Ділитись ідеями

 

 

 

Цим блогом розпочинаємо нову рубрику – TEDx IF.

 

Автори  розкажуть про те, як подібні конференції поширюють ідеї, варті поширення. Також поділяться враженнями від участі у конференціях в інших містах і країнах.

 

Цього разу думки від студентки магістратури УКУ, журналістки, блогерки і мандрівниці Ольги Перехрест.

 

 

Ділитись ідеями

 

«Майбутнє – за маленькими містами», якось сказала одна моя знайома. Я би доповнила цю думку так: майбутнє – за маленькими містами, які працюють над собою. Івано-Франківськом в цьому питанні можна лише пишатись. Я вже давно не встигаю слідкувати за подіями, проектами та ініціативами, які створюють в цьому місті. Що важливо - ці ініціативи діють цілком успішно.

 

Однією з таких ініціатив є рух TEDx. Це незалежно організована подія, створена за форматом міжнародної конференції TED. Головна мета руху TEDx – поширювати нові ідеї, ділитись ними з якомога більшою кількістю людей. Першочерговими темами TED’у були технології, розваги та дизайн. Але на сьогодні цих тем значно більше: від бізнесу до поезії, від мистецтва до глобальних проблем...

 

Чому вчить TED (окрім безпосередньо того, про що говорять його спікери)? Тому, що освіта може бути цікавою та корисною; що можна настільки цікаво розповідати про генетику, що навіть останній гуманітарій все зрозуміє; що нам потрібно дослухатись один до одного та час від часу змінювати кут зору. Коли бракує сил та натхнення, а свіжі колонки Тараса Прохаська закінчились – варто дивитись відео з TED. Коли нові ідеї більше не з’являються, а старі вже давно не на часі – варто дивитись TED. Ці лекції та промови взагалі варто дивитись у будь-яких незрозумілих ситуаціях.

 

Минулого року TEDx вперше провели в Івано-Франківську. І я там була. Чесно кажучи, не очікувала побачити так багато відвідувачів – а тим більш стількох знайомих. У коридорах філармонії всі вітались один з одним. Відчувалось, що люди навколо – це одна компанія; саме ті, хто поділяє твої цінності та інтереси.

 

На таких подіях зав’язуються непогані ділові контакти та нові знайомства. А за кавою, надихнувшись почутими виступами, цілком можна придумати кілька нових проектів та одразу набрати команду для них. Зрештою, саме відвідувачі минулорічного франківського TEDx’у стали свідками початку президентської кампанії Петра Порошенка та парламентської – Андрія Садового :)

 

Новий сезон обміну вартісними ідеями відкриють цьогоріч у червні. Я обов’язково приїду, щоб подивитись, чим саме поділяться зі слухачами організатори на цей раз – натхненням, успіхом, знаннями чи планами. Поки є інтрига щодо спікерів, цього не можна сказати напевне. Та я не сумніваюсь, що другий TEDxу Франківську стане не менш успішним, ніж перший.


30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2517
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1185
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1112
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2291
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3731
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2716 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

970

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

826

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

778

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

734
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10455
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1307
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

338
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5453
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1164
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2955
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

543
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

400 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

840
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

728
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

779