
Мешканцям будинку на вулиці Шевченка довелось святкувати Різдво в затоплених квартирах.
Про це повідомив в соцмережі Фейсбук франківець Павло Валько:
"Зовсім не святковий, не різдвяний пост. Саме так весело зустрів я вчора і сьогодні свято. Проживаючи на вул. Шевченка, нашого рідного міста Франківська, в будинку котрий є історичною пам"яткою, пам"яткою архітектури, споруджений 1913 року, спочатку, як будинок «Австрія», де розташовувалися один з найкращих в місті — готель, ресторан, кафе і третій по рахунку міський кінотеатр. За часів ЗУНР готель перейменовано на «Одеса», із 1919–1939 носив назву «Варшава», потім — «Спартак», а вже з 1960 р. — «Дністер».
В цьому будинку 3 січня 1919 року в Станіславі, — тимчасовій столиці ЗУНР, — схвалений історичний Акт Злуки з Українською Народною республікою (УНР). В даному будинку немає централізованого опалення, всі квартири на автономному опаленні, проте на 5 поверсі,який фактично є стріхою, за радянських часів дороблені квартири, на даний момент там взагалі не зрозуміло що добудовано і чи законно. Отже в будинку де немає централізованого опалення (воно лиш є в тих незрозумілих добудовах) залишилися стояки з постачання тепла. Один з них вчора ввечері і прорвало через неправильну експлуатацію (розміщені ці стояки фактично на даху, де мінусова температура і циркуляції в них немає,не зрозуміло чому ЄРЦ відмовляється їх демонтувати)
Дома в себе застав таку от картину,ЄРЦ, котре постійно збирало з жителів будинку гроші за якісь ремонти -"морозиться",каже що це не на їхньому балансі,аварійка теплокомуненерго приїзжає і розводить руками,каже шо то не їх баланс,вони не мають права щось відрізати,заварюють лиш мертві стояки які за годину замерзають і знову течуть.
Хотілося б звернутися до очільників і міста і даних служб- Шановні а хто за це нестиме відповідальність? В даному будинку немає жодної квартири, яка б не була затоплена через недбалість спочатку ЖЕКів, тепер ЄРЦ і відповідних недоустанов, так само в будинку більше двох років тече дах,ніхто нічого не робить, в підвалі є бомбосховище, на жаль туди не потрапити, бо вода по коліна. Ми всі активно боремося за європейськість, культуру, культура є як і духовна ,так і культура побуту, в нас на жаль обидві храмають. Фотографії моїх потопів і це ще триває вже другу добу, і фотографія тієї горе-стріхи, на якій не зрозуміло звідки з'явилися надбудови і стояки з опаленням, яке йде в нікуди..", - написав мешканець будинку.
Нагадаємо, нещодавно франківське ЄРЦ реорганізували у Муніципальну інвестиційну управляючу компанію, в статутний фонд якої заклали удвічі більше коштів.
Реорганізована МІУК створила власну аварійну службу. Про роботу служби у вівторок, 5 січня, на щотижневій оперативній нараді у міського голови розповів новий директор МІУК Мирон Джус.
За його словами аварійна служба обслуговує всі будинки в місті, незалежно від того, на чиєму балансі вони перебувають:
Відео: TRCVezha .