Як це було: TEDx IvanoFrankivskWomen під гаслом "Бути собою" (фото+відео)

 

 

У суботу, 29 жовтня, в Івано-Франківську відбулася головна подія осені TEDx IvanoFrankivsk Women. Тема цьогорічної конференції TEDx IvanoFrankivskWomen «Бути собою».

 

TEDx – це унікальні щорічні конференції, що проходять у різних куточках світу і присвячені «ідеям, які варті поширення». В Україні перша конференція пройшла у 2009 році. Івано-Франківськ перейняв цю естафету у 2013 році, пише Фіртка.

 

Понад 400 учасників із різних областей України приїхали, щоб послухати 11 жінок-спікерів, які розповіли про розвиток сучасної жінки. Серед них: Юлія Саченко, Брія Блессінг, Анна Петрова, Ілона Мурзова, Олександра Говоруха, Євгенія Малих, Вікторія Єсауленко, Олена Тараріна, Мар’яна Савка, Христина Косик, та Любцюя Чернікова.  

 

Ведучим заходу став чоловік, український тележурналіст Роман Вінтонів, відомий глядачам під ім'ям свого гумористичного образу Майкл Щур.

 

 

 Перший спікер заходу Христина Косик - керівник адміністрації генерального директора компанії SoftServe та співзасновник NailFactory розповіла про свій шлях до успішної жінки та дала поради, які допоможуть стати успішнішою.

 

"За 100 років людство розробив більше винаходів ніж людство за весь час існування. Електрична пральна машинка - саме цей винахід дозволив жінкам піти працювати, а не сидіти дома та стірати. І за якихось 86 років тепер ми тут і можемо займатися усім чим бажаємо", - говорить спікер.

 

За її словами, є три основні правила, які дозволяють працювати в будь-якій сфері успішно.

 

1. "Ні" - ніколи не відповідь, а лише початок розмови та вирішення проблеми, яку бачите. Тому, що інформація перестала бути цінністю, важливо не те, що знаєш, а те, як вмієш використовувати на практиці.

 

2. Просити допомогти - не є ознакою слабкості. Кожен раз, коли стикаєтесь з проблемою, подумайте, хто може допомогти й просіть допомоги.

 

3. Ідеальних жінок не буває.

 

Насамкінець виступу спікер Христина Косик закликала жінок завжди прислухатися до себе та не боятися змінювати своє життя.

 

Ще одним спікером заходу стала співачка та громадська діячка родом з Техасу Брія Блессінг.

 

 

Брія Блессніг розповіла, що вважає своє життя зовсім «ненормальним» з того часу, як переїхала до України.

 

"Спочатку я була нормальною американською дитиною з мріями, планами. В мене було все чітко розплановано, я ходила до школи, мала друзів, але одного разу батьки прийшли та сказали, що ми їдемо жити в Україну. Ми сказали: куди? І коли ми сиділи в літаку моє нормальне життя перетворилося на «ненормальне». В Україні ми спали на підлозі, бо в нас не було меблів, ходили в шапках і куртках, бо не було опалення", - розповідає Брія.

 

Також спікер розповіла про любов до української їжі.

 

"Я полюбила українську їжу, вареники - це щось небесне, я коли їх попробувала я зрозуміла, що зможу тут жити, але є така страва холодець - ми ніколи не подружимося", - жартує співачка.

 

Розповідає, думала, коли повернеться в Америку стане «знову нормальною», але коли згодом повернулася в США, то відчувала себе все одно «ненормальною».

 

"В Україні я американка, а в Америці - українка. Чи є таке місце на землі, де я буду нормальною?", - сміється дівчина.

 

Так, Брія Блессінг звернулася до всіх учасників конференції: "Можливо ваше життя не схоже на всіх, але ця ваша ненормальність – це нормально. Ваше життя ваша пісня і воно тільки ваше. Не соромтеся, як би ваша історія не виглядала - ви прекрасні".

 

 

 

Під час конференції виступила й мама 5-ти дітей, співзасновниця БФ "Платформа соціальних інновацій "Трансформація", ігротехнік, організаторів івентів, Ілона Мурзова.

 

Спікер розповіла про благодійність та багатодітність. Ілона Мурзова, каже, в суспільстві існує стереотип щодо багатодітності: "на себе забила - реалізація накрилась - плодять бідноту".

 

Але жінка відкриває секрети щасливої мами. Каже, жінці потрібно найперше піклуватися про себе, виділяти собі хоча б годину часу. Мати пріоритети: Я-Ми-Діти.

 

"Коли попіклуємося про себе, матимемо силу піклуватися про когось", - наголошує Ілона Мурзова.

 

 

Ще одним спікером заходу стала Директор розвитку Представництва Міжнародної організації А21 в Україні Юлія Саченко, яка розповіла про проблему торгівлі людьми.

 

У 21 столітті торгівля людьми є дуже поширена – сексуальна, торгівля органами та трудова торгівля. Україна є чималим постачальником людей для торгівлі, у світі середній вік потерпілих від торгівлі - 12 років.

 

На сьогодні в світі 27 мільйонів людей знаходяться в рабстві, і лише 1% людей вдається рятувати. Торгівля людьми - це швидкозростаючий і прибутковий бізнес, який приносить 150 мільярдів доларів в рік. В Україні за роки незалежності в рабство потрапили 160 тисяч осіб, половина з них чоловіки, і 16% люди з вищою освітою.

 

"Я розповім вам історії людей, які потрапили в трудову торгівлю. Це не просто цифри, це історії. Вони всі знають, що суспільство ставиться до них з відразою, але в них є надія, що хтось поспівчуває і допоможе", - наголошує Юлія Саченко.

 

Конференція TEDx IvanoFrankivskWomen завершилася чуттєвим та ліричним виступом гурту «YOKO». Солістка гурту побажала усім жінкам залишатися собою, адже кожна є унікальною особистістю.

 

 

 

 

Проведення конференції стало можливим завдяки партнерам: Інвестиційно-будівельній компанії "Вертикаль", програмі «Міські гранти», еспресо-бару "Sunday coffee", відкритому виробничому простору "Bukvica", компанії "23 ресторани", ресторану "Amigos", готелю "Надія" та друкарні "Паперівка", театру кіно «Люм’єр», клубу «Варта», компанії «Лігос», відеографу Artem Rusko, Івано-Франківському ІТ кластеру, компанії «Реклама-центр», компанії «СІНТ-Майстер».


31.10.2016 2019 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2719
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20851
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1814
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1295 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2311
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3957

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

592

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2067

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

758

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1364
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

425
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

949
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24451
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

675
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

696
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

646
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

788
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8134
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

665 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

827
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2116 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

778