Через зруйнований повінню міст прикарпатське село вже тиждень відрізане від цивілізації (відео)

Як писала Фirtka, 3 липня, зранку було зруйновано міст, який з’єднує село Довге-Калуське із селом Пійло.

Відрізаними від зовнішнього світу опинилося одне з сіл. Щоб дістатися до райцентру, селяни змушені ходити пішки по кілька кілометрів. А водії - прокладають шлях по бездоріжжю. Жителі села Довге-Калуське вже майже тиждень - без автомобільного сполучення, інформують Подробності.

"Їхала машина гружена, машина проїхала, і зараз-таки міст обвалився. Моя подружка така з лісу каже, ну щастя велике, що мій син якраз перед тим проїхав", - розповідає мешканка села Віра.

Село знаходиться між гірськими річками - Лімниця і Чечва. Обвалився міст - був найлегшим і коротким шляхом, яким щодня користувалися місцеві жителі. Тепер людям доводиться добиратися в об'їзд, через два сусідніх села. А це - десять кілометрів суцільного бездоріжжя.

Читайте також: Цьогоріч на Прикарпатті планують відремонтувати 5 мостів

"Об'їзд є через Тужилів, но дорога тут паршива дуже. Їхати асфальтом, а їхати тими ямами - то велика різниця дуже. Грунтова дорога, розбита", - каже Ігор.

Якщо раніше до Калуша добиралися за п'ятнадцять хвилин, то зараз потрібно півтори години - каже Наталя. Сьогодні вона везе бабусю до лікаря. Виїжджають заздалегідь, щоб не запізнитися.

"Об'їжджати дуже багато. Тобто, міст є дуже важливим, тому що зараз будь-що - чи дитина захворіла, чи якісь проблеми чи бабуся - дуже потрібен міст", - розповідає Наталія Олійник.

Після того, як обвалився міст, в Довге-Калуське перестали ходити автобуси. Найближча зупинка - в сусідньому селі - за кілька кілометрів, добираються туди люди пішки.

"Три рейси дали - до моста Пійлівського, і люди з Тлумак йдуть туди. Дуже далеко", - говорить Віра, мешканка села Довге-Калуське.

Чому обвалився міст? У сільраді пояснюють: шляхопровід побудували ще в сімдесяті роки. З тих пір ремонтували його тільки раз - після повені 2008-го. І то частково. Звалилася та половина, що її реконструювали - не витримали опори.

"На малу глибину забивали опори, починаючи з 2008 року повноводність річки Чечви була не такою великою. І внаслідок того, що не була повноводна річка - заросла різними чагарниками русло. Рівень води збільшувався, створювався штучний водоспад, і внаслідок такого водоспаду відбулося підмиття опор", - розповідає сільський голова  Пійлова Микола Семанів.

Правда, жителі села називають іншу причину. Виявляється - в селі знаходиться дробильно-сортувальний вузол і кар'єр з видобутку піщано-гравійної суміші.

"Якби ті великі машини із кар'єру не були, то може би було так - не завалилось би. Машина 40-50-60-тонн і все само собою пішло", - каже Василь.

Аварійний міст обстежили фахівці. Підрахували: ремонт обійдеться мінімум в 8 мільйонів гривень. У села таких грошей немає.

"У нас річний бюджет становить 800 тисяч. Якщо розраховувати, що за рахунок сільської ради ми можемо зробити якийсь ремонт капітальний, то цього зробити ми не можемо", - зауважує сільський голова.

Як швидко зможуть знайти гроші обласні чиновники, прогнозувати складно. Адже сьогодні в Прикарпатті невідкладного ремонту потребують ще майже сімдесят мостів. Вісім - знищила негода, яка обрушилася на область на початку місяця. Ще тридцять чотири - стоять недобудованими, шістнадцять з них - з моменту повені 2008 року.


09.07.2018 2449
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

2824
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1246
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1163
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2356
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3790
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2798 8

Забобони  або марновірство  це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

71

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1025

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

864

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

816
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

97
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10500
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

96
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

421
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5502
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1215
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

606
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

444 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

880
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

764
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

817