Як здати ЗНО на найвищі бали? Секрети франківських гімназистів

 

 

Українська гімназія №1

 

На сайті Українського центру оцінювання якості освіти з'явився рейтинг шкіл, який визначили експерти, виходячи з результатів зовнішнього незалежного тестування. Рейтинг складений вперше, оскільки тільки в цьому році оцінювання з української мови та літератури пройшли абсолютно всі випускники шкіл. 

 

На першому місці в рейтингу стоїть Українська гімназія № 1 в Івано-Франківську. Випускники цієї гімназії здали тестування з української мови та літератури краще за всіх у країні. Друге місце займає Український гуманітарний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка, третє — столичний ліцей «Інтелект».

 

В чому ж секрет таких хороших результатів випускників Української гімназії № 1? Деякі з них розповість одна з випускниць ,яка отримала високі бали у усіх іспитів  — Марина Іванцева.

 

Фото:Марина Іванцева
Марина Іванцева

З яких предметів ви отримали найвищі бали?

Я складала ЗНО з чотирьох предметів: українська мова та література — 199,5 балів, німецька мова — 199, історія України  —199 та математика  — 200 балів.

— Як готувались і чи важко було?

Якщо бути чесною, то свою підготовку до ЗНО з української мови та літератури я розпочала десь за місяць до тестування, бо до того весь свій час віддавала підготовці до Всеукраїнської олімпіади з історії. До інших предметів почала готуватися десь в травні, вже після першого ЗНО. Здавалось, що встигнути підготувати все за такий короткий термін я не зможу, але виявила, що коли захотіти  — то можливо все. Загалом, вся підготовка звелась до перечитування купи книжок, статей і підручників, а також проходження всіх можливих і неможливих тестів. Крім того, навесні почала ходити до репетиторів, бо систематизувати інформацію самій було складно. Я не можу сказати, що процес підготовки був дуже складний, найважчим було змусити себе почати, а тоді якось втягуєшся… Важливим для мене було те, що вчителі, з якими я займалася, завжди були готові дати відповідь на численні запитання, що виникали у процесі навчання, а також те, що рівень знань, який я отримала в Українській гімназії №1, виявився значно вищим, ніж я того очікувала, а відповідно і підготовка стала легшою.

— Можливо у вас є свої секрети навчання, як вам вдалось з таким навантаженням досягти таких гарних результатів?

Якихось секретів стосовно навчання у мене нема. Як на мене, ключ до успіху — це бажання. Потрібно просто захотіти вчитися, поставити собі мету  — і тоді все піде просто. Важлива також практика. Під час підготовки я намагалася йти поступово, тобто вивчити якусь тему, а тоді переробити тести, щоб закріпити вивчене. Крім того, завдання дуже часто повторюються, тому механічне переробляння тестів, на мою думку, відіграє важливу роль для досягнення високого результату на ЗНО.


— Ви ставили перед собою мету, щоб набрати найвищий бал?

Відколи я розпочала навчання в гімназії, я досить часто чула про випускників, які склали ЗНО на 199-200 балів. Для мене це видавалося чимось захмарним і нереальним, адже так мало часу, так багато матеріалу і т.д. Тому конкретної мети я перед собою не ставила, просто хотіла скласти ЗНО настільки добре, наскільки я зможу. Мабуть, я просто хотіла довести собі, що я на щось здатна… А такі результати вийшли просто самі собою, десь всередині я і далі переконана, що це все випадково і що ці бали не мої.

— Таке навантаження, підготовка до ЗНО  — чи вистачає у вас часу на друзів, прогулянки?

Мудрі люди кажуть, що коли вміти правильно розподіляти свій час, то можна встигнути все, незалежно від кількості завдань і справ. Для мене особисто це було складно. Під час моєї підготовки, тобто у травні-червні, вільного часу в мене практично не було, адже треба було закінчити школу, подописувати контрольні і одночасно підготуватися до ЗНО. Тому, від частих прогулянок довелося відмовитись. Тим більше, що більшість моїх друзів  — такі ж абітурієнти, яким теж треба було готуватися. Проте тепер, коли моє довгоочікуване літо нарешті розпочалось, я, так би мовити, «надолужую втрачене» і насолоджуюсь вільним часом, приділяючи його своїм хобі.

— Як ви навчились розподіляти свій час, щоб усе встигати?

Насправді, чітко планувати свій час і повністю дотримуватися плану я не вмію, хоча знаю, що це дуже допомагає. Під час підготовки до ЗНО я намагалася планувати вивчення матеріалу наперед і розподіляти його по днях, проте, чесно кажучи, більш ніж на три дні мене не вистачало, адже я або випереджала «графік», або відставала від нього. Тому, з часом, він просто перетворювався у своєрідний «To-Do-List», що було дуже корисним, щоб раптом не забути якоїсь деталі і нічого не пропустити.

 

, ВЕРСАЛЬ


23.07.2015 13486 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

9979 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1272
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

658
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5762
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1567
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1425

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

499

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1312

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1146

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1045
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

391
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

473
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1412
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

464
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

733
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5776
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

491
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

350
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

678 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1121
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

976