5 причин використовувати мед замість цукру

 

 

 

Про цілющі властивості меду написано вже чимало. Бджолиний мед володіє антибактеріальними, імуномодулюючими, противірусними, антиоксидантними та іншими властивостями, корисними для людського організму.

 

У той же час інший солодкий продукт – цукор – прийнято називати не інакше як «солодкою отрутою», так як протягом усього життя людини завдає відчутної шкоди організму. У даному матеріалі ми хочемо розповісти вам, чому мед набагато корисніший, ніж цукру.

 

Отже, перед вами 5 причин використовувати в повсякденному раціоні мед замість цукру.

 

Причина 1. Калорійність меду

Звичайно, ви можете сказати, що калорійність меду вища, ніж калорійність цукру, і будете абсолютно праві. Дійсно, в столовій ложці натурального меду міститься приблизно 64 калорії, тоді як в такий же порції цукру 46 калорій. Але фокус у тому, що мед набагато солодший, ніж цукор. Таким чином, вживаючи мед замість цукру протягом дня, наш організм отримує приблизно в два рази менше калорій.

 

Причина 2. Глікемічний індекс меду

Цей показник показує нам те, як їжа впливає на рівень цукру в крові. Високий глікемічний індекс продуктів, які ми постійно вживаємо в їжу, загрожує виникненням цукрового діабету, проблемами з вагою і серцево-судинною системою. Чим нижче цей індекс, тим повільніше організм поглинає цукор, відповідно, така їжа здоровіша. Так ось: глікемічний індекс цукру – 70 одиниць, меду – в середньому 49 одиниць. Вживання в їжу великої кількості вуглеводів у діабетиків може викликати гіпоглекемію — недостатню насиченість крові глюкозою.

 

Причина 3. Основні складники меду

Основні складники меду — глюкоза і фруктоза(складають 72% складу меду). Для їх засвоєння не потрібно інсулін, тому відсутній ризик перевантажити підшлункову залозу. Потрапляючи в організм людини, ці компоненти не вимагають додаткової переробки в шлунково-кишковому тракті, отже, заощаджують деяку кількість енергії. Вони швидко всмоктуються і засвоюються майже повністю, як, втім, і інші компоненти меду.

 

Тому дієтологи рекомендують використовувати мед замість цукру, якщо ви хочете схуднути. Вода з лимоном і медом з ранку натщесерце – ось стародавній індійський рецепт для схуднення, описаний ще в Аюрведі. Такий напій можна приймати кілька разів в день, але не раніше, ніж за 30 хвилин до прийому їжі. Також мед чудово поєднується з м’ятним або імбирним чаєм. Нарізані скибочки імбиру можна вживати в їжу з медом, щоб стимулювати обмінні процеси.

 

Причина 5. Мед підвищує імунітет

Мед підвищує імунітет, і не тільки. Мед корисний ще й як загальний засіь, що зміцнює організм людини. Мед благотворно впливає при нервовому виснаженні, допомагає при серцевих і шлункових захворюваннях, хворобах печінки. Мед пом’якшує слизові оболонки і тому рекомендується при багатьох простудних захворюваннях. У той же самий час цукор знижує силу імунної системи у 17 разів! Чим більше цукру у нас в крові, тим слабший імунітет. Чому цукровий діабет небезпечний саме ускладненнями? При діабеті порушується процес регуляції цукру у крові підшлунковою залозою. І чим його більше стає в крові, тим гірше працює наша імунна система.

 

Тепер, сподіваємося, ви розумієте, чому мед корисніший, ніж цукор. І наостанок хочеться додати: у укрі майже немає корисних поживних речовин.

 

Його називають «порожніми калоріями». Мед, навпаки, має фантастично багатий вітамінно-мінеральний склад. І якщо вживати його правильно, то він здатний надати організму всі необхідні для життя і здоров’я речовини.

 

www.likar.info


05.10.2015 3997 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2596
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1233
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1143
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2340
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3772
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2780 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1012

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

848

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

802

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

746
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

31
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10485
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

393
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5483
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1193
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2993
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

587
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

431 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

863
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

753
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

805