Дорожньо-транспортні пригоди за участю дітей на Івано-Франківщині: офіційна статистика поліції

Начальник Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області Сергій Безпалько відповів на журналістський запит, сповістивши дані про аварії.

Фіртка регулярно інформує про аварії за участю дітей, і, на жаль, такі повідомлення з’являються з тривожною частотою.

Так, 22 червня 2025 року на Калуському шосе в селі Угринів неповнолітній водій мотоцикла «Yamaha», здійснюючи обгін, зіткнувся з автомобілем «Volkswagen Golf». Унаслідок ДТП загинула 18-річна пасажирка, а водія мотоцикла госпіталізували. Поліція відкрила кримінальне провадження.

Того ж дня в Калуші 24-річний водій автомобіля «Audi» наїхав на 12-річного велосипедиста, який не надав перевагу в русі на перехресті. Хлопець отримав травми та був госпіталізований.

На жаль, цю хроніку можна продовжувати довго. А що каже статистика?


Невтішна статистика ДТП із дітьми на Івано-Франківщині

Фіртка вже писала про проблему ДТП із дітьми на Прикарпатті, вказуючи зокрема на безвідповідальність батьків.

І дійсно, регіон посідає перше місце за кількістю таких аварій згідно аналітичної бази Opendata. Так, в Івано-Франківській області протягом січня-серпня 2023 року було 123 ДТП за участю дітей з травмованими або загиблими, а у Львівській – 275.

А загальноукраїнська статистика невтішна: щороку зростає кількість аварій з вини дітей.

Щоб отримати актуальні дані в Івано-Франківській області, звернулися з офіційним запитом до поліції. У відповіді начальник ГУНП Сергій Безпалько надав детальну статистику щодо ДТП за участю дітей за 2024 та 2025 роки.

Упродовж 2024 року на автошляхах Івано-Франківської області за участю дітей сталося 282 дорожньо-транспортні пригоди, унаслідок яких постраждало 300 дітей та шестеро загинули.

Упродовж 2025 року на території області зафіксували 120 автопригод за участю дітей, в яких постраждали 130 дітей та одна дитина загинула.

Найбільше ДТП із дітьми в 2024 році зафіксовано в місті Івано-Франківську — 72 аварії, а також на Коломийщині — 28. У 2025 році 27 аварій сталося в Івано-Франківську, 19 — в Надвірнянському районі.

За словами Безпалька, основними причинами аварій є перевищення безпечної швидкості руху, порушення правил маневрування, правил проїзду перехресть і пішохідних переходів.

Як бачимо, статистика невтішна: майже кожного дня на Івано-Франківщині трапляються ДТП з дітьми. 


Небезпечні тенденції: м’яке покарання батьків і пропаганда «крутості» водіння серед неповнолітніх у соцмережах

В Україні за правопорушення, скоєні неповнолітніми, відповідають їхні батьки, проте покарання є недостатньо суворими. Наприклад, за передачу керма особі без водійських прав передбачено штраф у розмірі 3400 грн. Але батьки, щоб уникнути покарання, завжди можуть сказати: «Дитина взяла мотоцикл без мого дозволу».

За неналежний нагляд за дітьми батьків карають штрафом від 850 до 1700 гривень.

Особливу проблему становлять села, де поширений культ раннього водіння: «Не водив – не мужик». Тут діти починають їздити на мопедах чи машинах із раннього віку, і це заохочується батьками. Вони навіть купують своїм дітям транспортні засоби.

До цього варто додати, що в соціальних мережах є неповнолітні, які хизуються тим, що керують авто та порушують ПДР. Так, резонансною стала історія 17-річного Арсенія Безсонова з Дніпра, який став відомим через свою активність в TikTok, де він хизувався автомобілем BMW, часто демонструючи швидкісну їзду та порушення правил дорожнього руху. Хоча після шквалу критики він видалив записи, в інтернеті вони «гуляють», а його ім’я й досі згадується в зв’язку з неодноразовими порушеннями ПДР.

25 серпня 2024 року 17-річний Арсеній Бессонов скоїв ДТП, збивши двох жінок на пішохідному переході. 1 грудня 2024 року 19-річний водій BMW зіткнувся з автомобілем Ford.

