Чоловік місяць прожив у Північній Кореї, як студент за обміном, і розповів про побачене

Північна Корея має вкрай неприємну репутацію в цивілізованому світі. Але її незвичайність та ізольованість робить її цікавою для вивчення та спостереження.

Громадянин Болгарії Тодор Мерджанов місяць прожив у Пхеньяні, як студент за обміном, і розповів про побачене в інтерв’ю Business Insider.

Про це пише Фіртка з посиланням на УНІАН.

До Північної Кореї Мерджанов потрапив у вересні 2013 року як студент одного з болгарських університетів. Він був не один, а з напарником.

Метою їхньої поїздки було вивчення корейської мови в Університеті імені Кім Ір Сена в Пхеньяні. 10 років потому цей досвід справді став в пригоді, адже зараз Мерджанов працює офіційним перекладачем посольства Болгарії в Сеулі, Південна Корея. 

Перше враження, про яке навіть араз згадує болгарин — громадська лазня Пхеньяна, відвідуючи яку двоє болгарських студентів потоваришували з місцевими однолітками. Громадська лазня виявилася зручним місцем для спілкування з новими друзями.

"Я навчався в найстарішому університеті країни кілька тижнів, і, майже не маючи можливості контактувати із зовнішнім світом, я став сприймати цих студентів як своїх друзів", — каже Мерджанов.

Життя під час навчання в Університеті Кім Ір Сена сильно відрізнялося від того життя, яке мають студенти в Болгарії. Зокрема іноземним студентам - а окрім двох болгарів тут також були монголи, китайці та в’єтнамці - одразу пояснили про чинні для них обмеження.

Вони не могли поодинці далеко відходити від гуртожитка, щоразу запитуючи дозволу на більш далекі прогулянки. Також з 9 вечора починала діяти комендантська година.

Навчання тривало по 6 днів на тиждень. Відпочити можна було лише у неділю. Двох болгарів навчали окремо від північнокорейських студентів. Мерджанов зізнається, що навчання справді було інтенсивним і важкими.

Корейську мову вони вивчали, зокрема читаючи тексти про Кім Ір Сена, лідера-засновника КНДР. Ідеологія була частиною навчальної програми. 

Разом з тим студенти мали дещо більше можливостей побачити життя в Пхеньяні, ніж має пересічний турист

"Я витратив багато часу на дослідження. Хоча ми мали ходити лише до кількох магазинів для іноземців, розташованих на вулицях за межами гуртожитку, ми запитали інших північнокорейських студентів, як далеко, на їхню думку, ми можемо зайти.

Ми досліджували центр міста та місцеві магазини та кілька разів їздили на метро", — згадує болгарин.

Лише одного разу солдат на вулиці запитав у них документи. Хоч інцидент не мав жодних наслідків для двох іноземних студентів, болгарин згадує його як дуже тривожний. Щойно солдат повернув їм паспорти, вони одразу помчали назад до гуртожитку.

Після місяця навчання в Пхеньяні Тодор Мерджанов із товаришем повернулися до Болгарії. Зараз він із сумом згадує про північнокорейських студентів, з якими вдалося потоваришувати.

"Я спілкувався з молодими північнокорейцями, запитуючи їх про їхні амбіції. Багато студентів хотіли того ж, що й ми: подорожувати та пізнати світ.

Я був розчарований і засмучений, знаючи, що вони не можуть подорожувати, як я", — каже він.

Через два роки після того Мерджанов поїхав до Південної Кореї. І там він зміг відвідати 38-му паралель – демілітаризовану прикордонну зону між Північною та Південною Кореєю.

"Дивлячись через кордон на північнокорейські пагорби та поля вдалині, я чітко бачив імена та обличчя людей, яких я там знав.

Знаючи, що я більше ніколи не побачу їх і не поговорю з ними, я з жалем думав про те, чим вони зараз займаються", — розповів болгарин.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Як подорожувати екологічно: туристам дали корисні поради 


17.09.2024 6764
Коментарі ()

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

603
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6697
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14846 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1772
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1034
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6476

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

826

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1629

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1422

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1294
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

384
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

659
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

818
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

596
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1716
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

744
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1042
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34868 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

203
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

406
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

712
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

627