А судді хто? Чому Прикарпатські судді не декларують своє майно

 

 

Суддя Городенківського райсуду ймовірно приховала квартиру, будинок та землю. Керівник цього ж суду не задекларувала земельну ділянку. Снятинський суддя міг приховати від декларування арештовану квартиру.

 

Активісти ГО “Центр Політичних Студій” проаналізували відповідність стилю життя прикарпатських суддів відповідно до задекларованих ними доходів. У другій публікації проаналізували cуддів Тисменецького,  Тлумацького,  Городенківського  та  Снятинського  районних судів.  

 

Тисменицьким районним судом керує Руслан Струтинський. Має понад 20 років досвіду роботи у судовій системі. Струтинський не вказав у декларації жодних членів сім’ї. Володіє трьома земельними ділянками в селищах Лисець, Посіч та Чукалівка Тисменицького району. В останньому має об’єкт незавершеного будівництва – житловий будинок. Іншого житла суддя не задекларував.

 

Слід зауважити, що згідно роз’яснення НАЗК щодо заповнення е-декларацій декларант повинен вказувати місце проживання, навіть те, яке йому не належить. Саме тому в декларації судді Струтинського є певні порушення.

 

Їздить Струтинський на авто Lexus LX 470, який належить Роману Полатайку – Івано-Франківському адвокату та засновнику будівельної фірми “СітібудІФ” .

 

За час написання матеріалу не вдалось отримати витяг з реєстру нерухомого майна на суддю Струтинського. Як тільки така інформація буде отримана – одразу ж з’явиться на сайті проекту.

 

Суддя Марія Хоминець має 15 років суддівського стажу. З 2015 року володіє будинком у селі Підпечари, який вартував їй майже 600 000 грн. Також володіє двома земельними ділянками у цьому ж селі. У 2016 році дочка судді, Христина Рублюк отримала від матері в подарунок земельну ділянку у тих же Підпечарах. Вартувала земля майже 92 тис грн.

 

У деклараціях за три останні роки немає жодних даних про доходи чоловіка судді Романа Хоменця. Син судді, Андрій Хоминецьпрацює помічником судді у Апеляційному суді Івано-Франківської області. Як і мати, набув у власність в 2015-му році будинок та земельну ділянку в Підпечарах, які, судячи з декларації матері за 2015 рік отримав від неї у подарунок. У тому ж 2015 році син судді отримав понад 10 тис. субсидії.

 

Автомобіля в родини немає, що підтверджує і декларація і дані з реєстру МВС.


У витягу з реєстру нерухомого майна у судді Хоминець фігурує ще житловий будинок в селі Олеша в Тлумацькому районі, отриманий як спадщина у 2010 році та двокімнатна квартира в Івано-Франківську, яку суддя придбала у 2011 році.

 

У травні 2016 року Хоминець оформила право власності на 0,45 га землі у тому ж селі Олеша. І одразу ж здала землю в оренду ТОВ “Штерн Агро”. Однак, ні квартиру, ні будинок, ні землю, ні прибуток від надання оренди суддя в декларацію 2016 року не внесла.

 

 

 

Володимир Гургула разом з дружиною володіють сімома земельними ділянками у Тисменецькому, Калуському районах та у Івано-Франківську. Остання ділянка набута суддею у 2015 році, але її вартість в декларації не вказана.  Також у сімейства три житлових будинки – 2 на Калущині, в селі Сівка-Войнилівська – там будинок є у судді, а його дочка володіє половиною іншого будинку. У дружини дім у селі Підлісся на Тисмениччині. Дані з декларації відповідають даним, зазначеним в реєстрі нерухомого майна.

 

У родини три авто – ВАЗ, Hyundai та позашляховик Suzuki, яким користується суддя Гургула. Належить він його брату. У 2015 році Гургула продав авто Mersedes-Benz E210 за 68 500 грн громадянину Бичков’яку Богдану Ярославовичу. На ресурсах, де продають автомобілі таке авто коштує від 6-7 тис доларів США. Дані вказані в декларації збігаються з даними реєстру МВС.

