Активісти заявляють про зловживання у Національному парку «Гуцульщина» і вимагають люстрації керівника (фото)

 

 

Скандал навколо природних парків на Прикарпатті триває. Громадські активісти, а саме представники ГО "Коломия-Центр", "Правого Сектору" та громада села Пістинь Косівського району наполягають на люстрації керівника Національного парку «Гуцульщина» Василя Пророчука та заявляють про численні зловживання ним своїм службовим становищем.

 

Після нещодавніх візитів до керівництва парку, активісти зосередилися на роботі із правоохоронними органами та прокуратурою. Кажуть, що мають достатньо доказів щодо незаконного відчуження і продажу земель, незаконної вирубки лісу, корупційних діянь у парку, пише Фіртка.

 

Вчора, люди знову зібрали прес-конференцію, щоб повідомити про перебіг справи.

 

Цього разу свої претензії до керівництва парку висловив і сільський голова села Пістинь Тарас Бейсюк. Чоловік розповідає, згідно із законодавством природні парки не визначені як землекористувачі, але це не перешкоджає їхньому керівництву самостійно розпоряджатися землями парку.  Натомість страждають мешканці села, які не можуть організувувати свою життєдіяльність належним чином.

 

"Непогоджено межі із землекористувачем - з Пістинською сільською радою. Громаді потрібно показати, де є землі громади, а де є землі парку. Сьогодні у Косівському районі є більше 270 перетинів - тобто місця, де національний парк зайшов у село. Тобто, люди мають державні акти на землю, але відчужити, продати чи щось побудувтаи не можуть, бо це земля природного парку. Так вони трактують. Але ми у суді довели, що на Косівщині немає ні земель природного парку, ні земель природозаповідного фонду. Таке рішенян судів є по Пістинській сільській раді. Національнйи парк у Пістині нічого немає, він не узаконений", - говорить Тарас Бейсюк.

 

Згідно із указом Президента, яким створювалися парки, від 2002 року керівництво парків повинно було виготовити документи на право користування ділянками, які увійшли до парку. Але цього не зроблено і до сьогодні. Тому, де-юре такого землекористувача як національний природний парк немає. Саме на цьому і наполягають активісти і додають, що така невизначеність вигідна керівництву парку, адже дозволяє на власний розсуд розподіляти землі, вирубувати ліс і так далі.

 

"У нас багато людей їздить по світу і ми знаємо, що таке національний парк і як він має виглядати. Вони спотворили добру ідею національного парку. Ви підете у Карпати і побачити один сухостой, а вирубуються ростучі дерева і усі добре знають куди це все йде", - говорить Тарас Бейсюк.

 

Тому активісти пропонують своє бачення вирішення цієї справи - заміна керівника. Кажуть, що потрібно поставити молоду прогресивну людину, яка зможе навести лад у парку. Це можна зробити вже найближчим часом, адже у березні закінчується контракт із чинним керманичем Василем Пророчуком.

 

"У нас одна ціль - поставити якогось молодого перспективного керівника. Все фінансування влити у той парк, а не красти. І ви побачите, що буде через рік. Звичайно, дерева не виростуть, але будуть межі, буде туризм, будуть стежки", - наголошує представник громадської організації "Коломия-центр" Роман Кутейніков

 

Відтак, активісти оббивають пороги прокуратури і УМВС. Мають намір звертатися і до керівництва Генеральної прокуратури України. До слова, вже записані на прийом у заступника Головного прокурора України.

 

У протилежному ж випадку обіцяють радикальні дії.

 

 

 


06.03.2015 691 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

5297
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1412
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1064
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2087
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3584
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1356

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1713

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

522

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1151

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1322
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

488
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24268
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

513
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

472
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

635
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1523
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

690
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

6332
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

623
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1597 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

627
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

538