Через смерть добровольця, у Бразилії зупинили випробування китайської вакцини

Медик обробляє вакцини Coronavac. Китайські розробники вакцин були першими у світових перегонах зі створення ефективної імунізації проти нового вірусу. Фотограф: Кевін Фрейер / Getty Images


В Бразилії на останньому етапі зупинено випробування  зразка вакцини. Роботу припинили через серйозні несприятливі події.

Тестування вакцини Sinovac Biotech Ltd., яка називається Coronavac, припинено в Бразилії після події, яка сталася 29 жовтня, заявило у вівторок Бразильське агентство охорони здоров'я, не надаючи жодних деталей про те, що сталося. Дослідження переривається відповідно до норм, тоді як агентство аналізує, чи слід продовжувати дослідження.

Інститут "Бутантан" у Сан-Паулу, який співпрацював із компанією "Sinovac" для виробництва вакцини на місцевому рівні, заявив, що був здивований рішенням і вивчає деталі того, що сталося в дослідженні. Директор інституту "Бутантан" Димас Ковас заявив у телевізійному інтерв’ю, що один доброволець помер під час досліджень, але смерть не пов’язана з вакциною.

Зупинки для розслідування серйозних побічних явищ не є рідкістю у масштабних випробуваннях нових препаратів, і два західних розробники - AstraZeneca Plc та Johnson & Johnson - призупинили свої випробування вакцини в останні місяці через такі випадки, аби відновити роботу після розслідування.

Але Китай вже розпочав вводити свої вакцини, включаючи Coronavac, сотням тисяч людей за експансивним дозволом на екстрене використання, що робить перспективу виявленої на цьому етапі проблеми безпеки більш серйозною.

У заяві на своєму вебсайті Sinovac зазначив, що впевнений у безпеці вакцини. Компанія заявила, що керівник Інституту Бутантан запевнив, що подія, яка спричинила паузу у випробуваннях, не пов'язана з вакциною.

Минулого місяця міністерство науки Китаю заявило, що його компанії вакцинували вже близько 60 000 добровольців на випробуваннях під час завершальної стадії, але повідомлень про серйозні побічні наслідки не надходило.

Серйозні побічні явища, що трапляються під час випробувань нових препаратів, включають смерть, безпосередній ризик смерті, тривалу або серйозну втрату працездатності та госпіталізацію.

Тестування зупинили після того, як вакцина Синовак стала причиною загострення ворожнечі в Бразилії.

Президент Джаїр Болсонаро минулого місяця посилив критику щодо вакцини, заявивши, що не довіряє Китаю, щоб запропонувати шукати рішення щодо кризи, яку спричинив коронавірус, і що люди не почуватимуться в безпеці при вакцинуванні.

Міністерство закордонних справ Китаю відмовилося від критики, заявивши, що між двома країнами існує "надійне співробітництво з питань боротьби з епідеміями".

Китайські розробники вакцин були першими у світових перегонах зі створення ефективної імунізації проти вірусу. Цей поштовх набув життєво важливого значення, оскільки країни прагнуть вийти пандемії Covid-19 і відновлювати свої економіки. Процеси розробки вакцин, які, як правило, тривають роками, перетворюються на місяці глобальних гравців, заохочуваних політиками, які хочуть швидкого розв'язання проблеми з пандемією, внаслідок якої захворіли понад 50 мільйонів осіб.

Китайська невдача відбулася, коли Pfizer Inc. та BioNTech SE оприлюднили перші результати, які показують, що вакцина, яку вони розробляють, запобігала понад 90% симптоматичних інфекцій під час випробувань на десятках тисяч добровольців, в результаті чого люди мали негативні тести на Covid-19.

за матеріалами Вloomberg


Читайте також: 

Дослідження: один зі зразків вакцини проти Covid-19 ефективний на 90%


10.11.2020 2451
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3173
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1263
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1180
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2389
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3805
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2840 9

Забобони  або марновірство  це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

109

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1038

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

882

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

830
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

119
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10516
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

125
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

444
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5522
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1232
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

626
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

460 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

893
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

777
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

836