 

У Тлумацькому районному суді вершать правосуддя дві жінки. Очолює його суддя Надія Лущак. Живе суддя в селі Крихівці поблизу Івано-Франківська. Там у неї є квартира, придбана ще у 2011 році. Також суддя володіє двома земельними ділянками у селищі Лисець, Тисменецького району. Останню ділянку набула у власність в березні 2016 року, однак її вартість у декларацію не внесла. Дані в декларації співпадають з даними реєстру нерухомого майна.

 

Друга суддя Тлумацького районного суду Уляна Луковкіна разом з чоловіком та сином мають у власності квартиру в Івано-Франківську та земельну ділянку в приміському селі Драгомирчани, де, судячи з декларації, добудовують житловий будинок.  У родини є авто – ВАЗ 21140, який, окрім декларації, фігурує в реєстрі МВС.

 

Цікавим фактом є те, що протягом трьох останніх років у декларацію суддя вказує лише свої доходи та доходи сина. Жодної інформації про роботу та доходи чоловіка – Віталія Луковкіна в деклараціях немає.  Разом з тим не вдалось отримати витяг з правами судді на нерухоме майно. Як тільки така інформація стане доступною – одразу ж з’явиться на сайті проекту.

 

Городенківський районний суд очолює Галина Ничик. З 2013 суддя почала скуповувати земельні ділянки в селі Серафинці на Городенківщині У 2014 році суддя придбала 3,5 га землі на Черкащині. Загалом Ничик володіє 9-ма земельними ділянками загальною площею майже 7 га. Вартість землі, яку набувала суддя, згідно її декларації, коливалась від 0,4 грн до 27 грн за квадратний метр. У 2016 році суддя набула у спадщину житловий будинок, гараж та господарські приміщення у Серафинцях.

 

Суддя Ничик живе спільно з чоловіком. У родини два авто – Volkswagen Caddy, придбаний у 2011 за 26 500 грн. Теперішня ціна аналогічного авто коливається між 6 і 7 тис доларів США. Другим авто є KIA Sportage, власником якого є третя особа. У деклрації 2015 року у власності чоловіка судді був ще ВАЗ 2107, однак у 2016 році його не декларували, доходу від відчуження рухомого майна у декларації також немає.

 

Щороку родина судді Ничик отримує дохід від надання землі в оренду та благодійну допомогу від двох аграрних компаній – ПАТ “Зернопродукт МХП Перспектив” та ТОВ “Інтерагроінвест”.

 

Глина Ничик не вказала в декларації земельну ділянку на 859 квадратних метрів у селі Котиківка поблизу Городенки. Набула її у власність суддя у липні 2015 року.

 

 

 

 

Суддя Лідія Федів працює в Городенківському райсуді з 2013 року. У власності має понад 0,6 га землі у Коломийському районі. З 2015 року сім’я орендує житловий будинок у свекра судді Дмитра Федіва. У декларації є також будинок, яким користується дочка судді Мар’яна Каценяк та два об’єкти незавершеного будівництва – житловий будинок та квартира в Крихівцях.

 

Сім’я володіє автомобілем NISSAN Bluebird. Сімейний бюджет наповнюється зарплатою судді та заробітньою платою її чоловіка та старшої дочки.

 

Даних з реєстру нерухомого майна, що стосуються судді Федівнаразі отримати не вдалось, як тільки вони з’являться – одразу ж будуть опубліковані на сайті.

 

Третім суддею є Роман Гайдич.  Згідно декларації він володіє в Городенці житловим будинком, який набув у власність 2014 року. Також суддя Гайдич вніс в декларацію дім батьків у селі Торговиця на Городенківщині, яким він користується з дозволу батьків. Ці ж дані підтверджуються витягом з реєстру нерухомого майна.

 

Суддя має авто – позашляховик Suzuki Grand Vitara, який він придбав у 2013 році та користується мікроавтобус Volkswagen Т5, власником якого є батько судді.

 

Дружина судді Олена Гайдич отримує дохід за основним місцем роботи – відділу освіти Городенківської РДА та від підприємницької діяльності.

