Інноваційні дослідження науковців Прикарпатського нацуніверситету стануть предметом розгляду у Пентагоні (фото)

 

Продемонструвати сучасні напрацювання в галузі нанотехнологій та обмінятись сучасними інноваційними ідеями з представниками однієї з найпотужніших держав світу пощастило сьогодні науковцям Науково-освітнього центру "Наноматеріали в пристроях генерації та накопичення енергії" Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

 

Зустріч ректорату та науковців університету з Надзвичайним та Повноважним Послом США в Україні Джоном Теффтом відбулась в рамках візиту останнього на Прикарпаття.

 

Метою візиту  Джона Теффта стало відзначення позитивного досвіду міжнародної співпраці в сфері освіти та високих технологій, підсумування результатів роботи науково-освітнього центру, що співфінансується університетом спільно з Фондом цивільних досліджень та розвитку США (CRDF), Агентства міжнародного розвитку США (USAID) та Міністерства освіти і науки України за програмою «Співробітництво у науково-технічних дослідженнях та освіті» (СНТДО) в галузі енергоефективних технологій.

 

«Для мене дуже велика приємність бути тут, - зазначив посол у вітальному слові, - і попри тісний графік, я попросив, щоб ми знайшли час поговорити про цей проект. Це як раз той проект, яким Україна має займатись».

 

 

 

У свою чергу, ректор університету, професор Ігор Цепенда відзначив високий рівень співробітництва з США в рамках грантових проектів та угод, серед яких тісне співробітництво в рамках навчальної програми академічних обмінів Фулбрайта, проекту «Апалачі карпати», присвяченому гірській школі, завдяки якому американські науковці мають можливість вести дослідження у Прикарпатському національному університеті ім.В.Стефаника та ін.

 

Динамічно та інноваційно проходила презентація трьохрічної діяльності Центру, проведена  доцентом Володимиром Коцюбинським, де він окреслив здобутки проекту  у створенні нанопористого вуглецю як основновного матеріалу для творення суперконденсаторів – накопичувальних пристроїв ємністю 100 – 150 фарад на грам, здатних швидко накопичувати і швидко віддавати такий обсяг енергії, якого достатньо для випаровування залізного цвяха; технологію дрібномасштабного виробництва та ін.

 

 

Протягом трьох років Науково-освітній Центр не лише працював над накопиченням дослідницької матеріально-технічної бази, унікальної для України (а , можливо, і світу), але й дав змогу близько тридцятьом талановитим студентам реалізувати свій потенціал в галузі наукових розробок.

 

Як відзначив ректор університету, професор Ігор Цепенда, на базі Центру студентам вдалось підготуватись до всеукраїнських конкурсів у галузі та здобути 3 загальноукраїнське місце, обігнавши політехнічні виші.

 

 

Робота центру стала значним поштовхом до міжнародної співпраці: члени команди Центру працювали у різних країнах Європи та штатах Америки, звідки повертались  з неоціненним досвідом та новітніми здобутками. Дослідження вилились у наукові монографії та навчальні посібники, ряд матеріалів запатентовано або знаходяться на стадії патентування. За словами заступника директора Центру Володимира Коцюбинського,  «нам важливо не саме фінансування урядом США, (хоча й воно стало життєво необхідним), важливою перш за все була підтримка та розуміння, що ми можемо виконати серйозну роботу. І я вірю, що це тільки початок».

 

 

Відрадно, що дипломат не лише зацікавлено задавав запитання, але й проявив ініціативу презентувати дослідження прикарпатських науковців брату своєї дружини, котрий також працює над розробкою нанотехнологій у Пентагоні. «Можливо саме ця зустріч стане початком нового рівня співробітництва та партнерства», - зазначив Посол.

 

Візит завершився безпосередньо у виробничих лабораторіях, де співробітники Центру наглядно продемонстрували свої технічні розробки та обладнання, придбане за рахунок грантових коштів.

 


14.11.2012 2893 1
Коментарі (1)

Cтудент 2012.11.14, 14:57
Так виклянчили для себе гранто-бакси чи ні скажіть конктретно, а то все мовою дипломатів "бля бля бля"
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3120
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1260
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1178
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2376
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3802
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2829 9

Забобони  або марновірство  це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

105

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1035

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

880

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

827
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

115
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10512
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

120
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

440
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5514
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1224
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

624
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

457 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

890
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

775
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

834