Чимало чинників: що впливає на швидкість надання адміністративних послуг в Івано-Франківську

З перших днів повномасштабного російського вторгнення центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) Івано-Франківська стали центрами допомоги переселенцям та військовослужбовцям.

Які чинники впливають на швидкість надання адміністративних послуг, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

Зі слів посадовця, насправді в період війни виникло дуже багато чинників.

"Робота залежить від системи енергопостачання, від роботи сервісів і ресурсів, доступу до мережі інтернет і яка ситуація на проміжному обладнанні. Раніше, якщо послуги надавалися, то достатньо було зробити запис у відповідному журналі та оформити документ. Зараз такого немає, всі процеси автоматизовані, вони реєструються в різних системах.

Тобто це і в Єдиному державному демографічному реєстрі, в нашому програмному забезпеченні "універсам" послуг в різних системах у сфері містобудування та архітектури, в системі ДІАМ, в соціальних громадах, в інформаційній соціальній системі", — каже спеціаліст.

Богдан Питель додає, що це інформаційні ресурси й для того, щоб якісно надати послуги ці ресурси мають бути доступними.

"У нас, наприклад, в головному офісі ЦНАПу є основна лінія, резервна лінія, є генератори, які забезпечують роботу в різних критичних ситуаціях, але бувають випадки, коли в нас є енергопостачання, але немає зв'язку на проміжному обладнанні, немає зв'язку з Києвом, і це є проблемою.

Відвідувачі кажуть: "Так, світло є, у чому проблема?"

Але річ у тім, що це не тільки від нас залежить і в провайдерів, які надають ці послуги, має бути світло, щоб якісно працювати. Тобто, якість надання послуг залежить від багатьох чинників. 

Звичайно, варто враховувати шкоду від обстрілів зі сторони росії. Якщо є пошкодження об'єктів критичної інфраструктури, чи, можливо, якісь інші моменти, то може бути затримка в оформленні тих чи інших документів.

Я, наприклад, говорю в першу чергу про оформлення біометричних документів. Тобто зараз на даний час все гаразд. Проте в нас бували випадки, коли виникали затримки в доставленні документів, їх друку, і це тривало тиждень, два, тобто по-різному буває. Ситуація дуже гнучка", — підкреслив фахівець.

Богдан Питель наголошує, що 95% відвідувачів ЦНАПу, позитивно оцінюють його роботу.

"Звичайно, що є потенціал до покращення певних ресурсів, до покращення певних адміністративних процедур, їх виконання й ми над цим працюємо.

Ми робимо все для того, щоб наші відвідувачі залишалися задоволені та максимально швидко і якісно отримували послуги", — резюмував Богдан Питель.

Більше читайте у матеріалі: Головний виклик — допомогти: як функціонують ЦНАПи в Івано-Франківську (ФОТО)


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Мобілізація по-новому: прикарпатцям розповіли про головні зміни, які пропонує влада

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Виїзд з України та новий закон про мобілізацію: хто може перетинати кордон та як чоловіки гинуть, тікаючи від призову

Прийом не здійснюють: як працюють ЦНАПи в Івано-Франківську під час повітряної тривоги


Коментарі ()

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1173
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6823
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14894 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1820
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1064
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6539

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

871

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1661

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1465

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1333
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

433
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

695
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

855
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

664
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1758
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

782
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1083
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34911 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

260
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

436
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

747
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

660