6 способів зменшити кількість їжі і бути ситим

 

 

Щоб схуднути, потрібно спалювати більше калорій, ніж ви споживаєте, що неминуче означає контроль за кількістю їжі. Чи означає це, що поки ви не досягнете своєї мети, ваш шлунок буде видавати голодне гарчання? Зовсім не обов’язково.

 

Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".

 

1. Почніть їжу зі склянки води. Багато дієтологів пропонують випивати велику склянку теплої води перед кожним прийомом їжі. Вода, що заповнює шлунок, знизить ризик переїдання і допоможе мозку адекватно і вчасно розпізнати ситість. Крім того дуже часто гучні звуки видавані шлунком, свідчать про зневоднення, тому потягування води перед їжею може заглушити не тільки відчуття голоду, але і бурчання живота.


2. Носіть облягаючий одяг. Це не означає, що потрібно втиснути себе в штани, які перетягнуть вам всі органи в тазостегновій частині. Це означає, що штани та спідниці з облягаючим поясом або кофти на кнопках і гудзиках, можуть послужити вам прекрасним сигналом до того, що ваш живіт вже досить заповнений.


3. Більше вегетаріанської їжі. Страви з овочів є прекрасним заповнювачем шлунка з мінімальним вмістом калорій. Наприклад, шпинат може стати основою для вегетаріанського сандвіча замість звичної булки. Інша хитрість вегетаріанського погляду на свою дієту – це заміна частини м’ясного фаршу грибним в багатьох улюблених стравах. Для любителів вівсянки – можна додати побільше яблучних кубиків в блюдо. Для переконаних прихильників хліба – замінити його на лаваш з цілісного зерна, в який можна загорнути побільше овочів.


4. Вибрати правильний посуд. Дослідження Корнельського Університету в 2012 році довели, що колір тарілки прямо впливає на кількість споживаної з неї їжі. Дослідники виявили, що ті, чиї порції їжі і посуд мали низьку контрастність (наприклад, макарони з соусом Альфредо на білій тарілці ) споживали на 22 % більше їжі, ніж ті, чия контрастність їжі та посуду були вище (наприклад, макарони з червоним соусом на білій тарілці ). У зв’язку з цим напрошується один висновок – якщо вам необхідно з’їсти менше, то намагайтеся підвищити колірний контраст вашої їжі по відношенню до тарілки, якщо ж ви хочете з’їсти більше – то контраст повинен бути мінімальним, наприклад, салат із зелених овочів краще всього їсти із зеленої ж салатниці.


5. Вуглеводи в якості закуски. Для тих, хто сів на дієту, необхідно переосмислити спосіб споживання вуглеводів. Замість того, щоб залити мюслі йогуртом, найкраще налити в чашку йогурт і зверху трохи засипати його мюслями, щоб створити видимість звичної порції. Рис з овочами? Не додавайте овочі в рис, а зробіть навпаки, тоді кількість рису у вашій порції помітно зменшиться, а овочів збільшиться.

6. Створіть атмосферу для повільної їжі. Запаліть камін – якщо він є, поставте повільну заспокійливу музику, щоб задати тон неквапливої трапези. Така розміреність збільшує задоволення від прийому їжі, в той же час зменшує порцію, так як мозок вчасно отримує сигнал насичення. Жуйте повільно, поки жуєте, покладіть виделку на стіл і не тримайте її в руці, особливо не варто відразу набирати на неї нову порцію їжі.


09.02.2015 2747 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2562
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1207
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1134
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2314
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3761
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2754 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

997

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

843

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

793

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

739
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10476
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1326
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

370
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5472
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1181
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2979
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

571
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

417 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

855
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

747
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

796