Безсонну ніч прирівняли до шести місяців зловживання фаст-фудом

 

/data/blog/91322/76c2582cea9518d170367b658c94c18f.jpg

 

Вчені Медичного центру Седарс-Синай з'ясували, що всього одна безсонна ніч може принести стільки шкоди, скільки півроку на багатій жирами дієті.

 

 

Про це повідомляє видання N+1.

 

Як з'ясувалося, і те, й інше знижує нормальну толерантність організму до глюкози і призводить до предіабету приблизно однаковою мірою. Про це вчені розповіли на щорічній зустрічі Товариства з ожиріння (The Obesity Society), що пройшла 2-6 листопада в Лос-Анджелесі.

 

 

 


Утримувати вміст у крові глюкози допомагає гормон підшлункової залози інсулін. Щойно її концентрація піднімається вище певного рівня, чутливі клітини викидають інсулін в крові, стимулюючи поглинання глюкози і накопичення надлишку цукру у вигляді жирів. Однак за малозрозумілою поки що причиною ця реакція на інсулін може порушуватися, наприклад, слабшати. Намагаючись утримати нормальний вміст глюкози в крові, організм змушений викидати надмірну кількість гормону.

 

Це призводить до порушення метаболізму глюкози і жирів, набору надлишкової ваги, а часто - і до розвитку важких захворювань, перш за все, цукрового діабету 2 типу. Цей ефект добре відомий, і порушення толерантності до глюкози вважається предіабетичним станом. Виявити її дозволяє глюкозотолерантний тест, який замірятиме вміст цукру в крові натщесерце і через різні проміжки часу після прийому глюкози.

 

Такі тести використовувала і Жозіан Брусар з колегами, проводячи свої експерименти з лабораторними собаками. Дослідники перевіряли тварин перед сном і після нього, а також після ночі, протягом якої їм не давали спати зовсім. Потім собак саджали на перенасичену жиром дієту і після шести місяців виснажливо калорійного харчування знову проводили глюкозотолерантний тест. Виявилося, що всього одна ніч повної депривації сну знижувала толерантність до глюкози у піддослідних тварин на 33 відсотки, а півроку "фастфуду" - на 22 відсотки.

 

Ці ефекти не сумувалися: собаки, у яких імунорезистенція була заздалегідь стимульована відсутністю сну, навіть після довгого і неправильного харчування демонстрували не гірші показники, ніж ті, що стартували з нормальною толерантністю до глюкози. Автори вважають, що це вказує на спільність механізму шкідливого впливу безсоння і жирної їжі. Втім, у чому саме він полягає, поки неясно, і це ще належить з'ясувати.

 

Нагадаємо, раніше вчені з'ясували, що Біг Мак - легендарний "бутерброд" з смачною котлетою і ніжною булочкою, як виявилося, діє як кокаїн та інші наркотики, викликаючи як задоволення, так і необхідність в черговий "дозі". Більш того, організм отримує таку кількість солі, від якої тіло відчуває зневоднення.

 

ТСН


07.11.2015 1469 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2596
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1233
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1143
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2340
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3772
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2780 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1012

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

848

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

802

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

746
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

31
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10485
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

393
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5483
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1193
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2993
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

587
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

431 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

863
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

753
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

805