Мери Арлінгтона та Івано-Франківська посадили «Дерево дружби» , яким заклали Біблійний Сад ПНУ ім. В. Стефаника (ФОТОЗВІТ)

З 23 по 25 травня в Івано-Франківську перебувала делегація з 12 осіб з міста Арлінгтона (США).

 

Під час відвідання Івано-Франківська в обласному Художньому музеї була підписана угода про встановлення побратимських стосунків між містами. Угоду підписали: від Арлінгтону – мер міста Крістофер Ціммерман та президент Асоціації міст побратимів Арлінгтона Карл Ван Невкірк, від Івано-Франківська – Віктор Анушкевичус та директор Асоціації міст-побратимів Івано-Франківська Олександра Федорук.

 

В перший день перебування на Прикарпатті  делегація міста Арлінгтона здійснила пішохідну екскурсію по місту Івано-Франківську, відвідала школу для дітей із синдромом Дауна «Дивосвіт», школу-садок №3.

 

Мери Арлінгтона та Івано-Франківська посадили «Дерево дружби» між містами – ялівець, яким заклали Біблійний Сад Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Після цього в БлагодійнійФундації імені Короля Юрія відбулося засідання круглого столу, під час якого члени Асоціацій міст-побратимів Арлінгтона та Івано-Франківська обговорили перспективи співпраці між містами та окреслили можливі спільні проекти в галузях освіти, культури, обміну студентами, які почнуть реалізовуватися найближчим часом.

 

Другий день був присвячений відвіданню цікавих міст Прикарпаття – Манявського монастиря та Блаженного каменя, Національного заповідника «Давній Галич», Музею караїмів, Музею народної архітектури та побуту.

 

Зі сторони Івано-Франківська співпрацю з Арлінгтоном започаткувала ще в 2008-му році місцева Благодійна Культурологічна Фундація "Цинамоновий Хрущ". В травні 2008-го року директор "Цинамоновго Хруща" відвідав Арлінгтон, де мав зустріч з мером Арлінгтона Волтером Тахедою та правлінням Arlington Sister City Association. В 2009 році саме члени "Цинамонового Хруща" Андрій Романчук та Володимир Швадчак, під час перебування в США делегації Фундації підписали Договір про наміри з Міською Радою Арлінгтона та Асоціацією Міст Побратимів Арлінгтона, кінцевим пунктом реалізації якого і стало підписання Угоди про побратимство. 

 

Американські гості також відвідали Коломию, Косів, Чремче. Подальша програма перебування в Україні передбачає також туристичне відвідання Львова та Києва.

 

Ініціатором співпраці та лоббістом Івано-Франківська в Арлінгтоні стала Президент Комітету Арлінгтон-Івано-Франківськ у складі Arlington Sister City Association, мешканка Арлінгтона, Христя Соневицька. Саме завдяки її наполегливості та послідовності була реалізована угода про побратимство між містами. Треба сказати, що Arlington Sister City Association дуже прискіпливо ставиться до підбору міст-побратимів і підписання угоди про побратимство можливе тільки у випадку, якщо міста на рівні громадськості доведуть спроможність плідної та активної співпраці. Наразі Арлінгтон має п'ять міст-побратимів: Аахен (Німеччина), колишня містична столиця Європи, Реймс (Франція), місто найвеличнішого готичного Реймського Собору та Жинни д'Арк, Сан-Мігель (Сальвадор) та Койокан (примісто Мехіко), в якому розміщені знамениті давньоіндіанські ступінчаті піраміди Сонця та Місяця.

 

Місто Арлінгтон є примістом столиці США Вашінгтона, хоча і знаходиться в сусідньому із столичним Округом Колумбія штаті Вірджинія. Попри це міське Вашінгтонське метро має свої станції в Арлінгтоні. Місто є співрозмірним до Івано-Франківська, має населення близько 200 тисяч мешканців. В Арлінгтоні розміщені, зокрема Пентагон (Міністерство Оборони США) та Арлінгтонське Національне Меморіальне Кладовище, на якому поховані, зокрема, Невідомий Солдат Другої Світової Війни та Президент Джон Кеннеді.

 

 

 

В Івано-Франківському обласному Художньому музеї була підписана угода про встановлення побратимських стосунків між містами. Угоду підписали: від Арлінгтону – мер міста Крістофер Ціммерман та президент Асоціації міст побратимів Арлінгтона Карл Ван Невкірк, від Івано-Франківська – Віктор Анушкевичус та директор Асоціації міст-побратимів Івано-Франківська Олександра Федорук

 

Крістофер Ціммерман вручає подарунки меру Івано-Франківська

 

 

Подарунок Віктору Анушкевичусу - іменна форма хокейної команди "Вашінгтон Кепіталз" 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Мери Арлінгтона та Івано-Франківська посадили «Дерево дружби» між містами – ялівець, яким заклали Біблійний Сад Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

 

 

 

Круглий стіл Асоціацій міст побратимів Арлінгтона та Івано-Франківська

 

 

 

В Манявському монастирі

 

 

Мер Арлінгтона Крістофер Ціммерман "любить Івано-Франківськ", про що свідчить бейсболка з відповідним написом, подарована Івано-Франківською асоціацією міст-побратимів

 


27.05.2011 3291 0
Коментарі (0)

28.07.2025
Павло Мінка

Фіртка розповідає, як незаконні заправки та контрафактне виробництво пального загрожують економіці й безпеці регіону.  

603
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

669
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3281
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21364
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2143
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1622 1

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

479

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

301

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

894

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2300
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

311
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

589
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1136
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

290
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

914
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

883
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

787
23.07.2025

Програма промоції читання «Текстура» спільно з «Видавництвом Старого Лева» запрошують на розмову довкола абетки-енциклопедії «Антонич від А до Я» — книжки, що розповідає про поета, закоханого у світ, сонце й слово.  

158
25.07.2025

263 народні депутати підтримали законопроєкт, зокрема — дев’ятеро з Івано-Франківщини. Хто і як голосував, і якою була їхня реакція згодом — розповідає Фіртка.

1624 1
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

505
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1452 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2323 4