
У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.
В ортодоксальних церквах особливо суворо дотримуються біблійних приписів, згідно з якими зовнішній вигляд віруючих має відповідати певним стандартам.
Наприклад, апостол Павло у Посланні до коринфян зазначав, що "жінка з непокритою головою не може приносити Богу славу", що трактувалося як вказівка на те, що в храмі жінки повинні покривати голову.
У католицькій церкві, після Ватиканського собору, ставлення до зовнішнього вигляду вірян стало більш ліберальним. Парафіянам рекомендується акцентувати на внутрішньому стані та настрою, з яким вони приходять до храму. Адже Бог дивиться на серце, а не на зовнішність.
Як зазначено в 50-му псалмі, молитва з "серцем чистим і духом сокрушеним" завжди знайде прийняття у Бога.
"Єдине, що важливо пам'ятати про повагу до святих місць, яка включає й правильний вибір одягу.
Йдучи до театру або ресторану, ми також обираємо відповідний одяг, чому ж не виявляти таку ж повагу до місця, де ми зустрічаємось з Богом?", — зазначає священник Іван Жук.
Священник порівнює церкву з важливою зустріччю або офіційною подією, де важливо виглядати належно.
"Чомусь на зустріч з президентом люди більше звертають увагу на свій зовнішній вигляд, ніж коли йдуть до церкви. А хто важливіший — Бог чи президент?" — додає священник.
Більше читайте у матеріалі.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Якщо ми віримо у забобони, то віра в Бога відходить на другий план», — священник Іван Гнатюк