 

Снятинський районний суд очолює Ігор Сегін. У власності родини дві земельні ділянки – у селах Хриплин та Лисець, поблизу Івано-Франківська. Обидві ділянки набуті у 2014 році, однак їх вартість не внесена в декларацію. Також у праві користування родини судді є квартира в Івано-Франківську та три квартири в Богородчанах, офіс у Івано-Франківську та незавершене будівництво в селі Лисець. Інформація, подана в декларації співпадає з даними реєстру нерухомого майна.

 

Дружина судді Сегіна – Інна Сегін працює секретарем судового засідання в Господарському суді Івано-Франківської області. У власності родини 3 авто: Honda Streem 2004 року випуску, придбана у 2015-му за 73 000 грн. Середня ціна такого авто на сайтах продажу коливається від 7 до 8 тис доларів США.

 

Дружина має авто – Volkswagen Passat та право керування Mitsubishi Colt, власником якого є третя особа. Також у власності Інни Сегін є саморобні трактор та причіп.

 

Очевидно, у 46 квадратних метрів родина здає в оренду ТОВ “Інтеренергоінвест” за 8000 грн на рік. Це при тому, що середня ціна оренди комерційного приміщення у Івано-Франківську складає 120 грн за квадратний метр на місяць.

 

Суддя Василь Собко  власної нерухомості не має. В деклараціювписав лише орендовану у Снятині квартиру. Щоправда вартості оренди не вказував. У 2012 році придбав легковик Suzuki Alto, вартість якого в декларацію також не вніс.

 

Родина судді складається з дружини та трьох дітей. У витягу з реєстру нерухомого майна судді Собко фігурує тимчасове застереження з відсилкою на реєстр заборони відчуження об’єктів нерухомого майна. Мова йде про квартиру у місті Львів на яку у 2010 році накладене тимчасове застереження. Ймовірно на квартиру був накладений арешт. Цю нерухомість суддя в декларації не вказував.

 

 

 

Михайло Калиновський має 8-річний суддівський досвід. У декларації вказав, що володіє лише земельною ділянкою в селищі Рибне, недалеко від Франківська. Набув у власність ділянку у 2015 році, проте не вказав її вартості. Також у 2015 році суддя набув у власність і продав кімнату у 15,5 квадратних метрів за 48 тис грн.

 

Дружина судді Ірина Калиновська володіє ⅓ квартири в Івано-Франківську. Цікаво, що співвласником квартири є Ярослав Ободянський – екс-радник голови Івано-Франківської ОДА, який у 2015 році попросив політичного притулку в Росії.   

 

Проте, реєстр нерухомога майна свідчить, що окрім задекларованого майна у судді Калиновського є ще інші об’єкти нерухомості – трикімнатна квартира і господарське приміщення та ½ кімнати в гуртожитку в Івано-Франківську.  Щоправда, в декларації 2016 року вказано, що кімнату суддя відчужив.

 

 

“Квартира, господарські приміщення і кімната – це вланість іншої людини. Я вже стикався з цим, коли заповнював декларації у 2014 році”, – пояснює суддя Калиновський, – “Власник тої нерухомості має інший ідентифікаційний код, я так розумію, що дані отримувались лише за іменем”.

 

Нагадаємо, що активісти “Центру Політичних Студій” уже проаналізували відповідність стилю життя до задекларованих доходів суддів РогатинщиниГалицького району, РожнятівщиниДолинщини та міста Болехів.

 

Аналіз декларацій Прикарпатських суддів здійснюється в рамках проекту «Громадський моніторинг суддів Івано-Франківської області як механізм протидії корупції в судах та сприяння судовій реформі в Україні». Проект реалізовується в рамках програми «Посилення спроможності громадянського суспільства в регіонах України впливати на органи Державної влади та місцевого самоврядування з метою прискорення реформ», міністерства закордонних справ Нідерландів та Центру політико-правових реформ.

 

 

Автори:

Віталій Світлик – керівник проекту

Михайло Джогола – аналітик проекту


Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2592
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1230
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1142
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2336
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3770
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2778 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1009

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

847

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

801

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

745
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10484
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1335
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

391
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5481
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1192
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2991
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

584
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

430 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

862
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

752
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

803