Унаслідок аварії загинула 10-річна дівчинка, а четверо осіб, зокрема двоє дітей, отримали травми. Водій утік із місця події, але згодом повернувся разом із 17-річним пасажиром, Арсенієм Бессоновим, який порушив домашній арешт. Поліція затримала обох, але згодом відпустила.

Попри статус неповнолітнього та накладений домашній арешт, Бессонов систематично ігнорував запобіжні заходи. 10 квітня 2025 року патрульні затримали його за кермом, хоча йому було заборонено керувати транспортними засобами. 7 червня 2025 року поліція знову зупинила Бессонова за порушення ПДР.

Виявилося, що він керував без водійських прав, а автомобіль, зареєстрований на його батька, мав ознаки підробки VIN-номера. При цьому сам батько, імовірно, некритично ставився до дій свого сина: це також цікавий «персонаж», який в червні вкрав з Арсенієм в супермаркеті товарів на 10 тис. грн.

Таку недбалість виявляють і звичайні люди – не антисоціальні особи чи злочинці, — дозволяючи своїм дітям керувати транспортними засобами. Діти ж, надивившись в соціальних мережах на таких, як Арсеній, вважають, що їздити за кермом неповнолітнім — це круто. Проте наслідки часто трагічні: травми або смерть.


Профілактика автопригод із дітьми: сподіваємося на результат

Яку профілактику аварій серед неповнолітніх та їхніх батьків здійснити в умовах, коли відсутнє суворе покарання?

Ми також запитали в начальника ГУНП в Івано-Франківській області Сергія Безпалька про це. Він відповів, що проводяться профілактичні бесіди, лекції, практичні та інтерактивні заняття, тренінги в закладах освіти, літнього відпочинку та оздоровлення дітей.

Також розповсюджують листівки та брошури, які інформують про безпеку на дорозі. Не ігнорують й індивідуальні бесіди з учнями шкіл.

Як зазначає Безпалько, особливу увагу акцентують на використання мотошоломів, дитячих утримуючих систем, ременів безпеки та інших засобів безпеки.

Публікуємо весь документ зі статистикою та інформацією про заходи профілактики:

І дійсно, така робота з неповнолітніми проводиться, що підтверджується відкритими звітами ГУНП в Івано-Франківській області, опублікованими в офіційних джерелах.

Так, 28 травня 2025 року, напередодні літніх канікул, працівники Служби освітньої безпеки Івано-Франківського районного управління поліції організували профілактичний урок для учнів спортивного ліцею.

Семикласникам розповіли про правила дорожнього руху для пішоходів, велосипедистів і тих, хто користується самокатами. Поліцейські наголосили на небезпеці ігор біля доріг і важливості використання світлого одягу та світловідбивальних елементів у темний час доби.

Проводиться робота з підвищення кваліфікації поліцейських. 24 травня 2025 року патрульні Івано-Франківщини опанували платформу IF SafeLab для навчання дітей безпеки на дорогах.

IF SafeLab — це онлайн-карта для Івано-Франківської області, яка показує, де трапляються аварії на дорогах і чому вони стаються. Її створили, щоб учити дітей і підлітків, як бути обережними на дорогах. Поліція й вчителі використовують цю платформу, щоб показати школярам небезпечні місця і пояснити, як уникати ДТП. Все просто і наочно, щоб діти краще зрозуміли правила безпеки.

Аварії за участю дітей і неповнолітніх є серйозною проблемою на Прикарпатті, зокрема в Івано-Франківській області. Офіційна статистика поліції підтверджує, що ситуація залишається тривожною.

Профілактичні заходи, які проводить поліція, є важливим кроком, але розв'язання проблеми потребує спільних зусиль: від батьків, які мають контролювати доступ дітей до транспортних засобів, до суспільства, яке не повинно толерувати хизування порушеннями в соцмережах.

Безпека на дорогах — це спільна відповідальність, і лише комплексний підхід може зменшити кількість трагедій.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:


05.07.2025 Павло Мінка 510
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

625
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3231
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21333
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2122
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1600 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2482

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

434

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

280

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

873

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2280
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

292
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

570
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1116
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

274
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

893
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

861
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

772
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8354
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

446
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1277 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2296 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1005