діяльність кожні три місяці.

 

"Адже якщо не буде системи звіту, то у людини фактично буде безмежна влада", - зазначив О.Ісаєв.

 

Нагадаємо, 12 січня у Адміністрація Президента оголосили конкурс на посаду голови Антикорупційного бюро.

 

Раніше Президент України Петро Порошенко зазначив, що діяльність Національного Антикорупційного бюро від самого початку має викликати високий рівень довіри суспільства.

 

Глава Держави також відзначив, що дотепер коефіцієнт корисної дії структур, що займались боротьбою з корупцією, був дуже низьким, проте відзначив, що найгіршим є те, що і самі ці структури ушкоджені корупцією.


18.01.2015 484 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2576
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19990
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1773
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1254 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2283
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3911

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

366

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2033

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

713

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1328
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

400
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

926
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24423
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

659
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

622
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

767
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1656
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8082
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

540
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

795
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2083 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

756