Covid-19: в Ухані кількість хворих у 10 разів перевищувала офіційні дані

Згідно з дослідженням Китайського центру з контролю та профілактики захворювань (CDC), близько пів мільйона жителів китайського міста, де вперше з'явився новий коронавірус, могли бути заражені Covid-19 - це майже в 10 разів більше, ніж в офіційних даних.

У дослідженні використана вибірка з 34 000 людей серед ​​загального населення Уханя - епіцентрі пандемії - та інших містах провінції Хубей, а також Пекіні, Шанхаї та провінціях Гуандун, Цзянсу, Сичуань та Ляонін. 

Дослідники виявили рівень поширеності антитіл до Covid-19 серед мешканців Уханю, мегаполісу з 11 мільйонами людей, що становить 4,43%.

Як повідомляє муніципальна комісія з охорони здоров'я Уханю, за даними на неділю, у місті загалом 50354 підтверджених випадків захворювання на Covid-19.

Метою дослідження було оцінити масштаби минулих інфекцій серед населення шляхом тестування зразків сироватки крові з групи людей на наявність антитіл до коронавірусу.

Його результати не приймаються як остаточна статистика того, скільки людей у ​​тій чи іншій місцевості зазнали впливу вірусу. Китайський CDC заявив, що дослідження було проведено через місяць після того, як Китай "стримав першу хвилю епідемії Covid-19".

Дослідження показало, що показник поширеності за межами Уханю значно нижчий. В інших містах Хубея було виявлено, що лише 0,44% опитаних жителів мають антитіла до коронавірусу. За межами провінції антитіла були виявлені лише у двох людей серед понад 12 000 жителів.

Результати дослідження опубліковані в китайському повідомленні CDC у соціальних мережах у понеділок. У ньому не згадувалось, чи дослідження опубліковане в академічних журналах.
Янчжун Хуанг, старший науковий співробітник з питань охорони здоров'я в Раді з міжнародних відносин, заявив, що дослідження вказує на проблему недостатнього звітування про інфекції в розпал спалаху в Ухані, частково через хаос у той час і невключення безсимптомних випадків в офіційному підрахунку підтверджених справ. У січні та лютому хворі на лихоманку заполонили лікарні Ухані, де не вистачало робочої сили, наборів для випробувань та медичних ресурсів для діагностики та лікування.
Натомість багатьом сказали їхати додому та самоізолюватись - деякі з них заразили інших членів родини, а інші померли вдома, не зафіксувавши смерть від Covid-19. Недостатня звітність є проблемою, з якою стикаються органи охорони здоров’я у багатьох країнах, часто через брак потенціалу та ресурсів.
Дослідження антитіл, проведені дослідниками в інших частинах світу, також показують, що коронавірус був набагато більш поширеним, ніж свідчать офіційні дані. Наприклад, дослідження, яке профінансувало Міністерство охорони здоров’я штату Нью-Йорк, показало, що до кінця березня кожен із семи дорослих людей у ​​Нью-Йорку мав Covid-19 - приблизно в 10 разів більше, ніж офіційні дані.
У серпні під час іншого дослідження виявили антитіла до коронавірусу у понад 27% з 1,5 мільйонів перевірених жителів Нью-Йорка.
Але в Китаї також є питання прозорості, оскільки чиновники надавали громадськості більше оптимістичних даних, ніж вони мали доступ до них внутрішньо.
З 12 лютого органи охорони здоров'я Хубея почали включати "клінічно діагностовані випадки" до числа підтверджених інфекцій. Того дня близько 13 000 раніше не розкритих "клінічно діагностованих випадків" у провінції були додані до нових підтверджених інфекцій, що призвело до дев'ятикратного збільшення щоденних випадків у порівнянні з попереднім днем.
Документи, що потрапили до провінційного центру з контролю і профілактики захворювань провінції Хубей, представлені раніше CNN викривачем, показані до цього дня, влада повідомляла про "клінічно діагностовані випадки" внутрішньо, але не розголошувала їх громадськості.
За свідченням документів, влада Хубея також публічно повідомила про менший показник підтверджених випадків і смертей 10 лютого та 7 березня, ніж було зафіксовано.
Влада також жорстоко розправилася з громадськими журналістами, які повідомляли про сувору реальність переповнених лікарень в Ухані.
У понеділок Чжан Чжан, колишній адвокат, який задокументував спалах в Ухані, був засуджений до чотирьох років ув'язнення за "сварку і провокування неприємностей". Ще двох незалежних журналістів - Лі Зехуа та Фанг Біна - також затримали після висвітлення спалаху.

Ефективне стримування в Ухані
Дослідження підкреслює величезний контраст між показниками поширеності антитіл до коронавірусу всередині та за межами Ухані.
Хуанг заявив, що значно нижчі показники в інших китайських містах свідчать про те, що "зусилля щодо стримування китайських дійсно були швидкими та ефективними, особливо в порівнянні з такими містами, як Нью-Йорк".
У безпрецедентній спробі стримати вірус, що швидко поширюється, 23 січня Ухань закрили від зовнішнього світу, а всі рейси, поїзди та автобуси скасовані, а в’їзди на шосе перекриті.
Усередині міста уряд ввів жорсткі карантинні обмеження. Більш як два місяці громадський транспорт в Ухані був зупинений, підприємства були закриті, а мільйони жителів перебували у своїх будинках та житлових громадах - навіть не мали права виходити на вулицю у продуктові магазини.  
Однак 76-денне блокування коштувало величезних витрат для жителів, особливо тих, кому потрібно було їхати до лікарні, оскільки весь громадський транспорт був зупинений, а таксі для пацієнтів було недостатньо.
Проте, широкомасштабні заходи були оголошені китайським урядом як такі, що дозволили країні здобути перемогу у боротьбі зі спалахом. Тим часом китайський CDC також підкреслив досягнення Китаю у стримуванні вірусу під час оприлюднення результатів дослідження антитіл у понеділок.
"Результати дослідження показують, що населення нашої країни має низький рівень зараження. Це свідчить про те, що Китаю вдалося контролювати епідемію, на прикладі з Уханем як основним полем битви, і ефективно контролював широкомасштабне поширення епідемії", - зазначає агентство.  
 за матеріалами CNN

Читайте також:


29.12.2020 1563
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3153
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1262
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1179
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2384
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3803
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2838 9

Забобони  або марновірство  це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

109

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1037

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

881

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

829
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

117
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10515
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

122
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

441
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5520
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1225
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

625
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

459 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

891
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

776
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

835