Як зекономити на пальному: поради від експертів та політиків

 

/data/blog/103517/a9f3bcf9b5ee3943b5df8dc604e2d1f0.jpg

 

Як бути українським водіям, кишені яких не витримують стрибків цін на пальне, та чи існують шляхи заощадження кровно зароблених коштів, редакція УНН запитала у експертів нафтового ринку та політичних діячів

Підвищення вартості пального на вітчизняних АЗС, за словами експертів нафтового ринку, неминуче призводить до зниження купівельної спроможності серед українських водіїв.

Самі ж нафтотрейдери говорять, що не зацікавлені у рості цін на бензини та ДП, проте не мають іншого виходу. Адже ціна пального для українського споживача залежить не лише від вартості нафти на світовому ринку, але й від розмірів податків та акцизів, а також від стабільності національної валюти.

Експерти нафтової галузі, у свою чергу, запевняють, що ріст цін на пальне був прогнозований, і не виключено, що буде продовжуватися, особливо, якщо гривня й надалі падатиме. Не менш важливим фактором у цьому аспекті є також і те, що акцизи на імпортне пальне оператори вітчизняного нафторинку сплачують у євро, і знову ж таки мають справу з курсом гривні до іноземної валюти.

Про те, як бути українським водіям, кишені яких не витримують стрибків цін на пальне та чи існують шляхи заощадження кровно зароблених коштів, редакція УНН запитала у експертів нафтового ринку та політичних діячів.

Так, за словами директора Інституту споживчих експертиз Юрія Чорнобривця найпростіший спосіб для автомобілістів заощадити в умовах росту цін на бензин, це використання біологічного (альтернативного) пального.

«Найпростіший спосіб – це, звичайно, екопальне, тому що воно коштує дешевше. І в цілому у літній час, якщо заправлятися на нормальних заправках – можна досить суттєво зекономити. Тому, більше варіантів, ніж як зекономити… хіба що, не їздити, звичайно», - сказав він.

З ним погоджується й інший експерт, керівник програм DiXi Group Роман Ніцович.

За його словами, можна змінити або пальне на біологічне чи газ, або ж пересісти на авто, що має більш економічний двигун.

«На жаль, ціни на паливо не дуже залежать від наших сподівань. Порада – користуватись громадським транспортом. Ще одна порада – спробувати змінити пальне, на якому працює автомобіль: перейти на газ, або на біо (альтернативне пальне - ред.). Або ж, купувати більш економічні авто, з економічними двигунами, які споживають менше пального. Або ж, те що на заході зараз поширено – це такі форми співпраці, як один водій, їдучи на роботу, підвозить не лише себе, свою родину, а й сусідів, друзів, знайомих. Користуючись спеціальними сервісами – можна знаходити подорожніх, і таким чином ділити вартість поїздки», - зазначив він.

Народний депутат Мустафа Наєм, у свою чергу, радить водіям пересісти на велосипеди.

«Велосипед! Я прихильник здорового способу життя. Велосипед – це і дешево, і здорово, і сезон уже настав!», - сказав він.

Позафракційний депутат Борислав Береза, запропонував свої два шляхи економії: або громадський транспорт або менше часу за кермом.

«Якщо хочете зекономити, то у вас є два варіанти: або користуватися громадським транспортом, або менше їздити, інакше зекономити неможливо», - сказав він.

Експерт з енергетичних питань Сергій Дяченко можливість економії коштів на пальному бачить у використанні електромобілів або ж метро.

«Тут багато не порадиш. Є варіант - електромобіль. Але поки що вони дорогуваті. В західних країн їх використання стимулюється за допомогою державних субсидій користувачам. Все-таки треба витрачати кілька годин, аби підзарядити акумулятор, це теж штука не дуже зручна. Тому, поки що я їх не рекомендую до масового вжитку, але це питання 7-15 років.

А от гібридні автомобілі вони економні і можуть бути рекомендовані.

Метро. Я пересів на метро, тому що у мене питання стоїть: з роботи на роботу. Тобто мені вже почало кусатися років півтора як. Я пересів на метро, ніяких проблем, це позитивно і на фізичну форму впливає. Тобто я без проблем це зробив. Але я не можу рекомендації давати, є люди, які працюють так, що їм треба в сотнях місць побувати протягом дня. Тому тут інший варіант і без авто ніяк. Я такі рекомендації на себе не візьму.

Велосипед. Я вважаю, що київський трафік такий, що я б поки що не рекомендував, тому що рух дуже обмежений, у нас не дуже дорожня розмітка прилаштована, не скрізь є велосипедні доріжки, люди їздять агресивно, аби зекономити свій час. Тому по місту я б не рекомендував. В Європі – так, у нас інше питання», - сказав він.

А ось народний депутат від Радикальної партії Ігор Мосійчук запропонував радикальний метод, який, на його думку, має допомогти український водіям витрачати менше.

«На мою думку необхідно, перш за все, розібратися із діяльністю міністра енергетики і палива пана Демчишина.

Ці та інші речі відбуваються завдяки його недолугості, і я навіть би сказав корупційній політиці. Тому що він от, наприклад, сказав, що в країну не треба завозити скраплений газ, ну і подібні речі. Тому перш за все я думаю проблема підвищення ціни на пальне – це проблема корупції в Міністерстві енергетики і палива. Це одна із головних складових.

Треба іти в Міненерговугілля і «викидати» Демчишина», - зазначив нардеп.

У підсумку, серед усіх порад про заощадження на бензині, можна виділити дві основні: змінити пальне на біологічне чи газ, або ж відмовитися від їзди автомобілем.

Для тих, хто не може обійтися без власного авто, редакція УНН підрахувала, які суми може заощадити водій, якщо все ж спробує використовувати біологічне пальне чи газ.

Тож, якщо заправлятися біологічним бензином, в залежності від марки автомобіля, можна зекономити від 12 до 17 грн на 100 км.

А якщо заправлятися газом, то економія може сягнути і 100 грн, проте у даних розрахунках не враховано вартість встановлення газового обладнання на автомобіль (яка може сягати від 500 до 2000 доларів).


05.04.2016 1248 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12373 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1436
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

770
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5931
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1632
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1483

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

551

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1377

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1189

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1091
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

442
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

562
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1484
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

518
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

788
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5828
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

12784
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

429
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

406
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

721 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1172