Юрій Костенко: Януковичу «хвороба» передалася від Ющенка

Лідер Української народної партії, народний депутат Юрій Костенко заявляє, що в економічних негараздах України не можна звинувачувати чинну політичну команду. Про це він сказав на прес-конференції в Івано-Франківську, де перебуває з робочою поїздкою.

 

За словами Костенка, «проблема української економіки не є сьогоднішньою». «Тут не можна кивати на сьогоднішню політичну команду, - сказав політик. - Я кажу про умови ведення підприємницької діяльності, податков е навантаження. Це хвороби, які перейшли і переходять від уряду до уряду, від Президента до Президента, повідомляє «УНІАН».

 

На думку Костенка, головною «українською економічною хворобою» була комуністична більшість Верховної Ради України, яка після проголошення незалежності «залишилася мимовільною». «Вона (комуністична більшість) продовжувала в українському парламенті диктувати свою економічну політику, - сказав лідер УНП. - І витоки неуспішної української економіки починаються саме там». «З так званої ваучерної приватизації, яка розтягнулася в Україні на сім років... й червоні директори, які становили більшість у Верховній Раді, після комуністичної фракції, робили приватизацію під себе. І за папірці вони стали власниками величезних комплексів», - сказав Костенко.

 

Політик нагадав, що в Україн і, «формально, ваучерна приватизація була запозичена в Чехії, яка там проводилася всього два роки і почалася з так званої малої приватизації: перукарень, майстерень і т.п.».

 

«В Україні приватизація почалася з величезних комплексів: металургійних комбінатів, обленерго, гірничо-збагачувальних комплексів, - зазначив Костенко. - Тому неефективна приватизація, яка була здійснена під диктовку більшості вчорашніх комуністів, привела Україну до такого стану економіки, коли сьогодні маємо лише потужний великий капітал і ті ж гіганти виробничі, власниками яких стал а не держава, а приватний підприємець».

 

За його словами, мале і середнє підприємництво, яке є «основою наповнення бюджетів, створення нових робочих місць, в Україні залишилося в зародковому стані, як це було на початку 90-х років». «Саме цей фактор пояснює неефективність українських рішень (урядових чи парламентських) змінити ситуацію на користь малого та середнього підприємництва, які змінять як економічну політику, так і якість життя», - сказав політик.

 

ForUm


12.02.2011 2677 0
Коментарі (0)

28.07.2025
Павло Мінка

Фіртка розповідає, як незаконні заправки та контрафактне виробництво пального загрожують економіці й безпеці регіону.  

695
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

671
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3283
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21368
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2144
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1623 1

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

491

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

305

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

902

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2302
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

313
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

590
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1137
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

292
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

916
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

886
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

788
23.07.2025

Програма промоції читання «Текстура» спільно з «Видавництвом Старого Лева» запрошують на розмову довкола абетки-енциклопедії «Антонич від А до Я» — книжки, що розповідає про поета, закоханого у світ, сонце й слово.  

160
25.07.2025

263 народні депутати підтримали законопроєкт, зокрема — дев’ятеро з Івано-Франківщини. Хто і як голосував, і якою була їхня реакція згодом — розповідає Фіртка.

1631 1
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

507
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1460 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2324 4