
З початком карантину з приводу COVID-19 в Івано-Франківському національному медичному університеті облаштували пункти скринінгу. Медсестри пропонують виміряти температуру та обробити руки.
Такі пункти працюють у центральному корпусі, будівлі стоматологічного факультету, в гуртожитках № 1, 2, 3 та у клініці університету, пише Фіртка з посиланням на пресслужбу університету.
До пунктів скринінгу долучились і студенти-волонтери зі Студентського профкому та Студентського парламенту. Вони працюють тут після працівників університету, з 17 до 20 години.
Завідувач кафедри оториноларингології з курсом хірургії голови та шиї, професор Василь Попович каже, що нині проблемою є нехтування загально медичними принципами.
«З професійної сторони, якщо взяти Італію, то нехтування загально медичними принципами змінило ставлення людей до медицини, — говорить професор. — Нині переважає уявлення про медицину як про комп’ютерні томографи, цифрові технології тощо. І нехтування саме загально медичними принципами поступово переростає в психотичну реакцію. На мою суб’єктивну думку, люди через те, що не знають елементарних речей, починають нервуватися і запроваджувати різні надмірні обмеження. Тримати руки в чистоті – це тільки один з компонентів. Головне – це здоровий спосіб життя та здорове оточення. Ми розуміємо, що є вірус, який нас оточує, і є організм, який сприймає його. І ця сприятливість до вірусу залежить від рівня здоров’я. Тому зараз потрібно не мобілізовувати організм, а тримати його у комфортних умовах, коли він стійкий до інфекцій, тобто не нервуватись, слідкувати за харчуванням, мати нормальним сон. Такій людині захворіти набагато важче».