Директор стартапу OpenAI заявив, що побоюється своєї розробки ChatGPT

Генеральний директор стартапу OpenAI, яка розробила чат-бот зі штучним інтелектом (ШІ) ChatGPT, Сем Альтман вважає, що технологія ШІ змінить суспільство, яким ми його знаємо, але, водночас це принесе певні небезпеки.

Про це він заявив в інтерв`ю ABC News, передає Укрінформ.

Альтман вважає, що технологія ШІ може бути «найкращою технологією, яку розробило людство», щоб кардинально покращити життя.

«Тут ми повинні бути обережними. Я думаю, що люди повинні радіти, що ми трохи налякані щодо цього (потенціалом ШІ – ред.)», — сказав Альтман.

Хоча розробник відзначає успіх свого продукту, Альтман визнав можливі небезпечні реалізації ШІ, якщо він опиниться «не в тих руках».

«Я особливо стурбований тим, що ці моделі можуть бути використані для широкомасштабної дезінформації. Тепер, коли вони стають кращими в написанні комп’ютерного коду, їх можна використовувати для наступальних кібератак», — сказав Альтман.

За його словами, поки що програма реагує лише на накази людини і перебуває під її повним контролем. «Але знайдуться ті, хто зніме з неї обмеження, які ми наклали, і суспільству потрібно заздалегідь придумати, як воно реагуватиме на це», - заявив Альтман.

Серед інших побоювань щодо технології ШІ – здатність замінити багато робочих місць. Однак у той же час Альтман зазначив, що така ситуація здатна призвести до появи «покращених» професій.

Він закликав людей дивитися на ChatGPT більше як на інструмент, а не як на заміну чомусь. Він додав, що «людська креативність безмежна, і ми знаходимо нові робочі місця. Ми знаходимо нові справи». За словами Альтмана, способи використання ChatGPT як інструментів для людства переважають ризики.

У будь-якій сфері Альтман і його команда хочуть, щоб користувачі сприймали ChatGPT як «другого пілота», який може допомогти написати, наприклад, великий комп’ютерний код або розв'язувати проблему.

Також Альтман наголосив, що він постійно спілкується з урядовцями, адже регулятори та суспільство повинні бути залучені до розгортання ChatGPT. За його словами, зворотний зв’язок може допомогти запобігти будь-яким негативним наслідкам широкого використання ШІ.

ChatGPT — чат-бот зі штучним інтелектом, розроблений OpenAI. Він здатний відповідати на складні питання, писати по команді прозу або комп'ютерний код. ChatGPT вже оновлено до мовної моделі GPT-4.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел


Читайте також:

Буде тобі наука: добірка освітніх подкастів

Hubble показав яскраве зоряне скупчення у сузір'ї Стрільця

У США з мису Канаверал запустили український наносупутник, створений до 30-річчя Незалежності України


21.03.2023 5958
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2517
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1185
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1112
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2291
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3731
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2716 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

970

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

826

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

778

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

734
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10455
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1307
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

338
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5453
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1164
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2955
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

543
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

400 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

840
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

728
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

779