Дерев'янко: Місцеве самоврядування у селах залишилось без доходів, тому фінансовою опорою для них має стати район

 

 

Районна влада повинна дбати про свої територіальні громади. Відтак, якщо люди усім селом відмовляються передавати на баланс району освітні заклади чи заклади культури, районна рада має внести зміни до бюджету району та забезпечити фінансування цих об'єктів сповна.

 

Про це заявив народний депутат України, член ради політичної партії ВОЛЯ Юрій Дерев'янко на зустрічі з сільськими та селищними головами Богородчанського району.

 

"Якщо територіальна громада відмовляється передавати на баланс оперативного управління садочки чи клуби, то районна рада повинна прийняти рішення про внесенні змін до бюджету району і забезпечити субвенцією сільську чи селищну раду, яка піде на утримання таких закладів. Це є норма закону, яка обов'язкова для виконання", — наголосив Дерев'янко.

 

Приклад непорозуміння з районною владою — село Старуня Богородчанського району, що досі живе без затвердженого бюджету на 2015 рік. Сільський голова Іван Мосюк пояснює, що бюджетними нововведеннями місцеве самоврядування у селах загнали в глухий кут, бо забрали дохідну частину бюджету сіл. У Старуні ці гроші йшли на фінансування двох клубів і місцевої пожежної команди. Досі самі заробляли до 70 % потрібної суми, а решту коштів надходило з державного бюджету.

 

 "Районна рада всупереч закону прийняла рішення: фінансувати з районного бюджету дошкільні заклади чи будинки культури, які передані в оперативне управління або в оренду. У той час, як за законом передбачено два варіанти розвитку подій — або районний бюджет фінансує такі заклади, або якщо громада відмовляється передавати ці об'єкти на баланс району, то в сільський бюджет повинна надійти субвенція для фінансування цих закладів", — зауважив сільський голова Старуні Іван Мосюк.

 

За словами народного депутата, закон не зобов'язує районну владу діяти саме таким чином, але передбачає цю можливість. Відтак подібних непорозумінь між районом та сільським головами не повинно бути, адже від цього найперше страждають люди.

 

"Не може ніхто із чиновників району зловживати своїми повноваженнями і не ухвалювати відповідні зміни до бюджету, тобто не забезпечити фінансуванням сільські чи селищні ради, якщо ті не передали в оперативне управління дошкільні заклади та об'єкти культури", -  підсумував політик.

 

Загалом сільські голови нарікали на те, що місцеве самоврядування на селі залишилось без грошей та повноважень.  "Виходить, що сільський голова з бухгалтером мають ходити від хати до хати і збирати податок на нерухомість, піти до магазину і просити підприємців, щоби ті продавали більше алкоголю та сигарет, бо акциз піде на розвиток спорту", — нарікав сільський голова Старих Богородчан Ярослав Здарка.

 

Питання фінансування місцевого самоврядування у селах та селищах може вирішитись цього тижня, коли збереться Верховна Рада. Нагадаємо, у Парламенті зареєстровано пакет законопроектів щодо забезпечення фінансової самодостатності органів місцевого самоврядування (законопроекти №1900, 1899, 1898, 1159). Юрій Дерев'янко зазначив, що громади мають мати власні доходи. Це хоча б 25 % з податку доходів фізичних осіб, 50% з рентної плати за вирубу лісів. Також, за його словами, необхідно повернути субвенції на утримання доріг, освітні та медичні субвенції.


04.03.2015 521 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

7712
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1417
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1068
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2092
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3607
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1360

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1722

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

524

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1155

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1327
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

513
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24274
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

519
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

478
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

637
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1525
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

696
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

6810
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

636
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1617 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

630
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

542