В Івано-Франківську за круглим столом вирішували проблеми підготовки фахівців світового рівня на кафедрі біохімії та біотехнології (фото)

 

 

В Івано-Франківському Інституті природничих наук ПНУ ім. В. Стефаника кафедра біохімії та біотехнології зібрала за круглим столом професорів, ректорів, проректорів, майбутніх біохіміків, а сьогодні студентів, а також випускників і аспірантів кафедри, які працювали за кордоном і працюють там дотепер.

 

Тема обговорення: «Сучасні виклики у підготовці фахівців світового рівня: досвід кафедри біохімії та біотехнології», повідомляє кореспондент Фіртки.

 

Учасники круглого столу ділились думками, досвідом і вносили свої пропозиції щодо якості підготовки фахівців навчального закладу, викладання навчальної програми і що потрібно від студента, щоб він міг осягнути цю навчальну програму. Також обговорювали матеріально-технічну базу: робочі площі, прилади, ресурси.

 

«Кафедрі 13 років, і це певний зріст нашого досвіду, ми ділимся ним і хочемо отримати зворотній зв'язок, щоб робити свою роботу ще краще», - говорить завідувач кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету Володимир Лущак.

 

Випускники, які працюють в діагностичній лабораторії «Медекс+», ділились основними вимогами, якими керується дана лабораторія по підбору персоналу. Це знання англійської мови та практичні навички роботи в лабораторії, адже більшість методів, що використовуються в сучасній лабораторній медицині описані лише англійською. Не зайвими також є ініціативність, креативність і вміння працювати в команді.

 

Щодо практичних навичок в лабораторії, то з цим погодився і професор кафедри органічної та аналітичної хімії Інституту природничих наук Сергій Курта.

 

«На першому курсі я з задоволенням приймаю людей в нашу лабораторію, що на третьому поверсі, бо ви маєте працювати в лабораторії зразу, а не на п’ятому курсі, перед тим як треба здавати курсову. Тільки своїми руками ви можете здобути свій фах», - говорить науковець.

 

Також професор запропонував зменшити кількість дисциплін, які загалом потрібні лише для загального розвитку.

 

Проректор Прикарпатського університеу Андрій Загороднюк закликав і студентів, і викладачів подавати заявки на міжнародні гранти і при цьому відмітив дуже млалу активність потенційних бажаючих.

 

«Є певні можливості по обміну студентами з різними закордонними вузами, але студенти не дуже хочуть їхати, бо це довготривалі поїздки. Тим не менше, потім, вони не хочуть звідти повертатися. Вони бачать інший сівт, інші можливості і розуміють, що вони не дурніші за іноземних студентів, і хочуть працювати вже на їхньому рівні. Тому я пропоную робити і на молодших курсах короткотермінові виїзди на навчання на тиждень-місяць. Для цього треба лише подати заявку на запропоновані гранти, які публікуються на сайті університету», - зауважує Загороднюк.

 

«Проблема в тому, що ми вчимо студентів теорему і її доведення, а їм не треба вчити доведення, їм треба знати, де це можна застосувати», - так Андрій Загороднюк вмістив всі проблеми в одну.

 

Директор Інституту природничих наук Володимир Кланічка привів до прикладу Люндський університет, що на півдні Швеції:  «В його системі роботи є тільки 15 основних курсів на напрямі біології і 47 – вибіркових. Студенти мають право вибирати ті курси, які потрібні саме їм.У нас же виборність по інтересах студентів – це проблема. Ще однією проблемою є проблема онлайн-освіти. Сьогодні група передових університетів світу створила інтернет платформу edX. Це система безкоштовного онлайн-навчання. Там є величезний масив лекцій ведучих професорів світу, в тому числі по біохімії. І вам, студентам, треба користуватися цими світовими ресурсами».

 

Людмила Моргулець, яка в 2011 році закінчила Прикарпатський університет і два роки пропрацювала в Люндському університеті ділилася своїм досвідом і висловлювала думки українських студентів, які, на її думку, бояться говорити:  «Найкраща робота – це робота вживу в маленьких групах. А у нас студенти ідуть масою, і викладачу складно справитися з великою кількістю студентів, так само як студентам складно зрозуміти чого хоче викладач. Іноземні студенти дуже вільно викладають свої думки, роблять свої припущення, заперечують поданий їм матеріал – вони вчаться відстоювати свою особистість. Якщо студент чогось не зрозумів, то він запитує, а у нас студент може почути у відповідь: «що ти робив на лекції?». В нашій системі освіти хотілось би більш демократичних стосунків між викладачем і студентом. Шведська система освіти у вишах прагне універсалізації, коли студент може вільно брати окремі курси в інших університетах».

 

Студентів закликали не бути пасивними учасниками навчання, бо навчання – це взаємодія, і студенти мають бути зацікавлені отримати знання, а викладачі в свою чергу, мають допомогти. Для цього й буде проведена додаткова робота з викладачами.

 

«Студенти – це те, заради чого ми тут працюєм. Має бути взаємодія викладачів, студентів і тої інфраструктури, яка існує, з метою досягнення фахівців вищого гатунку. Наша мета – не працювати на західний ринок, а працювати на Україну. Про це свідчить те, що практично всі випускники нашої кафедри мають роботу в Україні - це Львів, Київ, Івано-Франківськ», - підсумував Володимир Лущак.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


07.05.2015 591 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

640
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1906
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3391
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1238
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1252
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1319 3

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1305

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

392

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1042

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1211
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

419
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2580
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1307
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1415
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

614
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15274
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7558
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

415
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1081 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

550
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

453
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

534