В Івано-Франківську фінішував сьомий Різдвяний фестиваль "Коляда на Майзлях"

 

Коляда_1.jpg

 

Сьомий Різдвяний фестиваль "Коляда на Майзлях", який відбувся в Івано-Франківську, як стверджують його організатори та глядачі, став справді унікальною подією у духовному та культурно-мистецькому житті Прикарпаття.

 

Про це повідосила РІСУ Наталя Палій.

 

Тривав фестиваль з 8 до 17 січня у церкві Царя Христа монастиря отців Василіян. Щодня стіни храму не могли вмістити всіх бажаючих побачити і почути майстерні виступи аматорських та професійних колективів з Прикарпаття та різних областей України.

 

Хори, фольклорні гурти, вертепи дивували та дарували справжню радість виконанням колядок, щедрівок, інструментальних, сучасних та класичних творів. Всього до участі у "Коляді на майзлях" долучилися 44 мистецькі колективи.

 

Співорганізаторами святкового різдвяного дійтсва є монахи-василіяни і парафія Царя Христа при монастирі. Ігумен і парох монастиря отець Йосафат Фітель наголошує, що цьогорічна подія є, направду, непересічною і унікальною: «Кожен наш фестиваль є особливим. Цей - сьомий є унікальний тим, що приїхали різноманітні колективи, насамперед з Галичини. Також з Києва два хорових колективи, які були зацікавлені участю в «Коляді на майзлях».  З Кам’янця-Подільського дитячий колектив, учасники якого мали змогу не лише помолитися, заколядувати, але і побачити красу храму і тепло івано-франківців».

 

В планах на наступний фестивальний рік, якими поділився отець Йосафат - надати міжнародний статус цьому  фестивалю. Для цього потрібно працювати спільно з владою.

 

Отже, всі, кому пощастило побувати на концертах - чи глядачем чи учасником, відгукуються про фестиваль лише схвально.

 

Коляда_2.jpg

 

«Дуже гарна подія, - ділиться своїми враженнями пані Катерина. – Є колективи з надзвичайно унікальним репертуаром. Колядки, щедрівки, віншування, які почула вперше. Вони запам’ятаються. Я на фестивалі вже не вперше. То ж хотілося б побажати – нехай Бог прийме цю працю і молитву, які є дуже важливі, бо є прославою народженого Бога, що завжди велично, особливо, в даний час».

 

Колоритні гуцульські колядки, щедрівки, віншування запропонували глядачам колективи з села Лісний Хлібичин, Коломийського району - Народний аматорський хор, чоловічий ансамбль та ансамбль “Сопілкарі” місцевого будинку культури. Їх автентичний репертуар вразив і захопив глядачів.

 

Радо вітали глядачі як родинні колективи, так філармонійні. Церковні хори і хори будинків культури.

 

Вперше до Івано-Франківська завітав зразковий дитячий хор “Ластівка” Будинку дитячої та юнацької творчості міста Києва.

 

Керівник колективу Оксана Урсаті рорзповіла, що це не перший фестиваль в якому він бере участь.

 

«Щороку ми буваємо на подібному дійстві, яке відбувається у Печерській Лаврі, але триває лише один день. Про ваш Різдвяний фестиваль дізналася від колеги. Отже, звернулася до отців, які є його організаторами, з тим, щоб взяти в ньому участь. Додатково вивчили різдвяні колядки, щедрівки, які привезли сюди».

 

Коляда_3.jpg

 

Виступ юних киян надзвичайно сподобався глядачам. Кожен їх виступ супроводжували овації.

 

«Я по-доброму позаздрив киянам, які мають такий гарний дичий хоровий колектив. Я подібного у нашій області не знаю, ділиться пан Володимир. – З такою вискою культурою, складним репертуаром. Вони вартують звання заслуженого».

 

Завершився Сьомий Різдвяний фестиваль "Коляда на Майзлях" великим гала-концертом за участі більшості колективів-учасників.

 

Всі разом вони виконали популярні різдвяні святкові колядки та щедріки. Віншували і бажали зустрічі у наступному році.


19.01.2016 627 0
Коментарі (0)

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

235
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1548 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1810 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2636
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2372 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7606

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

377

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1088

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1160

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1946
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

328
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

707
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

945
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3151
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

976
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1999
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1052
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35198 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

326
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

535
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

675
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

1002