Депутати побороли антикорупцію

Народні депутати скасували три антикорупційні закони, які повинні були вступити в силу 1 січня наступного року. Таке рішення було ухвалене у зв'язку з внесенням до парламенту альтернативного законопроекту президента Віктора Януковича. В опозиції не бачать сенсу у відмові від раніше прийнятих законів, оскільки новий документ, на їхню думку, нічим від них не відрізняється.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин пояснив депутатам необхідність скасування пакету антикорупційних законів наявністю в них положень, "які будуть працювати проти рядових людей". "Що я маю на увазі: за цими законами головний лікар не має права займатися медичною практикою, директор школи - викладати, члени виборчих комісій не можуть займати інші посади, тільки працювати у виборчкомах", - заявив спікер, після чого запропонував включити до порядку денного засідання парламенту альтернативний антикорупційний законопроект, внесений президентом Віктором Януковичем.

За словами Володимира Литвина, в президентському законопроекті "Про засади запобігання та протидії корупції" усунуті всі перераховані ним "непорозуміння". Нагадаємо, пакет антикорупційних законів - "Про засади запобігання та протидії корупції", "Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відповідальності за корупційні правопорушення" - був підготовлений Міністерством юстиції, поданий до Верховної Ради президентом Віктором Ющенком і прийнятий парламентом 11 червня 2009 року (див. 'від 12 липня). Народні депутати під різними приводами двічі переносили набуття чинності цих законів: з 1 січня 2010 року на 1 квітня, а потім на 1 січня 2011 року.

Слід зазначити, що в жовтні цього року Конституційний суд пом'якшив антикорупційне законодавство, визнавши неконституційною найбільш принципову норму закону "Про засади запобігання та протидії корупції". Вона передбачала проведення спеціальної перевірки інформації про доходи, їх джерела та зобов'язання фінансового характеру не тільки у відношенні осіб, що претендують на державні посади, а й їх близьких.

Депутати опозиційних фракцій заявили, що не бачать сенсу у відміні старих законів і прийняття нового, так як, на їхню думку, ці документи нічим не відрізняються. "Володимире Михайловичу, ви сказали, що президентський законопроект набагато якісніше, і привели в приклад членів виборчих комісій, - звернувся до пана Литвина народний депутат Руслан Князевич (" Наша Україна-Народна самооборона ') .- На жаль, що стосується їх, то в цій нормі жодна кома не змінена". В. о. голови комітету по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією Геннадій Москаль підтримав колегу: "Те, що було, то і є. Я вважаю, що за такий казус і за таку підставу глави держави він (Віктор Янукович.-ред) повинен був би повиганяли тих, хто цей законопроект готував". На підтвердження своїх слів пан Москаль продемонстрував залу порівняльну таблицю законопроектів. Однак його виступ не справило на депутатів більшості належного враження, і за скасування пакету антикорупційних законів проголосували 263 парламентарія.

 

 

Представники більшості, не погодившись із заявою пана Москаля, не змогли уточнити, чим відрізняються один від одного документи. "Я не можу зараз цього зробити, мені потрібно вивчити законопроект президента", - сказав один з ініціаторів скасування антикорупційних законів, народний депутат Владислав Лук'янов (Партія регіонів).


Члени комітету по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією заявили, що готові розглянути президентський законопроект вже сьогодні. У відповідь Володимир Литвин повідомив, що, як тільки це станеться, парламент відразу ж, на цьому пленарному тижні, прийме його в першому читанні. "А після доручимо комітету, щоб він над ним предметно попрацював", - додав спікер.

На думку першого віце-спікера Адама Мартинюка, президентський антикорупційний закон може набути чинності вже в січні 2011 року. Тим часом представники опозиції вважають, що цього не станеться. "Скасування антикорупційних законів говорить про те, що цю владу не цікавить боротьба з корупцією. Нинішня влада зацікавлена в круговій поруці, де вертикаль влади загрузла в корупційних реаліях, і таким чином процвітання тієї частини можновладців, яка смокче наш бюджет, забезпечена", - заявив член комітету по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією Роман Забзалюк ("БЮТ-Батьківщина").

 

15

 


22.12.2010 1401 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

121
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12837 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1470
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

800
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5970
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1653

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

576

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1398

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1209

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1110
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

464
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

588
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1505
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

536
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

812
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5852
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13165
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

463
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

427
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

739 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1189