В Івано-Франківську жінки-переселенки можуть отримати правову допомогу

 

 

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги розпочала програму зі сприяння економічній активності та захисту трудових прав жінок-переселенців у 4 пілотних регіонах України.

 

В січні 2016 року Президент України підписав закон про посилення гарантій прав і свобод внутрішніх переселенців. Але проблеми більшості внутрішньо переміщених осіб досі не вирішені, зокрема в сфері праці та зайнятості. Експерти зазначають, що внутрішньої переміщені особи часто відчувають на собі прояви дискримінації на ринку праці, обмежені в можливостях працевлаштування, позбавлені державної підтримки та пільгових умов кредитування для започаткування власної справи, обмежені в доступі до інформації про такі можливості.

 

Особливо це стосується жінок-переселенців. В нових умовах їм адаптуватися набагато важче ніж чоловікам через упереджене ставлення до них як до переселенців та ще й через «стандартні» прояви гендерної дискримінації. Як правило, жінці, а тим більше жінці-переселенцю важче влаштуватися на роботу, важче отримати рівну з чоловіком заробітну плату, важче отримати кредит в банку на розвиток власної справи тощо.

 

Саме тому, Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки Канадського фонду місцевих ініціатив реалізує програму сприяння економічній активності, підприємницькій діяльності жінок-переселенців та захисту їх прав у сфері праці та зайнятості у 4 пілотних регіонах України, що представляють різні частини держави – Чернігівська область (Північ), Хмельницька область (Центр), Миколаївська область (Південь) та Івано-Франківська область (Захід).

 

«Ми хочемо допомогти жінкам-переселенцям отримати рівні стартові можливості у порівнянні із чоловіками. Саме тому ми навчатимемо їх як розпочати власну справу та як захистити свої трудові права. Також наші експерти проведуть серію тренінгів для представників державної служби зайнятості та громадських активістів з тим, щоб зробити їхню допомогу цій категорії ВПО ще ефективнішою» — зазначає Віталій Місяць, виконавчий директор Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги.

 

Проект має на меті допомогти жінкам-переселенцям реалізувати свої трудові та підприємницькі права, сприяти їх соціальній мобілізації та бізнесовій активності, покращити правову та економічну поінформованість та грамотність. На виконання цієї діяльності в 4 областях створені Регіональні консультаційні центри на базі неурядових організацій – партнерів проекту.

 

Зокрема в Івано-Франківську юристи Молодіжного громадського центру «Еталон» проводять консультації за адресою м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 18, 2 поверх, або за тел.: +38-093-706-98-76 чи по e-mail office@mgcetalon.org.ua). Схожі центри діють також на теренах Чернігівської, Хмельницької та Миколаївської областей.

 

Вони надаватимуть тренінгову, правову, ресурсну й експертну підтримку жінкам-переселенцям в цільових регіонах у співпраці з місцевими центрами зайнятості.


15.01.2016 437 0
Коментарі (0)

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

135
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1511 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1795 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2609
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2361 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7597

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

369

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1080

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1154

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1940
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

322
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

702
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

939
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3149
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

967
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1994
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1047
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35192 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

320
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

528
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

669
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

994